Jūsų krepšelis 0

Tos akimirkos (el. knyga) - Herbjorg Wassmo

Elektroninė knyga Knyga dalyvauja akcijoje

Tos akimirkos (el. knyga)

Herbjorg Wassmo

Kaina: 8,89

Kuriame knygyne yra?

Leidykla: Alma littera
ISBN: 9786090119877
Leidimo metai: 2015

„Herbjørg Wassmo sukūrė sodrų ir aistringą pasakojimą – apie rašytojos gyvenimą, apie moters gyvenimą, apie žmogaus gyvenimą.“
Maya Trovik Djuve, Dagbladet
Knygos autorė žengė išties drąsų žingsnį: ji prisipažino, kad rašydama Tas akimirkas nepabijojo atskleisti savo gyvenimo detalių.
Romano Tos akimirkos veikėja, vadinama tiesiog Ja, atkartoja panašius bruožus kaip ankstesnių knygų herojų Toros ir Dinos. Ji pažeidžiama ir kartu be galo stipri, nuožmi ir gaivalinga, tačiau nuskriausta. Ji priklauso kartai, kuri patyrė daug sunkumų. Anksti tapusi motina, romano veikėja nebaigia mokyklos, vargais negalais įstoja mokytis toliau. Ji augina sūnų, mėgina jaukintis nepažinią vyrišką meilę. Atšiaurūs santykiai, atsakomybė už vaiką, žema savivertė ir rūškana kasdienybė. Jai tenka rinktis – žengti lemiamą žingsnį ir susigrumti su kasdienybe ar prisitaikyti.
Herbjørg Wassmo romane pasakojama apie svyruojantį pasitikėjimą ir norą išsikovoti vietą pasaulyje, apie svajones ir nepalaužiamą valią eiti pirmyn. Apie meilės ilgesį ir išdavystę. Apie pažeidžiamumą ir giliai slepiamą atkaklumą.
Tos akimirkos – tai istorija apie moters gyvenimą Norvegijoje nesenoje praeityje, apie mokslus ir profesinę veiklą, apie vyrą ir vaikus, apie pastangas išsikovoti dalelę laiko sau, apie pagaulumą įspūdžiams ir ūmų pyktį, atvirumą pasauliui ir užsklęstą ryžtą. Tai istorija, kupina sodraus ir atšiauraus šiaurės Norvegijos gamtovaizdžio. Tai istorija apie jauną moterį, kuri išdrįso sulaužyti didžiausius tabu ir tapo viena žymiausių ir mėgstamiausių Norvegijos rašytojų.

Herbjorg Wassmo

Norvegijoje vadinama prozos karaliene Herbjørg Wassmo gimė 1942 m. Vesterolene, Skugsėjos saloje. Prieš pradėdama kurti, Herbjorg Wassmo kurį laiką dirbo mokytoja.  Rašytoja 1976 m. debiutavo su eilėraščių rinktine „Sparnų mojai“.

Tik pasirodžiusi ir tapusi bestseleriu „Dinos knyga“ iš karto užkariavo Lietuvos skaitytojus; knygos tiražai nuolat kartojami, kaip ir kitų populiarių Herbjørg Wassmo romanų – „Laimės sūnus“, „Karnos kraitis“, „Septintas susitikimas“. Trilogija „Tora“ taip pat sulaukė didelio skaitytojų dėmesio. Herbjørg Wassmo knygos išverstos į visas Europos kalbas ir išleistos 20 pasaulio šalių, pagal jas kuriami filmai.

 

 Lietuvių kalba išleistos šios Herbjørg Wassmo knygos: „Dinos knyga“ (1995), „Laimės sūnus“ (1997), „Karnos kraitis“ (1999), „Septintas susitikimas“ (2004 m.) „Tora. Namas su akla stiklo veranda“ (2007), „Bėgimas nuo Franko“ (2007), „Tora. Nebylus kambarys“ (2009), „Tora. Beodis dangus“ (2010), „Stiklinė pieno“ (2010), „Šimto metų istorija“ (2011).

Atsiliepimų apie šią prekę nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė