Jūsų krepšelis 0

Tėvams: ką reikia išsiaiškinti prieš einant į knygyną pratybų ir knygų mokyklai?

Rugpjūtį ir rugsėjį svarbiausias tėvų rūpestis – suruošti savo atžalas į mokyklą, pasirūpinti, kad netrūktų jokių priemonių ir įsigyti visus mokymuisi  ar papildomam ugdymui reikalingus leidinius.
 
Ką svarbu žinoti prieš ateinant į knygyną, kad Jūsų apsipirkimas būtų kuo sklandesnis? Vilniaus „Akropolyje“ esančio knygyno „Pegasas“ vadovė Dalia Pilkienė pataria išsiaiškinti atsakymus į šiuos aštuonis klausimus:  
  1. Kokių dalykų pratybų ar vadovėlių reikės vaikui? Rekomenduojame pasiruošti pilną sąrašą.
  2. Koks leidinio pavadinimas? Ugdymo priemones (pratybas, testus, uždavinynus, užrašus ir kt.), iš kurių mokysis vaikai, parenka kiekvienas mokytojas atskirai. Todėl knygyno darbuotojai negali žinoti mokytojų pasirinkimo ir patarti, kurių pratybų reikės jūsų vaikui. Tiksliai žinodami, ko ieškote, nesunkiai surasime reikiamą leidinį arba informuosime, kada jį gausime. Tikrai nepakanka žinoti vien spalvą ar piešinį.
  3. Leidinio autorius/autoriai. Knygos pavadinimas ir autorius yra neatskiriami kaip dvi medalio pusės. Kartais tas pats autorius yra parašęs kelis leidinius, arba tokiu pačiu pavadinimu (pavyzdžiui „Matematika“) vadinasi keli, visiškai skirtingi, kitų autorių leidiniai.
  4. Leidimo metai. Tų pačių pratybų ar vadovėlių dažnai būna net keli leidimai. Pavyzdžiui, daug jų buvo perleista, kai litus pakeitė eurai, taip pat leidiniai atnaujinami, kad būtų ištaisytos klaidos, įterptos papildomos užduotys ir pan. Knygyne bus sudėtinga rasti jums reikalingą leidinį, jei nežinosite leidimo metų. Rekomenduojama naudotis naujausiu leidimu, tik apie tai turi būti pasidomėję mokytojai, kad tiksliai nurodytų reikalingus leidimo metus.
  5. Leidykla. Daug tėvų nustemba sužinoję, kad, pavyzdžiui, penktos klasės matematikai yra sukurtos ne vienos pratybos, o bent trys skirtingos – skiriasi jų leidyklos, pavadinimai, autoriai. Žinoti leidyklą yra paranku, nes visuomet galima kreiptis į ją, jeigu kyla klausimų dėl leidinio turinio arba ieškote papildomų leidinių, kurie padėtų vaikui mokytis dar geriau.
  6. Leidinio dalis. Leidėjai, paisydami higienos normų, pagal kurias moksleivių leidinių dydis ir jų prikrautos kuprinės svoris neviršytų sveikatai pavojingos ribos, vadovėlius ir pratybas leidžia dalimis, todėl įsitikinkite, ar įsigijote visas dalis. Jų gali būti dvi, trys, o kartais dar papildomai priklauso pasitikrinamieji testai ar kiti to paties komplekto leidiniai.
  7. Į kelintą klasę eis vaikas? Skamba kaip pokštas? Nepatikėsite, bet būna tėvų, kurie suklysta nusakydami savo vaikų amžių ir klasę – tai normalu, ypač kai slegia daug rūpesčių. Todėl verta įsitikinti du kartus.
  8. Papildoma mokomoji literatūra. Jeigu jau viską suradote iš sąrašo, kurį sudarė mokytojai, pagalvokite, galbūt galite vaikui suteikti daugiau negu prašo pedagogas. Knygyne galite rasti įvairių edukacinių leidinių, kurie padeda sudominti vaiką, pavyzdžiui, eksperimentų knygelės, matematiniai nuotykiai, kūrybinio rašymo užduotys. Tiems, kuriems sekasi sunkiau arba reikia pakartoti ir sustiprinti kursą, galima įsigyti papildomų leidinių, uždavinynų, žinynų. Gabiems vaikams galima rasti sudėtingesnių užduočių ir gebėjimų lavinimą siūlančių knygelių. Išrinkti būtent jūsų vaikui naudingą edukacinę knygelę ir geriau pažinti vaiko mokymosi stilių padeda „Šviesos“ ir psichologės Astos Blandės sukurtas „Z kartos testas tėvams“, nemokamai prieinamas svetainėje www.zkartostestas.lt
Smalsi, drąsi ir kūrybinga Z karta meta iššūkį suaugusiems. Priimkite jį, atlikite testą ir iš naujo pažinkite savo vaikus bei jų mokymosi įpročius. Atsakę į klausimus, gausite naudingų psichologės bei mokytojų patarimų, kaip mokymąsi padaryti dar įdomesnį.
 
 
 
Tiesa, išnaudodami progą, kad apsilankėte knygyne kartu su vaiku, pasiūlykite jam išsirinkti ir knygą laisvalaikiui – nesvarbu, ar tai bus grožinė, ar pramoginė literatūra – juk svarbiausia ugdyti meilę knygai, skaitymui. Taip pat nepamirškite apdovanoti ir save – skirti dėmesio sau ir  tam, kuo domitės. 
 

Nuotraukos

Komentarai

Atsiliepimų nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė