Dailioji enciklopedija

18,25 €
Loading

Egzotiškos ir kupinos paslaptingų artefaktų  XVI a. enciklopedijos įkvėpė autorę Jessicą Kerwin Jenkins parašyti Dailiąją enciklopediją. Joje  pasakojama apie tai, kas elegantiška, reta, įprasta, ir tai, kas paprasčiausiai teikia džiaugsmą. Tai stiliaus rinkinys, kuriame susilieja keistos užgaidos ir praktiškumas, dairomasi po menų, mados,  maisto, kelionių, namų, sodų, grožio pasaulius.

Kiekviename skyriuje pateikiama bent keletas intriguojančių pasakojimų ir skaitytojui leidžiama pažvelgti į kartais neįtikimą grožio šaltinių praeitį. Autorė aprašo sprogstančią šampano istoriją, meną tysoti ant kušetės, prabangių dalykėlių – pirmųjų nėriniuotų apatinių – „proveržį“, senuosius saldžiakvapio šafrano naudojimo būdus; pasakoja apie ažiotažą, kilusį Londone pasirodžius pirmajam cilindrui, kulinarės Julios Child patarimus, kaip iškepti tobulą omletą, dvi raudonų lūpdažių vertintojų stovyklas Antrojo pasaulinio karo metais; atskleidžia Liudviko XIV silpnybę saldžiosioms Bartlett rūšies kriaušėms, indišką badmintono kilmę, 1650 m. parlamento bandymą Europoje užgniaužti „muselių“ maniją; pažeria įdomių faktų apie japoniško kimono evoliuciją, piligriminę Centrinio parko obelisko kelionę ir jaudinančias iškylas gryname ore.

Subtiliai iliustruota Dailioji enciklopedija – tai odė gyvenimo dosnumui ir įvairovei, kartais svyruojančiai nuo ekstravagancijos iki ekscentriškumo; tai mėgavimasis prabanga, bet ne pinigais.
Jessica Kerwin Jenkins – buvusi Niujorko žurnalo Women’s wear daily žurnalistė ir redaktorė, taip pat europietiškojo žurnalo W redaktorė Paryžiuje. Šiuo metu gyvena Meino pakrantėje ir rašo žurnalui Vogue.

Ši knyga – džiaugsmo odė kasdienei elegancijai, parodanti, kaip grožį galima rasti netikėčiausiose vietose. Dailioji enciklopedija gali mūsų gyvenimus paversti daug įdomesniais; mane ji įkvėpė.
                                                                                                        Sarah Jessica Parker


Nuostabiai parašyta, kruopščiais tyrinėjimais paremta knyga. Kiekviena istorija – ar ji būtų apie badmintono kilmę, ar apie puošnias Renesanso laikų maisto skulptūras – fantastiška.

                                                                                                                      Tory Burch


Lyg nuostabus melanžas iš prabangių ir pikantiškų detalių – knyga priverčia šypsotis.

                                                                                                                    Michael Kors

Daugiau informacijos
EAN kodas 9785415022236
ISBN kodas 9785415022236
SKU 000000000002142348
Originalo kalba Anglų
Viršelio tipas Aplankas
Puslapių skaičius 328
Spalvingumas Dvispalvis
Pav. originalo kalba Encyclopedia of the exquisite : an anecdotal history of elegant delights
Formatas 16x19,5x4
Leidykla Leidykla Vaga UAB
Vertėjas Agnė Puzauskaitė

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą