- 25%
- 25%

Basakojis bingo pranešėjas

9,97 €
Registruokitės ir sutaupykite 3,32 € (25%)
13,29 €
Loading
Basakojis bingo pranešėjas – tai žaismingi ir atviri, ironiški ir jaudinantys lietuvių emigrantų sūnaus atsiminimai apie dvi jo tėvynes: gyvenimą Kanadoje ir nuolatinį grįžimą – mintimis ar fiziškai – į Lietuvą nuo XX a. septintojo dešimtmečio iki šių dienų. 

Savęs ieškantis paauglys Toronto priemiestyje, literatūrinį kelią pradedantis jaunuolis bohemiškame Paryžiuje, jau susiformavęs rašytojas, dėstytojas, už Lietuvos nepriklausomybę kovojantis žurnalistas – visi šie skirtingi autoriaus veidai atsiminimuose susilieja į vieną darnų paveikslą. Bingo salės ir griūvanti Sovietų Sąjunga, ministro pirmininko kabinetas ir Toronto bažnyčios rūsys – netikėčiausiose vietose ir situacijose autorius atranda ir talentingai užfiksuoja subtiliausius gyvenimo atspalvius, juokingas, liūdnas ar net tragiškas akimirkas.

Tai nutrūktgalviški ir kartu išminties nestokojantys pasakojimai apie tapatybę, emigraciją, nuolatines namų paieškas, pašaukimą, darbą, šeimą ir meną.

Atsiminimuose preciziškai, užtikrintai ir su humoru atskleidžiamas naujoje žemėje besiformuojantis imigranto identitetas.
Catherine Gildiner

Juokingas ir ilgesingas, visiškai įtraukiantis ir neabejotinai originalus Basakojis bingo pranešėjas braižo gyvenimo geografiją: nuo Vestono priemiesčių iki Vilniaus gatvių, nuo ikoniškų Paryžiaus knygynų iki paslaptingų Ontarijo ežerų, knibždėte knibždančių ešerių.
Will Ferguson

Atsiminimai, kuriuose nėra pilkų epizodų, o svarbiausios vietos nublizgintos iki švytėjimo.
Quill & Quire 

Antanas Šileika (g. 1953) – angliškai kuriantis lietuvių kilmės Kanados rašytojas ir literatūros kritikas. Jo romanas Pogrindis įtrauktas į Globe and Mail 2011 m. geriausių knygų šimtuką, o apsakymų knyga Pirkiniai išsimokėtinai pateko į 2015 m. Lietuvos Metų knygos rinkimų penketuką. Atsiminimų knyga Basakojis bingo pranešėjas penktasis autoriaus kūrinys.
Daugiau informacijos
SKU 000000000002175260
ISBN kodas 9786094790485
EAN kodas 9786094790485
Leidimo metai 2018-01-24
Pav. originalo kalba The Barefoot Bingo Caller
Originalo kalba Anglų
Viršelio tipas Kietas
Spalvingumas Nespalvotas
Puslapių skaičius 240
Formatas 21x14,5x2,1
Leidykla Baltų lankų leidyba, UAB
Vertėjas Vitalijus Šarkovas

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą