Jūsų krepšelis 0

Ką įdomaus su vaikais nuveikti lauke?

 
 
Pagaliau atėjo šilti orai, tad kuo daugiau žaidimų galime žaisti lauke ir kuo ilgiau kartu su vaikais leisti laisvalaikį. Čia jie ne tik mėgaujasi grynu oru, bet gali labai daug ko išmokti – patys ar su suaugusiųjų pagalba. Kad nepritrūktų idėjų eksperimentams ir atradimams, nesvarbu, šviečia saulė ar telkšo balos, dalijamės patarimais iš nuotaikingų knygelių vaikams ir tėveliams. Jose siūloma dar daugiau veiklos gamtoje.
 
  1. Kartu statykite vabalų „viešbutį“. Jums reikės dėžutės arba iš lentelių sukalto improvizuoto „namelio“ su daug skirtingo dydžio ertmių. Jas užpildykite įvairių vabalų mėgstamu „interjeru“ – sausais šiaudais, šakelėmis, nendrėmis, kankorėžiais, lapais, medžių žieve. Tinka ir raudonos plytos, čerpės. Stebėkite „viešbučio“ gyvenimą – čia gali atvykti bitės, kamanės, vapsvos, vorai, sraigės ir kiti gamtos gyventojai. Panašų namelį su tėvais stato knygelės „Fabiukas ir pašėlę nutikimai“ veikėjas Fabijonas. Čia papasakotos vaikams atpažįstamos istorijos iš kasdienio gyvenimo, o jas skaitant kartu stiprinamas vaikų ir tėvų ryšys bei domėjimasis supančiu pasauliu.
  2. Sudėliokite lauko raidyną. Jums reikės visko, ką galite rasti lauke – pagaliukų, kankorėžių, lapų, gėlių, medžio žievių, akmenukų, smėlio ir ko tik širdis geidžia. Iš šių priemonių sudėliokite vaikams jau pažįstamas raides arba visą abėcėlę, vieni kitų vardus ir gražiausius žodžius. Taip raidžių lauke mokėsi lauko tyrinėtojų knygelės „Kur nuklydo Panagiukai?“ veikėjas Benas. Beje, čia ne tik papasakota istorija su eksperimentais vaikams, bet yra ir patarimų skiltis tėvams, kurioje gausu veiklos idėjų lauke visai šeimai.
  3. Bespalvė žolė, arba kaip veikia fotosintezė? Atlikę šį eksperimentą su vaikais galėsite jiems paaiškinti, kodėl augalams reikalinga šviesa, be kurios jie pabąla ir negali augti. Jums reikės gabalėlio kartono, didelio akmens, sodo vejos. Kartoną uždėkite ant vejos plotelio, prispauskite akmeniu. Po kelių dienų jį nuimkite ir pamatysite, kad po juo buvusi žolė tapo beveik balta. Šį eksperimentą pasiskolinome iš knygelės „Eksperimentai kiekvienai dienai. Pavasaris“. Joje rasite bandymų su vandeniu, augalais, šviesa ir jos atspindžiais.
  4. Nutieskite skruzdėlių taką. Jums reikės kartono lapo, gabalinio cukraus, vandens, 4 akmenų. Gabalinį cukrų sudrėkinkite vandeniu ir kartono lape nupieškite „cukraus taką“. Kartoną padėkite lauke netoli skruzdėlyno ir prispauskite akmenimis, kad nejudėtų. Stebėkite: labai greitai skruzdės susirinks prie saldaus tako. Ši idėja – iš skyrelio apie vabalus knygelėje „Eksperimentai kiekvienai dienai. Vasara“. Čia taip pat rasite bandymų, paaiškinančių daiktų judėjimą, karšto ir šalto oro triukus ir dangaus stichijas.
  5. Surinkite lapų kolekciją. Jums reikės kelių storų knygų, laikraštinio popieriaus, klijų ir daugybės skirtingų medžių ir kitų augalų lapų – pririnkite jų įvairiausių rūšių, kiek tik galite rasti savo aplinkoje. Pabandykite kartu su vaikais lapus atskirti ir atpažinti, o gražiausius suspauskite tarp laikraštinio popieriaus ir storų knygų. Po kurio laiko lapai išdžius ir vaikai galės juos atsargiai suklijuoti ant popieriaus lapų, užrašyti pavadinimus ir įsegti į segtuvą – tai bus pačių padarytas jaunojo biologo katalogas. Ši idėja – iš knygelės „Eksperimentai kiekvienai dienai. Ruduo“. Joje taip pat rasite bandymų lietingai dienai lauke ar namuose, kur gausu virtuvės rakandų ir kitų įdomybių.
  6. Triukas su ledo kubeliu. Į stiklinę su vandeniu įmeskite ledo kubelį (jis plūduriuos). Prie jo pridėkite virvelės galą ir užbarstykite druskos ant tos vietos, kur yra virvelė. Ši prišals prie kubelio ir jį galėsite ištraukti iš vandens už virvelės! Tai triukas iš knygelės „Eksperimentai kiekvienai dienai. Žiema“. Bet kas sakė, kad bandymų su ledukais, šiluma, garsais ir akustika negalima atlikti vasarą!
 
Linkime sulaukti kuo daugiau saulėtų gražių dienų ir nepraleisti nė valandėlės be naujų atradimų!
 

Nuotraukos

Komentarai

Atsiliepimų nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė