Aristokratas Maskvoje

17,29 €
Loading
Šio savito romano veiksmas rutuliojasi itin keistomis aplinkybėmis, o jo erdvės ir laiko santykis tiesiog fantasmagoriškas...
Grafą Aleksandrą Rostovą bolševikų tribunolas 1922 metais nuteisia namų areštu iki gyvos galvos ir šią bausmę jam skiria atlikti... prabangiame „Metropolio“ viešbutyje Maskvoje, esančiame kitoje Raudonosios aikštės pusėje nuo Kremliaus. Rostovas, išsilavinęs ir sąmojingas aristokratas, niekada jokio darbo nedirbęs laisvūnas, priverstas gyventi mansardoje įrengtame kambarėlyje, o tuo tarpu anapus viešbučio sienų vienas kitą  keičia audringiausi Rusijos istorijos dešimtmečiai iki pat 1954-ųjų. Viešbučio, tegu ir nemažo, uždaroje erdvėje prabėga didesnė žmogaus gyvenimo dalis, bet nepasakytum, jog tas gyvenimas būtų neįdomus, nuobodus ar neprasmingas tiek jam pačiam, tiek ir skaitytojui. Negana to, pasitaiko valandėlių, kai grafas čia pasijunta „laimingiausiu  žmogumi visoje Rusijoje“. Paradoksas, akibrokštas, kiek primenantis aukštyn kojom sąmojingai apverstą Robinzono Kruzo istoriją, sužavėjo Vakarų pasaulio skaitytojus. Ne vienas prestižinis leidinys romaną įvardijo kaip geriausią praėjusių metų knygą, todėl įdomu, kaip šį demonstratyvų tikrovės ir fikcijos disonansą, šią lengvabūdiškumu provokuojančią utopiją apie išminties, gėrio ir grožio salelę porevoliucinės Rusijos kraujo jūroje priims lietuvis skaitytojas, kuris galbūt autentiškiau, nei, tarkim, amerikietis, vertins knygoje vaizduojamo laikotarpio istorinę realybę.
Apie autorių
Amor Towles, šiuo metu su žmona ir dviem vaikais gyvenantis Manhatane, gimė ir užaugo Bostone, baigė Jeilio koledžą, Stenfordo universitete įgijo anglų kalbos ir literatūros magistro mokslinį laipsnį. Daugiau kaip dvidešimt metų dirbęs viename Manhatano investicinių bankų, šiuo metu visą savo laiką skiria kūrybai. Jo pirmasis romanas, „Rules of Civility“, išleistas 2011 m., tapo New York Times bestseleriu, o Wall Street Journal jį išrinko viena geriausių 2011 m. knygų. Kompanija „Lionsgate“ pagal ją kuria kino filmą, o jo vertimas į prancūzų kalbą 2012 m. pelnė Prix Fitzgerald. Antrasis autoriaus romanas, „Aristokratas Maskvoje“ (A Gentleman in Moscow), išleistas 2016 m., taip pat tapęs New York Times bestseleriu, įvairių leidinių, Chicago Tribune, Miami Herald, Philadelphia Inquirer, St. Louis Dispatch ir NPR, išrinktas viena geriausių 2016 m. knygų. Šiuo metu jau išleista milijonas šio romano kopijų. Abi autoriaus knygos išverstos į daugiau kaip penkiolika kalbų.
Atsiliepimai
2017 M. THE TIMES METŲ KNYGA
2017 m. SUNDAY TIMES METŲ KNYGA
2017 m. MAIL ON SUNDAY METŲ KNYGA
2017 m. DAILY EXPRESS METŲ KNYGA
2017 m. IRISH TIMES METŲ KNYGA
VIENA IŠ BARAKO OBAMOS 2017  M. MĖGSTAMIAUSIŲ KNYGŲ
Nė vienas istorinis romanas šiais metas nebuvo sąmojingesnis, įžvalgesnis ar originalesnis nei Amoro Towleso „Aristokratas Maskvoje. 
* The Sunday Times, Metų knygos
Žavinga... šis romanas rodo, kad ne visos knygos apie rusų aristokratus turi būti pilnos pražūties ir nihilizmo. 
* The Times, Metų knygos
Pakylėjantis romanas...  Elegantiškas, sąmojingas ir žavingas — panašiai kaip pats grafas. 
* Mail on Sunday, Metų knygos
Šis romanas stebinantis, pakilus ir išmintingas. Nepraleiskit jo. 
* Chris Cleave
Romanas, sklidinas energijos, kurios jam suteikia vienas kitą keičiantys įvykiai, meilės istorijos, likimo išdaigos ir juokingos senamadės personažų manieros. 
* The Wall Street Journal
Kas kitas, jei ne siuvėjos, virėjai, padavėjai ir durininkai išgelbės Rostovą nuo valstybės intervencijos į jo gyvenimą? Galiausiai, perskaičius Towleso romaną, didžiausią įspūdį palieka ne nuostabą keliančių įvykių sinchronizacija, bet keletą dešimtmečių vykęs šių eilinių viešbučio darbuotojų virsmas pasitikėjimo vertais bendrininkais, o galiausiai — draugais, kurių apsuptyje namų areštas iki gyvos galvos šiose paauksuotose menėse Rostovą paverčia laimingiausiu Rusijoje žmogumi.
* The New York Times Book Review
Neįmanoma įsivaizduoti džiugesnės namų arešto bausmės, nei ta, kuri aprašyta Towleso romane, tris dešimtmečius aprėpiančioje magioje sagoje, pasakojančioje apie įvykius, nutikusius prabangiausiame visoje Maskvoje viešbutyje „Metropolis“. Vykusiai atskleidžiantis veikėjų jausmus, linksmas. 
* Publishers Weekly
Towlesas sumaniai pasinaudoja pagrindinio knygos personažo ir specifinio pasaulio, kuriame šis gyvena, žavesiu. 
* The New Yorker
Neįmanoma atsispirti... Amoras Towlesas, rašytoju tapęs bankininkas, antrą kartą investuoja į išradingą kūrinį, apimantį panašų istorinį laikotarpį, toliau gilindamasis į klausimą, kaip gyventi autentišką gyvenimą tuo metu, kai vien tik išlikimas prilygsta žygdarbiui... Towleso pasakojimas, dekoruotas ne prasčiau nei Faberžė kiaušinis, atspindi nostalgiją Tolstojaus ir Turgenevo aukso amžiui... ir skaitytojui primena, kad amžinas yra ne Putinas, šiuo metu galbūt besimėgaujantis savo šlovės valanda, o Puškinas. 
* O, The Oprah Magazine
Žavus, įmantrus romanas. 
* NPR.org
Tobula knyga, su kuria patogiai įsitaisę nepajusite, kaip už lango eina laikas. 
* Refinery29
Daugiau informacijos
EAN kodas 9789955137528
ISBN kodas 9789955137528
SKU 000000000002176491
Leidimo metai 2018-05-25
Originalo kalba Anglų
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 544
Spalvingumas Nespalvotas
Pav. originalo kalba A Gentleman in Moscow
Formatas 22x15x4,3
Leidykla Jotema UAB
Vertėjas Arvydas Malinauskas

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą