Jūsų krepšelis 0

Svetimas - Albert Camus

Pažiūrėk, kas vidujePažiūrėk, kas viduje

Knyga dalyvauja akcijoje

Svetimas

L'etranger Albert Camus

Kaina: 10,99

Kuriame knygyne yra?

120 p., kietas virš.
20x12,5x2,5 cm
Leidykla: Baltų lankų leidyba UAB, 2018
ISBN 9789955232933
Prekės kodas 9789955232933

Albert’o Camus romanas Svetimas (1942) rašytojui pelnė pasaulinį pripažinimą. Pagrindinio veikėjo Merso santykis su supančiu pasauliu pažeidžia visuomenės taisykles ir paverčia jį „svetimu“. Tai knyga apie neįveikiamą individo vienatvę inertiško abejingumo, absurdo akivaizdoje.
Prancūzų rašytojo Albert’o Camus (Alberas Kamiu, 1913–1960) karta brendo dviejų pasaulinių karų kanonados, atominės bombos apokalipsės ir Holokausto košmaro laiku. A. Camus tapo vienu svarbiausių savo kartos kultūros mokytojų, intelektualinių vadovų, moraline sąžine. Savo kūryba jis išreiškė naujosios epochos dvasią ir galią, o jo jaunatviškas entuziazmas, neabejotinas intelektualinis autoritetas ir meninis principingumas pradėjo ligi šiol tebesitęsiančią draugystę su skaitytojais. Absurdas, maištas, istorija ir mirtis – svarbiausios temos, plėtojamos visame A. Camus kūrybiniame palikime. 1957 m. rašytojas buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija. 

Albert Camus

Vienas žymiausių XX a. Prancūzijos rašytojų. Kilęs iš prancūzų-alžyriečių šeimos, Albert Camus jau mokydamasis mokykloje susidomėjo filosofija, o vėliau tapo vienu iš absurdo filosofijos pradininkų. Rašytojas yra romanų „Svetimas“, „Maras“, „Krytis“, dramų „Kaligula“, „Teisieji“, „Nesusipratimas“ ir daugybės esė autorius. Albert Camus kūryboje žmogaus gyvenimas traktuojamas kaip absurdas, neturintis jokios aukštesnės prasmės, o vienintelės priemonės beviltiškumui ir absurdui pasipriešinti – maištas, protestas ir kūryba. Albert Camus gyvenimo absurdui priešinosi ne tik savo kūryba, bet ir prisijungdamas prie Prancūzijos Pasipriešinimo judėjimo, taip pat rašydamas pogrindiniam laikraščiui „Combat“. 1957m. Albert Camus už savo kūrybą buvo apdovanotas Nobelio premija. Knygos „Pirmasis žmogus“ rankraštis buvo rastas automobilyje, kuriame Albert Camus žuvo autoavarijoje, o ši ir dar viena knyga „Laiminga mirtis“ buvo išleistos jau po autoriaus mirties.

Atsiliepimų apie šią prekę nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Šiame sąraše pateikiami duomenys yra atnaujinami vieną kartą per parą, todėl klientams visada rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti. Visų knygynų kontaktus rasite tituliniame puslapyje esančiame žemėlapyje.
Vilnius
Ozo g. 25, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Saltoniškių g. 9, Didysis Pegasas. PC PANORAMA
Upės g. 9, 1 aukštas, PC CUP
Pylimo g. 53/2
Vikingų g. 3, Prekybos slėnis „Nordika“
Kaunas
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
K.Baršausko g. 66A, PC MOLAS
Laisvės al. 81, Kauno centrinis knygynas
 
 
Klaipėda
Taikos pr. 61, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Taikos pr. 139, PC BIG
Šiauliai
Aido g. 8, PC AKROPOLIS
 
Panevėžys
Savitiškio g. 61, PC RYO
Marijampolė
Bažnyčios g. 13
Utena
Aušros g. 21 / A.Baranausko g. 44, PC AUŠRA
Telšiai
Respublikos g. 20
Šilutė
Lietuvininkų g. 42
Mažeikiai
Žemaitijos g.38, PC RIMI
Prienai
Vytauto g. 30
Šakiai
V. Kudirkos g. 35

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: