Daktaras Živaga

15,63 €
Loading
Romano veiksmas aprėpia keletą gydytojo ir poeto Jurijaus Živagos gyvenimo dešimtmečių. Anksti tapusį našlaičiu Jurijų globoja dėdė, kuris atveža jį iš provincijos į Maskvą. Čia prabėga Jurijaus studijų metai, jis tampa žinomu gydytoju. Viename naujametiniame pobūvyje Jurijus tampa pasikėsinimo į populiarų advokatą Komarovskį liudytoju. Šis įvykis pažadina Jurijaus prisiminimus: pirmąjį susitikimą su į Komarovskį šovusia mergina, Lara Gišar, juos jungusį ryšį bei paslaptingus jųdviejų santykius. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui daktaras Živaga išvyksta į frontą, Maskvoje palikęs žmoną ir vaikus. Jis net nenujaučia, kad Lara vėl įsiverš į jo gyvenimą ir visiškai jį pakeis...
 
„Daktaras Živaga“ – saga apie politinių neramumų išdraskytą Rusiją ir apie viską ištveriančią ir nugalinčią meilę. Šis kūrinys, apibendrinęs visą B. Pasternako kūrybą, laikomas viena svarbiausių XX a. pasaulinės literatūros knygų, padariusia įtaką ne vienai menininkų kartai.
Pagal romaną sukurta daug kino filmų. Vienas jų apdovanotas net penkiomis „Oskaro“ statulėlėmis.
 
„Daktaras Živaga“ – knyga, apibendrinusi B. Pasternako kartos patirtį, pelniusi autoriui Nobelio premiją ir kaltinimus Tėvynės išdavimu. Tai saga apie meilę, karų ir politinių neramumų išdraskytą Rusiją, dramatišką Rusijos inteligentijos likimą. Romanas laikomas viena svarbiausių XX a. pasaulinės literatūros knygų, padariusių įtaką ne vienai menininkų kartai.
Daugiau informacijos
EAN kodas 9789955245971
ISBN kodas 9789955245971
SKU 000000000001103073
Originalo kalba Rusų
Leidimo metai 2007-05-01
Spalvingumas Nespalvotas
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 632
Formatas 14,5x24x4,5
Leidykla Alma littera
Vertėjas Algimantas Aleksandras Mikuta Algimantas Aleksandras Mikuta
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą