Aš snieginis leopardas

14,99 €
Loading
Žymaus šiuolaikinio Kinijos poeto Jidi Majios (Dzidi Madzijos) eilėraščių rinktinė – saitas tarp Lietuvos ir vienos iš 55-ių Kinijos tautinių mažumų – kalnuose gyvenančios Yi tautos (nousu, arba nuosių, atšakos). Nuosių kultūroje išsaugota daug senovinių animistinės pasaulėjautos elementų. Gimimą, santuoką ir mirtį ten iki šiol palydi šamanai, Yi žmonės gerbia kalnų, medžių ir akmenų dvasias ir keturis pasaulio sąrangos elementus – žemę, orą, ugnį ir vandenį. Sniegas nuosių kultūroje susijęs su dvasia, kuri įkūnija aukščiausias individo ar šeimos dorybes ir siekius. Grakšti ir šviesi J. Majios poezija perteikia tūkstantmetę nuosių išmintį, savitai atliepdama kiekvienos mažos, bet savo identitetą išlaikiusios tautos patirtį.

Jidi Majios (gim. 1961 m., 吉狄馬加) poezija išversta į daugiau kaip 20 kalbų, išleista 30 šalių. Poetas apdovanotas Trečiuoju Kinijos poetų prizu, Guo Moruo, Zhuang Zhongwen literatūros prizais, gavo Bukarešto poezijos, Janickio premijas, Mkivos tarptautinį humanitarinį apdovanojimą ir kt. „Aš snieginis leopardas“ – pirmoji J. Majios rinktinė lietuvių kalba.

„Jidi Majia yra įžymus poetas, Yi (nuosių) tautos, gyvenančios Kinijos pietvakariuose, sūnus. Nuosiai sugebėjo išsaugoti savo kalbą ir unikalias tradicijas, praturtinančias žmonijos kultūros paveldą. J. Majios poezijoje Yi mitologija ir poetika, pateikiamos šiuolaikine kalba, sukuria kultūrų amalgamą, kuri skaitytojo sieloje palieka ilgalaikį įspūdį. “
Tomas Venclova
Daugiau informacijos
EAN kodas 9786094274237
ISBN kodas 9786094274237
SKU 000000000002183363
Leidimo metai 2020-02-26
Originalo kalba Anglų
Viršelio tipas Minkštas
Puslapių skaičius 120
Spalvingumas Nespalvotas
Pav. originalo kalba From the Snow Leopard to Mayakovsky ir Rhapsody in Black
Formatas 20x14,5x1,1
Leidykla Kitos knygos, UAB
Vertėjas Dominykas Norkūnas, Sonata Paliulytė

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą