Jūsų krepšelis 0

Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos - John Green

Pažiūrėk, kas vidujePažiūrėk, kas viduje

Knyga dalyvauja akcijoje

Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos

The Fault in our Stars John Green

Kaina: 11,69

Iš anglų k. vertė Zita Marienė
272 p., kietas virš.
22x15x2,5 cm
Leidykla: Alma littera, 2013
ISBN 9786090108123
Prekės kodas 9786090108123

Šešiolikmetės Heizelės ir septyniolikmečio Ogasto meilės istorija, papasakota pačios Heizelės. Jiedu susipažino sunkiomis ligomis sergančių vaikų Tarpusavio paramos grupėje. Jaunuoliai turi daug svajonių, tačiau liga (o gal žvaigždės) patvarko savaip. Per trumpą kartu jiems skirtą laiką abu ieško ir randa atsakymus į begalę klausimų apie gyvenimą ir mirtį.

Šis pasakojimas – nepertraukiamas juoko pro ašaras pliūpsnis, persmelktas neįtikimai skaidrios ir guodžiančios šviesos.

 

Van Hautenai,

esu geras žmogus, bet netikęs rašytojas. Pats esi netikęs žmogus, bet geras rašytojas. Iš mūsų būtų gera komanda. Nenoriu prašyti jokios paslaugos, bet jeigu turi laiko, – o aš mačiau, kad jo turi marias, – sakau, gal parašytum Heizelei nekrologą. (...)

 

Štai ką rašau apie Heizelę.

Kone kiekvienas trokšta palikti pasaulyje kokią žymę. Užrašyti palikimą. Apgauti mirtį. Visi norime, kad mus kiti prisimintų. Ir aš noriu. Labiausiai bijau tapti dar viena neprisimenama auka sename ir negarbingame kare su liga. Aš noriu palikti žymę.

Bet, van Hautenai, žmonių paliekamos žymės dažnai esti randai. (...)

Heizelė kitokia. Seni, ji vaikšto nerūpestingai. Ji vaikšto žeme nerūpestingai. Mat Heizelė žino tiesą: pasaulį mes galime ir nuskriausti, ne tik jam padėti, bet veikiausiai nepadarysime nei to, nei to.

Žmonės sakys, kaip liūdna, kad ji palieka mažesnį randą, kad mažai kas ją prisimena, kad ji buvo mylima stipriai, bet ne plačiai. Bet, van Hautenai, nė kiek ne liūdna. Tai pergalė. (...)

Po to, kai sužibau darant pozitronų emisijos tomografiją, įsmukau pas ją į ISS. Ji gulėjo be sąmonės. (...) Tačiau jos ranka tebebuvo jos ranka, šilta, nagai nudažyti tamsiai mėlyna, beveik juoda spalva, aš tik laikiau jos ranką, stengdamasis įsivaizduoti pasaulį be mudviejų, ir gal akimirką buvau toks geras, kad tikėjausi ją numirsiant ir nesužinosiant, jog ir aš mirsiu. Bet paskui užsinorėjau daugiau laiko, kad galėtume vienas kitą pamilti. Manau, šis noras išsipildė. Aš palikau savo randą. (...)

Ogastas

 

Džonas Grinas (John Green) – premijomis apipiltas jaunas amerikiečių autorius, kuriantis paaugliams. „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ – ketvirtas jo romanas, visame pasaulyje sulaukęs milžiniškos sėkmės ir puikaus kritikų įvertinimo. Knygos veikėjos ir pasakotojos Heizelės Lankaster prototipas – Esthera Earl, šešiolikmetė amerikietė, turėjusi tiesioginį videodienoraštį YouTube.

Lietuvių skaitytojams rašytojas jau žinomas kaip knygos „Aliaskos beieškant“ autorius.

 

John Green

John Green

Rašytojas, kilęs iš Orlando, Floridos. Tikras atradimas. Visos jo knygos yra tapusios bestseleriais, ne išimtis ir debiutinis kūrinys "Beieškant Aliaskos", kuris sužavėjo ne vieną Lietuvos skaitytoją savo jaunatviškumu, optimistiškumu ir sugebėjimu šokiruoti.
Premijomis apipiltas jaunas amerikiečių autorius, kuriantis paaugliams. 2014 m. Times laikraštis John‘ą įtraukė į 100 įtakingiausių žmonių pasaulyje sąrašą.
Lietuvių skaitytojams rašytojas puikiai pažįstamas kaip didelės sėkmės sulaukusių knygų „Aliaskos beieškant“, „Popieriniai miestai“ bei „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ autorius. Rašytojo romanai „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ ir „Popieriniai miestai“ įkvėpė kino kūrėjus paversti šias žymias istorijas filmais, pagimdžiusiais naują ir šiuo metu populiarią kino aktorę Shailene Woodley.

Naujausi | Geriausi

...
Aš tik nesuprantu vieno- kodėl ant knygos apie vėžį viršelio uždėta mergina ilgais plaukais? Originalus viršelis buvo žymiai geresnis

0 Pritariu Nepritariu

brashkeaa
Dievinu šią knygą. Siūlau visiems paskaityti, nepasigailėsit!

+2 Pritariu Nepritariu

Skaitytoja
Idomu ar akropolyje yra si knyga? :)

0 Pritariu Nepritariu

Svajoklė
Gal žinote ar klaipėdoje yra likusi Pegase šI knyga? Mačiau filma, labai patiko. Tad manau, kad ir knyga bus tokia pati nuostabi Kaip filmas.

+1 Pritariu Nepritariu

Kotryna
angliska daug geresne,tiksliai surasyta,tiksliai ir suprasite :) ir virselis angliskos visai kitoks.

-1 Pritariu Nepritariu

as
ar man verta pirkti sita knyga?

+33 Pritariu Nepritariu

Ema
Verta demesio :) ir pasijuokiau, ir paziumbiau.

+26 Pritariu Nepritariu

Nami
Klausimas - kuo netiko išversti Augustus vardą taip, kaip jis ir skamba lietuviškai? Ogastas skamba kaip Agrastas. Juk Lietuvoje turime ir Augustų.
Tačiau negaliu atsidžiaugt, jog išvertė tokią nuostabią knygą. :)

+28 Pritariu Nepritariu

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: