Jūsų krepšelis 0

Patarimai tėvams apie esamus ir būsimus moksleivius

 
 
Mokykla – svarbus gyvenimo etapas ne tik vaikui, bet ir jį lydintiems tėvams. Priešmokyklinukai, pirmokai, o vėliau jau paaugliai patiria didelius gyvenimo pokyčius, prie kurių tenka prisitaikyti, įgyti savarankiškumo ir pasitikėjimo. Šiame kelyje tėvai stengiasi būti pačiais geriausiais pagalbininkais, tačiau ne viskas pavyksta iš pirmo karto, dažnai kyla neatsakytų klausimų.
 
Tėveliams į pagalbą skuba net kelios patarimų ir skaitinių serijos, padedančios geriau pažinti savo vaiką ir paliesti jautrias temas. Dalijamės keliais naudingais patarimais, kurie pravers ir jūsų šeimos pokalbiams.
  1. Sudėtingas temas, pavyzdžiui, kaip kalbėtis su įtartinu nepažįstamuoju, kaip atsispirti pavojų keliančioms lenktynėms tarp bendraamžių ar kokie pavojai tyko internete, su vaikais aptarkite pasitelkdami vaikų literatūros ar kitų herojų pavyzdžius. Tam gali tikti speciali knygelių serija su gyvenimiškais pasakojimais ir patarimais tėvams: „Konfliktų sprendimas“, „Nereikalingos varžybos“, „Kompiuteriniai žaidimai“, „Saugus internetas“.
  2. „Atpažindami ir suprasdami savo jausmus vaikai priima geresnius sprendimus. To galima išmokyti kalbantis apie įvairiose situacijose patiriamus išgyvenimus“, – rašoma psichologių Astos Blandės ir Eglės Gudelienės knygoje „Vaikas pokyčių kelyje“. Knygos patarimai padės lengviau įveikti svarbiausius vaiko gyvenimo tarpsnius: kelią į darželį, į mokyklą ir beprasidedančią paauglystę.
  3. Neverta labai daug jaudintis dėl to, ar jūsų vaikas laiku išmoko užsirišti batus, ar jau moka gaminti valgyti ir kaip tvarko namus, – tą jis tikrai suspės. Psichologai verčiau kviečia atkreipti dėmesį ir lavinti vaiko gebėjimus. Knygoje „Ypatingas vaikas: vienas ar kiekvienas?“ A. Blandė ir E. Gudelienė aprašo svarbiausių gebėjimų dešimtuką. Tai – pasitikėjimas, bendravimas, savikontrolė, tinkama emocijų raiška, tyrinėjimas, savarankiškumas, atsakomybė, sunkumų sprendimas, prisitaikymas prie pokyčių ir kūrybingumas.
  4. Kai vaikas lanko mokyklą, nesakykite jam: „Tau to nereikės“, „Mokytojas nieko nesupranta“, neklauskite: „Kodėl tavo pažymiai tokie prasti?“, antraip vaiko ryšys su mokomuoju dalyku nutrūks ir rezultatai tikrai nepagerės. Kilus sunkumams, geriau išsiaiškinti su mokytoju, kodėl ir kaip tema dėstoma, kaip grįžę namo tėvai galėtų padėti vaikui suprasti temos svarbą, žinių ir gebėjimų naudą bei pritaikomumą. Šį ir kitus patarimus, svarbius moksleivių tėvams, vardija naujojo žurnalo „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“ straipsnių pašnekovai: psichologai, mokytojai, tyrėjai. Čia naudingų žinių ras tiek besiruošiančių pradėti, tiek jau lankančių ar net baigiančių mokyklą vaikų tėvai.
Rekomenduojame tėveliams susipažinti su šiomis knygomis, kurios vaikams augant padės lengviau įveikti kasdienius tėvystės iššūkius.
 
Pirkdami abi A. Blandės ir E. Gudelienės knygas, žurnalą „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“ gausite dovanų!
 
Pasiūlymas galioja knygynuose PEGASAS iki 2018 m. birželio 5 d. Prekių kiekis ribotas.
 

Nuotraukos

Komentarai

Atsiliepimų nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė