- 50%
- 50%

Geri įpročiai, blogi įpročiai: išliekančių teigiamų pokyčių įgyvendinimo mokslas

3,99 €
Registruokitės ir sutaupykite 4,00 € (50%)
7,99 €
Loading
Geri įpročiai, blogi įpročiai: išliekančių teigiamų pokyčių įgyvendinimo mokslas.

Išskirtinė knyga apie tai, kaip susiformuoja mūsų įpročiai ir ką galėtume padaryti, kad taikydami pristatytas žinias pasiektume teigiamų permainų

Net 43 proc. dienos mes praleidžiame darydami dalykus, apie kuriuos net nepagalvojame. Tai reiškia, kad beveik pusė mūsų veiksmų – ne sąmoningi pasirinkimai, o pasąmonės, kuri paskatina mūsų kūną veikti laikantis išmokto elgesio, darbo rezultatas. Kaip mes reaguojame į aplinkinius; kaip elgiamės per susirinkimą; ką perkame; kada ir kaip sportuojame, valgome ir geriame – iš tiesų begalė dalykų, kuriuos darome kasdien, nepriklausomai nuo jų sudėtingumo, atliekama nesikišant sąmoningam protui. Visa tai mes darome automatiškai. Vienaip ar kitaip elgiamės iš įpročio. Ir vis dėlto panorėję pakeisti elgesį kliaujamės valia. Vis atsigręžiame į sąmoningą aš, tikėdamiesi, kad siekiant teikiamų pokyčių pakaks ryžto ir noro. Ir būtent todėl daugumai mūsų nepavyksta. Tačiau kas, jei siekdami savo tikslų galėtume pasitelkti išskirtinę pasąmonės, kuri jau atsakinga už didelę dalį mūsų kasdienių darbų, galią?
Wendy Wood remiasi autentiškais trijų dešimtmečių moksliniais tyrimais, siekdama paaiškinti nepaprastai įdomų mokslą, kaip susiformuoja mūsų įpročiai, ir pristato pagrindinę informaciją, padėsiančią išlaisvinti už įprastus veiksmus atsakingą protą, kuris leis įgyvendinti trokštamus pokyčius. Knyga „Geri įpročiai, blogi įpročiai“, kurioje pristatytos neuromokslo žinios ir įvairūs tyrimai bei laboratorijose atlikti eksperimentai, yra nepaprastai išsami, aiški ir, kas svarbiausia, praktinė – ji pakeis jūsų požiūrį į beveik visus gyvenimo aspektus. Paaiškindama, kaip mūsų smegenys reaguoja į atlygį, priima aplinkos užuominas ir išsijungia, kai susiduria su pernelyg daug trukdžių, autorė meistriškai analizuoja įpročių formavimosi procesą ir supažindina, kaip galėtume pasinaudoti šiomis žiniomis bei išsiugdyti geresnius įpročius. Ši lengvai suprantama ir gilių įžvalgų kupina knyga atskleis, kodėl neverta kliautis vien valia, kai kuriame tokį gyvenimą, kokio tikrai trokštame, ir įžiebs tikrą viltį tiems, kurie siekia teigiamų pokyčių. 

***
Knygoje „Geri įpročiai, blogi įpročiai“ socialinė psichologė Wendy Wood paneigia tiek [Williamo] Jameso determinizmo, tiek daugiažodžių pamokslų veiksmingumą, ir plačiajam skaitytojų ratui pristato realesnes idėjas, kaip atsikratyti nepageidaujamų įpročių. Remdamasi šios srities darbais, ji užduotį išlaikyti teigiamą elgseną ir užgniaužti neigiamą vertina kaip sprendimų ir pasąmonės veiksnių sąveiką... Net žmonės, kurie atsakinėdami į klausimus apie savikontrolę surenka daug taškų, galbūt tiesiog pasinaudoja tam tikromis aplinkybėmis, o ne kliaujasi valios tvirtybe.
― Jerome Groopman, „The New Yorker“

Apie įpročius rašė daug autorių... tačiau Wood yra viena ryškiausių psichologijos srities mokslininkių, kuri domisi, kaip įpročiai paveikia ir yra paveikiami žmogaus proto. Pagrindinis patarimas: vien valios neužtenka. Tačiau pristatydama autentiškus mokslinius tyrimus autorė paaiškina, kas tikrai veiksminga.
― Bethanne Patrick, „The Washington Post“

Ryškus debiutas... [Wendy Wood] įdomiai paaiškina esamus tyrimus, kurie atskleidžia, koks vaidmuo tenka įpročiams užsiimant kasdiene veikla, tokia kaip užkandžiavimas, mankšta, važinėjimas į darbą... Savo įžvalgius ir duomenimis paremtus patarimus autorė papildo taktikomis, tokiomis norimo elgesio susiejimas su jau įsitvirtinusiu įpročiu, siekiant lengviau įtraukti norimus veiksmus į kasdienę rutiną. Autorės tyrimai ir požiūris į galimybes lanksčiai ugdytis įpročius įžiebs viltį kiekvienam skaitytojui, trokštančiam ilgalaikių elgesio pokyčių.
― „Publishers Weekly“ (populiari apžvalga)

Daugiau informacijos
SKU 000000000002186060
ISBN kodas 9786098254549
EAN kodas 9786098254549
Leidimo metai 2021-01-26
Originalo kalba Anglų
Viršelio tipas Kietas
Spalvingumas Nespalvotas
Puslapių skaičius 384
Formatas 20x13x2,6
Leidykla Liūtai ne avys

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą