PEGASO rekomendacijos. 

 

 

Barack Obama „Pažadėtoji žemė“

 

Labai įtaigus, asmeniškas ir atviras pasakojimas apie tai, ką reiškia vadovauti Jungtinėms Amerikos valstijoms net dvi kadencijas iš eilės. Tai - prezidento Baracko Obamos memuarai, kuriuose jis atvirai pasakoja apie priešiškas jėgas, su kuriomis susidūrė savo šalyje ir užsienyje, apie tai, kaip gyvenimas Baltuosiuose rūmuose paveikė jo žmoną ir dukteris, ir nebijo atskleisti savo dvejonių ir nusivylimų.

Skaitant šią knygą kartu su prezidentu leidžiamasi į kvapą gniaužiančią kelionę, pradedant jo ankstyvaisiais politiniais siekiais ir baigiant esmine pergale užimant aukščiausią šalies politinį postą. Čia kartu su prezidentu keliaujama ne tik po įvairias pasaulio vietas, kuriuose laukia įvairūs susitikimai su kitais pasaulio lyderiais, bet keliaujama ir po pačius Baltuosius rūmus ir žymiąsias šių rūmu sales.

Skaitytojams leidžiama pajusti, ką iš tiesų reiškia būti Jungtinių Amerikos valstijų prezidentu, su kokiomis emocijomis ir iššūkiais tenka susidurti šiame darbe, ir kaip prezidentui buvo svarbu kiekvienos darbo dienos pabaigoje skirti laiko savo šalies piliečių laiškams.

Tiek, ir dar daugiau, savo skaitytojams apie savo gyvenimą ir prezidentavimą atskleidžia 44-tasis Jungtinių Amerikos valstijų prezidentas Barackas Obama.

Patiks jei domitės biografijomis, politika, pasauliniais įvykiais, skaitėte anksčiau išleistą B.Obamos knygą „Mano tėvo svajonės“ ar M.Obamos knygą „Mano istorija“.

 

 

 

Rūta Mataitytė „Pavogtas dienoraštis“

 

 

Kiek žmogui gali būti nepažįstamas kitas, visą laiką gyvenęs šalia? Kiek dukrai reikia žinoti apie mamos ir savo pačios likimą?

Lietuvės ir dano šeimoje užaugusi Gerda atvyksta į Vilnių. Lietuviškų šaknų turinti, bei savo tapatybės ieškanti, mergina pradeda savarankiško gyvenimo kelionę čia – Lietuvoje. Gerda sutinka daug spalvingų asmenybių, tai verčia ją keistis ir augti. Atsitiktinai rastas mamos dienoraštis atskleidžia tai, kas buvo nutylėta. Pasirodo dviejų moterų likimai tarpusavyje susieti labiau nei ji galvojo...

Ši knyga – pasakojimas apie trapius motinos ir dukters santykius, kartu paliečia retą, jautrią, bet šiais laikais itin aktualią emigracijos temą.

Patiks mėgstantiems gyvenimiškas istorijas bei įvairias santykių dramas.

 

 

 

Sofia Segovia „Bičių dūzgesys“

 

Vieną dieną Nana Reja po tiltu randa naujagimį, mažo Meksikos miestelio gyvenimas negrįžtamai pasikeičia.

„Bičių dūzgesys“ - įtraukianti šeimos saga su magiško realizmo prieskoniu. Tai ypatingo berniuko ir jį auginančios šeimos gyvenimas, pasakojamas istorinių įvykių ir 1918 m. ispaniško gripo epidemijos, nusinešusios nuo 25-50 mln. gyvybių visame pasaulyje, fone.

Simonopijus – berniukas, kurį nuo mirties apsaugojo... bičių spiečius. Jis – ypatingas vaikas. Nors Simonopijus nekalba, aplink jį nuolat dūzgia bitės ir jis turi ypatingą galią matyti tai, ko nemato kiti – tai, kas nutiks ateityje. Jo ateities vaizdiniai palies ir jo šeimą, tik ar įstengs Simonopijus pasiekti tikslus ir apsaugoti savo šeimą..

Knyga pilna svaiginančių garsų ir kvapų: saldus apelsinų vaisių ir žiedų dvelksmas, naktinių vabzdžių giesmė, bičių dūzgesys... Jie lyg tikra magija – nuneša į saulėtą Meksikos gamtą ir net baigus skaityti knygą, regis, dar kurį laiką tvyro ore.

Patiks tiems, kam patinka rimtesnės dramos, magiškas realizmas, Isabel Allende gerbėjams.

 

 

 

Herbjørg Wassmo „Stiklinė pieno“


Žmogus turi neįtikinėtų gebėjimų. Vienas jų – įveikti net didžiausius gyvenimo pametėtus iššūkius.

H.Wassmo romano herojė - mergina Dortė gyvenanti mažame Lietuvos miestelyje, kuri niekada nesvajojo apie didžius nuotykius, apie princus ir baltus žirgus, tik apie kepėjo sūnų Nikolajų, apie šiek tiek mažesnį skurdą ir apie tėtį, kuris dar galėjo gyventi...

Viltį praradusiai ir naiviai merginai gyvenas pametėja rimtus iššūkius. Ji pakliūva į prekiautojų žmonėmis rankas, tačiau kai tai supranta ir suvokia tikrąjį pavojų, nieko nebegali pakeisti. Koks iš tiesų darbas jos laukia, Dortė sužino per vėlai. Ji negali pati patikėti, kad tai kas vyksta, vyksta su ja..

„Stiklinė pieno“ - tai stiprus ir emocijas sukeliantis pasakojimas apie neapsaugotus ir pažeidžiamus žmones.

Patiks tiems, kam patinka rimtos dramos, tikros istorijos apie moterų patirtis, skandinavų autorių kūryba.

 


 

 

Laima Lavastė „Kunigas Ričardas“

 

„Aš nelinkęs pasakoti asmeninės istorijos. Geriau papasakosiu Dievo istoriją vieno žmogaus gyvenime.“ – Ričardas Doveika.

Tikėjimo, vilties ir gyvenimiško grožio kupina knyga, kurioje kunigo Ričardo Doveikos istoriją jautriai ir subtiliai atskleidžia Laima Lavaste. Ričardas Doveika atvirai pasakoja apie gyvenimo kelią, pašaukimą, laimę ir klaidas. Knygoje iš arčiau žvelgiama į nepagražintą žinomo kunigo biografiją ir keliami svarbūs klausimai.

Kas kunigui yra laimė?

Kas jam yra pašaukimas ir ar tikrai galima gyventi nesavanaudiškai dalijant save?

Kas dvasininkui yra klaidos ir kaip išmokti jas atleisti?

Ši knyga patiks biografijų mėgėjams. Taip pat ieškantiems savojo kelio, tikintiems arba siekiantiems savo tikėjimą sustiprinti.

 

 

 

Jeffrey E. Young, Janet S. Klosko „Ištrūk iš spąstų“

 

Gyvenime mus nuolat lydi įvairūs klausimai. Kaip džiaugtis santykiais ir gyvenimu? Kaip atsikratyti neigiamų įpročių? Kaip tapti tokiu, koks trokštu būti?

Filosofijos mokslų daktarai Jeffrey E. Young ir Janet S.Klosko – žymūs JAV psichologai remdamiesi savo didžiule patirtimi, savo knygoje kviečia skaitytojus ištrūkti iš kamuojančių spąstų ir atrasti ryšį su žmonėmis. Išvyti iš savo gyvenimo klaidingus įsitikinimus ar priklausomybes. Suprasti, kad viską galima pakeisti.

Knyga „Ištrūk iš spąstų“ – stipri populiariosios psichologijos knyga, rekomenduojama psichologų savo klientams. Ši knyga turi stiprų savo gerbėjų ratą, nes skaitytojų pageidavimu knyga yra kartojama!

Patiks visiems, kas domisi psichologija.

 

 

 

J.K.Rowling „Ikabogas“

 

Vaikų ir suaugusiųjų mylima rašytoja J. K. Rowling pristato naują knygą „Ikabogas“. Autorė magišką istoriją parašė dar prieš daugiau nei dešimt metų ir vakarais ją skaitė savo vaikams, o dabar į stebuklingą knygos pasakos pasaulį kviečia mus visus!

Gausybės Rago karalystė kadaise buvo laimingiausia pasaulyje. Joje nestigo nieko: nei aukso, nei juoko nei skaniausio maisto. Žinia apie neprilygstamus karaliaus ūsus skambėjo ir kitose karalystėse. Viskas atrodė puikiai – išskyrus niūrias miglose paskendusias Pelkynes šiaurėje, kur, anot legendos, gyveno siaubingasis Ikabogas. Beveik visi žinojo, kad Ikabogas yra tik išgalvota būtybė, skirta gąsdinti neklaužadas vaikus. Tačiau pasirodo, kad ir išgalvotos būtybės kartais pradeda gyventi savo gyvenimą...

Leidyklos „Alma littera“ išleista ši J.K.Rowling knyga yra unikali, nesją puošia net 34 Lietuvos vaikų iliustracijos. Vaikai skaitė knygos ištraukas ir specialiai joms kūrė piešinius, kurie dabar nugulė šioje knygoje! Atsiverskite stebuklais prisodrintą pasakojimą ir leiskitės į neįtikėtiną nuotykį, nuo kurio bus sunku atsitraukti!

 

 

 

Jurga Baltrukonytė „Dvynukai sekliai pavojuje“

 

Mažam miesteliui gresia katastrofa – jį ketina sunaikinti piktas nusikaltėlis! Jo piktiems kėslams užkirsti kelią bando du nepaprasti vaikai - dvyniai Paula ir Nojus. Jų tėtis, garsus mokslininkas Plumbergas, kuris pastatė savo šeimai ypatingą namą - burbulą. Dvyniai žino, kad nors yra saugūs tėčio sukurtame name, tačiau išgelbėti miestelį nuo siaubingo likimo gali tik jie.

Mažieji detektyvai pasiryžta surasti fabriką, kuriame yra auginamos mirtinos bakterijos. Dvyniai Paula ir Nojus patenka į siaubingą mokyklą, kurturi susidraugauti su keistuole mergaite Liza, nes ji vienintelė žino apie fabriką. Žino, nes yra... nusikaltėlio dukra.

Skaitydami šią knygą, kartu su dvyniais patirsite aibes nuotykių, bei susipažinsite su kitais istorijos veikėjais. Leisdamiesi kartu tirti nusikaltimą susipažinsite su keisčiausia mokytoja Leoparde, blogiausia pasaulyje virėja Grendalinda bei siaubą varančiu sargu Lopeta. Ir kate Kruopa. Ji nukrito į žalių dažų kibirą ir dabar visiems primena ateivį.

Nagi, ar pasiruošę išnarplioti šį detektyvą?

„Dvynukai sekliai pavojuje“ – linksma, įtraukianti ir juokinga istorija, kurioje atskleidžiama tikros draugystės ir šeimos svarba.

Patiks visiems, kas mėgsta nuotykius, paslaptis ir žinoma - gerai pakikenti.

 

 

 

Julian Gough, Jim Field „Kiškis ir meška. Genys varo iš proto“

 

Dar viena puiki vaikiška knygelė iš serijos „Skaitau pats“. Kas pažadino kiškį, saldžiai miegantį meškos urve? Galbūt jo bičiulė meška, o gal paprastas griaustinis? Kiškiui, norinčiam tylos ir ramybės, šis triukšmas buvo nepakeliamas. Jo prislopinti nepavyko net prisidengus ausytėmis.

Taigi, kai nebegali miegoti, o tavo ramybė sudrumsta, metas leistis į nuotykius ir pažiūrėti kas naujo lauke.

Ši knygelė - šmaikšti, mokanti pakantumo istorija apie draugystę.

Patiks vaikams nuo 6 m.

 

 

Naomi Novik „Šimtas metų žiemos“

 

Čia susipina trijų nepriklausomų, tvirtos valios bei didelės širdies moterų likimai. Mirijima, Vanda ir Irina – tarpusavyje skirtingos, tačiau susijungusios vienam tikslui – išgelbėti savo šalį Litvą nuo žiauraus despoto. Litva stekenama vis ilgesnėmis ir atšiauresnėmis žiemomis, o gyventojai vis labiau netenka vilties, kad kada nors vėl ateis geri ir ramūs laikai. Reikia kažką daryti, kad visą šią magiją panaikinti ir sugrąžinti Litvai ir jos gyventojams ramybę.

Vadovaujamos Mirijamos, trys bebaimės merginos imasi ku sudėtingą ir pavojingą planą: nugalėti starikų valdovą ir iš despoto užmačių išlaisvinti Litvą. Tik ar joms pavyks?

Daugybe premijų ir apdovanojimų visame pasaulyje pelniusi knyga patiks fantastikos skaitytojams. Jaunimui ir suaugusiems.