Jūsų krepšelis 0

Eleonorai Olifant viskas gerai - Gail Honeyman

Pažiūrėk, kas vidujePažiūrėk, kas viduje

Knyga dalyvauja akcijoje

Eleonorai Olifant viskas gerai

Eleanor Oliphant Is Completely Fine Gail Honeyman

Kaina: 14,99

Kuriame knygyne yra?

Iš anglų k. vertė Vaidonija Kelerienė
440 p., kietas virš.
21,7x14,5x4 cm
Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018
ISBN 9786094800337
Prekės kodas 9786094800337

Eleonora išmoko tik išgyventi, bet ne džiaugtis gyvenimu. Eleonoros gyvenimas paprastas. Kasdien ji į darbą rengiasi tuos pačius drabužius, valgo tuos pačius dienos pietus, o savaitgaliui perka du butelius degtinės. Eleonora Olifant – laiminga. Jos kruopščiai suplanuotame gyvenime netrūksta nieko. Na, nebent – visko.

Ne taip dažnai romanas, ką tik pasirodęs, pasiglemžia skaitytojų dėmesį ir protą. Per pastaruosius metus esame patyrę erotikos audrą („50 pilkų atspalvių“ serija), mėgavomės paslaptingumo vingiais („Dingusi“) ir šeimos intrigomis („Mergina traukiny“). O dabar kartu su Eleonora Olifant patirsime dar ir vienatvės. Tikros, nesumeluotos ir... nepastebimos. Nes ji mūsų pašonėje.

Galbūt tai ne pati aktualiausia tema literatūrinei sensacijai, bet kuklioji jos autorė Gail Honeyman už nuostabų debiutą jau spėjo atsiimti Didžiosios Britanijos metų knygos apdovanojimą – British Book Award, laimėjo Costa First Novel premiją, jos knyga išversta ar verčiama kone į keturias dešimtis pasaulio kalbų, o ekranizavimo teisės parduotos ne kam kitai, o pačiai Reese Witherspoon.

Pasakyti, kad ši knyga jau ilgą laiką karaliauja įvairiuose pasaulio knygų topuose – jokia naujiena. Tai faktas. Verčiau pasamprotauti apie mįslę, kaip nežinomos škotų autorės debiutinis romanas sugebėjo šitaip sudrebinti literatūros pasaulį?

Viena skambiausių šiandienos literatūros naujienų – ir tik dėl autorės kuklumo nevadiname jos sensacija – jau netrukus pasirodys lietuviškai.

„Šmaikšti, jaudinanti bei nenuspėjama“ – Jojo Moyes.

Naujausi | Geriausi

Ruth
Škotų rašytojos Gail Honeyman romanas į rankas pateko atsitiktinai, ieškant lengvo laisvalaikio skaitinio, kuris patiktų kuo platesnei skaitytojų auditorijai - norėjau padovanoti bibliotekai knygą, kuri praleistų daugiau laiko skaitytojų rankose, o ne dulkėtų lentynose.

Turbūt „nuteisti” šį kūrinį kaip daugiausia moterų auditorijai patrauklų atostogų ar laisvalaikio romaną su „happy ending’u” mane pastūmėjo neįmantrus jo pavadinimas - „Eleonorai Olifant viskas gerai“.
Galbūt dėl keistai lietuviškai skambančio vertimo iš anglų kalbos, ši frazė man nežadėjo nieko, kas galėtų „įdarbinti smegenis ar širdį”, t. y. palikti emocinį įspūdį ar tą gerą jausmą, kai užvertęs paskutinį puslapį susimąstai, kad sužinojai ar patyrei kažką naujo (nebūtinai apie fizikos dėsnius, bet vis dėlto..).

Mėgstu skaityti, todėl neabejojau, kad prieš dovanodama šią knygą, tikrai „patikrinsiu” bent vieną skyrių iš smalsumo, tačiau, galiausiai, per keletą dienų užbaigiau iki paskutiniojo.

Neklydau dėl kelių dalykų.

Pirma, šis romanas iš tiesų artimesnis moteriškajai auditorijai, šiame pasaulyje susiduriančiai su daugeliu pagrindinei herojei - trisdešimtmetei vienišei Eleonorai, kilusių iššūkių (trumpai tariant, būti ir gražiai, ir protingai), tačiau dėl nemenkos humoro dozės siekiant šio tikslo (ko verti pagrindinės veikėjos apsilankymų kosmetologo, gydytojo kabinetuose sprendžiant depiliacijos, nugaros skausmų, dėl kurių, Eleonoros įsitikinimu, kaltos tris kilogramus sveriančios krūtys, ir kitų kurioziškų situacijų aprašymai :)), ši knyga pakeltų ūpą ir vaikinams.

Antra, tai išties lengvos „tekstūros” kūrinys, akys greitai bėga eilutėmis, nerasite ilgų, vingiuojančių periodinių sakinių, kurie tęstųsi ištisas pastraipas ar puslapius, todėl tekstas „nevargina”.
Tačiau šįkart tai kažin ar yra šio kūrinio trūkumas, ypač, kai autorės tikslas - priversti susimąstyti apie dažną šiandienos problemą – jauno nepritampančio visuomenėje žmogaus vienišumą, nesugebėjimą išlipti iš vis gilėjančios socialinės atskirties prarajos, apgaudinėjant kitus ir, svarbiausia, save, kad „viskas gerai”. O tam dažnai pakanka ir tinkamai parinktų nominatyvinių sakinių.

Nors knygoje pažinsite Eleonorą, siekiančią „įgyvendinti savo gyvenimo projektą”, t. y. susipažinti su patinkančiu muzikantu, kurį aplinkiniams jau pristato kaip savo antrąją pusę (šis nė nežino apie jos egzistavimą), ir dėl šio tikslo kenčiančią skausmingas (ir malonias) grožio procedūras, tai nėra eilinis nuspėjamas meilės romanas (štai čia, prisipažįstu, suklydau ☺).
Visų pirma, tai knyga apie draugystę, apie žmogų, pamažu besiropščiantį iš gyvenimo negandų duobės, ir kitą - tiesiantį ranką ir jam padedantį.

0 Pritariu Nepritariu

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė