Jūsų krepšelis 0

Tautiniai tekstai - Dalė Daugėlienė

Knyga dalyvauja akcijoje

Tautiniai tekstai

Dalė Daugėlienė

Kaina: 3,69

Kuriame knygyne yra?

54 p., nespalv., iliustr., minkštas virš.
21x14,5x0,4 cm
Leidykla: K.J.Vasiliausko leidykla„Lucilijus“, 2016
ISBN 9789955323150
Prekės kodas 9789955323150

Diktantų knyga pagrindinės mokyklos 5–10 klasėms ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams

Parengta pagal naujas rekomendacijas atpasakojimams ir diktantams

Knygelė „Tautiniai tekstai“ yra sudaryta, remiantis mūsų tautos istorija, mitologija, tautosaka ir papročiais. Tai rišlūs pasakojimai apie Lietuvos vardo kilmę, žymiausias šalies vietoves, reikšmingiausius įvykius ir ryškiausias asmenybes. Tekstai skatina domėtis savo šalimi, ugdo tautinį orumą ir pasitikėjimą.


Knygelė parengta pagal naujausias rekomendacijas diktantams ir atpasakojimams. Diktantai sudėlioti į tris skyrius: 5–6, 7–8 ir 9–10 klasėms. Kiekviename skyriuje yra po dešimt tekstų, išdėstytų atitinkama tvarka: nuo paprastesnių, trumpesnių iki sunkesnių, ilgesnių.


Diktantai nėra skirti įtvirtinti konkrečią temą, kadangi tuomet mokiniai pamiršta kitas taisykles. Šie tekstai daugiau orientuoti į bendrą raštingumą, tačiau apima ir atitinkamam klasių koncentrui būdingus rašybos ir skyrybos atvejus.


Diktuojami tekstai nėra ilgi, tad lieka pamokos laiko išsiaiškinti retesnius žodžius, aptarti sudėtingesnę skyrybą ar pasidalinti su tema susijusia patirtimi. Padiktavus tekstą sakiniais ir ruošiantis baigiamajam skaitymui, rekomenduojama trumpa viktorina ar greitieji atsakymai. Tai leistų mokiniams šiek tiek pailsėti, praplėstų temą ir pagyvintų pačią pamoką.


Diktantų klaidų analizės ir taisymo pamokoms 5–6 klasėse siūlau ir rašybos testus, kurie padėtų įtvirtinti taisykles, pagrįsti rašybos sunkumus analogiškais pavyzdžiais, ugdytų pastabumą ir kalbinę pajautą.


Drįsčiau rekomenduoti šiuos tekstus ir lietuviškoms mokykloms (klasėms), esančioms ne Lietuvoje. Šie tekstai ne tik gilintų žinias apie tolimą Tėvynę, bet ir stiprintų patriotiškumą, leistų pajusti šalies grožį ir savitumą. Mokymo priemonė gali būti derinama su svarbiomis Lietuvai datomis, Lietuvos istorijos ar geografijos temomis.


Taip pat šiuos tekstus galima panaudoti ir kaip atpasakojimus, atkreipiant dėmesį į rekomenduojamą atpasakojimams žodžių skaičių.

Atsiliepimų apie šią prekę nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: