Europa? Pokalbiai su Prezidentais, ministrais, patarėjais apie mūsų ateitį

15,99 €
Loading
Linas KOJALA – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VUTSPMI) doktorantas ir dėstytojas. Gavęs prestižinę Fulbrighto stipendiją mokėsi Harvardo universitete JAV. Prieš įsidarbindamas RESC, dirbo žiniasklaidoje, taip pat Užsienio reikalų ministerijoje, vadovavo įvairiems tarptautiniams projektams, rengė akademinius tekstus, buvo kelių monografijų bendraautoris. L. Kojala komentuoja tarptautinės politikos aktualijas Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje, yra parengęs tekstų ar komentarų CNN, „The Moscow Times“, BBC žiniasklaidos priemonėms, Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų visuomeniniams transliuotojams.
Europos Sąjunga yra pernelyg didelė, kad būtų lengvai suprantama, bet kartu labai svarbi, kad galėtume ją ignoruoti. Tačiau tai nereiškia, kad vienintelis būdas ją pažinti – skaityti nuobodžius politikos vadovėlius ar šūsnis tarptautinių sutarčių. Šia plačiai skaitytojų auditorijai skiriama knyga siekiama parodyti, kad Europa yra įdomus ir gyvas organizmas, kuriame veikia žmonės, – tie, kurie po karo pradėjo vienyti Europą, kurie sprendžia  svarbiausias problemas, kurie ir Lietuvai atvėrė duris į Europos valstybių šeimą.
Lietuvoje ir nuvykęs į Berlyną, Briuselį, Londoną, Bostoną, Vašingtoną ir kt., knygos autorius kalbino per trisdešimt žymiausių politikų, diplomatų ir ekspertų. Tarp jo pašnekovų – buvę didžiųjų Europos valstybių ir Lietuvos politiniai lyderiai, ambasadoriai, ekspertai. Asmenys, pokalbiais Nidos kopų apsuptyje, netikėtais telefono skambučiais vidurnaktį ir diplomatinį protokolą pažeidžiančiomis audringomis diskusijomis prisidėję prie Europos suvienijimo.
Į šią knygą sugulė įdomiausios diskusijos apie Europos idėjos istoriją, Lietuvos kelią į ES, taip pat – šiandien ES kamuojančias migracijos, Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES, saugumo, finansinio netikrumo problemas. Visų atsakymų, ko gero, pateikti nepavyks. Bet tai gera pradžia norintiesiems suvokti, kokios bendrijos dalimi yra Lietuva ir kokia šios narystės prasmė.
Daugiau informacijos
EAN kodas 9786094663789
ISBN kodas 9786094663789
SKU 000000000002179633
Leidimo metai 2019-02-06
Originalo kalba Lietuvių
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 360
Spalvingumas Nespalvotas
Formatas 22,1x14,7x3,4
Leidykla Tyto alba UAB

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą