Jūsų krepšelis 0

Kviečiame į susitikimą su knygos „Laimė yra lapė“ kūrėjomis Telšiuose

 
 
Prieš metus pasirodžiusios knygos „Laimė yra lapė“ kūrėjos – rašytoja Evelina Daciūtė ir iliustratorė Aušra Kiudulaitė – šiandien džiaugiasi knygos sėkme: glėbis apdovanojimų, du spektakliai ir daugybė kūrybinių dirbtuvių su vaikais įvairiuose Lietuvos miestuose.
 
Knygos „Laimė yra lapė“ tekstą E. Daciūtė parašė specialiai A. Kiudulaitei. „Seniai norėjau dirbti su Aušra, bandėme tai vieną, tai kitą projektą. Paskui parašiau tekstą, Aušra už jo „užsikabino“ ir pradėjome labai gražiai kūrybiškai bendradarbiauti“, – pasakoja septynių knygų autorė E. Daciūtė. „Šis tekstas buvo pirmasis, kai pajutau, kad galiu ir noriu istoriją nupiešti. Nebuvau anksčiau to patyrusi. Vis labiau galvoju, kad greičiausiai didelį ispūdį paliko tai, jog nuo pradžių jaučiau, kad knyga bus toks galingas spalvų žaismas. Ta oranžinė, draugaujanti su mėlyna spalva“, – pasakoja su šia knyga trankiai debiutavusi A. Kiudulaitė.
 
Per susitikimą autorės taip pat papasakos apie tai, kokius išgyvenimus išsineša iš susitikimų su vaikais, kaip sekasi dirbti duetu ir kokių troškimų, susijusių su knyga, jos dar turi. Taip pat pristatys šį mėnesį pasirodžiusias naujienas: A. Kiudulaitė – antrąją savo knygą „Draugystė ant straublio galo“ (tekstas – Mariaus Marcinkevičiaus), o E. Daciūtė – eiliuotą poemą „Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“ (iliustravo Diana Molytė).
 
„Laimė yra lapė“ atrinkta į Metų knygos rinkimų knygų vaikams penketuką ir iki vasario 18 d. varžysis dėl apdovanojimo.
 
Knygos „Laimė yra lapė“ apdovanojimai:
  • 2016 m. gražiausios knygos diplomas Vilniaus knygų mugės Meno knygos konkurse;
  • 2016 m. Domicėlės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą (IBBY Lietuvos skyrius);
  • 2017 m. Bolonijos vaikų knygų mugės iliustratorių parodos diplomas;
  • 2017 m. Nami (Pietų Korėja) iliustratorių parodos diplomas;
  • 2017 m. Šaržos (JAE) iliustratorių parodos diplomas;
  • 2017 m. pagal knygą pastatyti spektakliai: „Laimė yra lapė“ (rež. Mantas Verbiejus), „Labas, Lape“ (rež. Eglė Kižaitė).
Susitikimas su E. Daciūte ir A. Kiudulaite vyks spalio 18 d. 18.00 val. Telšių knygyne „Pegasas“.
 

Nuotraukos

Komentarai

Atsiliepimų nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė