KAUNAS. Istorija, praeitis, dabartis

19,49 €
Loading
 
Albumas skiriamas Kauno istorijai nuo seniausių miesto kūrimosi laikų, jo kultūrai, žymiems tarpukario Lietuvos istorijos įvykiams, vykusiems laikinojoje sostinėje, ir vėlesniems miesto gyvavimo laikotarpiams apžvelgti.
Skaitytojas supažindinamas su miesto ir jo prieigų archeologiniais tyrimais, tvirtove ir karine įgula, Kaunu nepriklausomoje Lietuvoje, prezidentais, rezidavusiais tarpukario prezidentūroje, taip pat pateikiama duomenų apie žymius kultūros, meno, literatūros veikėjus, gyvenusius ir kūrusius Kaune, pristatomi lankomiausi Kauno muziejai, visai Lietuvai žinomi teatrai, aktoriai, režisieriai. Didelis dėmesys leidinyje skiriamas Kauno bažnyčioms, Pažaislio architektūriniam ansambliui, tradiciniams miesto renginiams. Šalia pramonės istorijos pateikiama informacijos apie Kauno parkus, natūralistinės tematikos muziejus, žymius sportininkus, garsinusius pasaulyje ne tik miesto, bet ir Lietuvos vardą. Šalia teksto skaitytojas ras unikalių istorinių fotografijų, žemėlapių, kartoschemų.
Leidinys skiriamas jaunimui, miesto svečiams ir visiems, kurie domisi Lietuvos kultūra ir miestų istorija.
 

 
Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Kaunas minimas 1361-aisiais, Kryžiuočių ordinui ruošiantis pulti Kauno pilį. Per tuos daugiau nei 600 metų Kaunas plėtėsi, keitėsi jo ribos, gausėjo urbanizacijos ženklų, formavosi savitas miesto architektūrinis vaizdas, augo bendruomenė su savo mentalitetu ir papročiais, kūrėsi mokslo institucijos, miesto infrastruktūra.
Nepriklausomybės metais Kaunas, kaip laikinoji sostinė, atliko išskirtinį vaidmenį Lietuvos valstybingumo istorijoje: čia rezidavo pirmieji valstybės prezidentai, dirbo ministerijos, veikė centriniai Lietuvos bankai, kūrėsi pirmosios lietuviškos aukštojo mokslo institucijos.
Šiam nepaprastam miestui, jo dramatiškai istorijai, jo šviesuoliams ir naujosios Lietuvos pagrindus dėjusiam tarpukario elitui, išblaškytam karo ir pražuvusiam per okupacijas, ir skiriame šią knygą.
 
Leidėjai
 

Daugiau informacijos
EAN kodas 4771558401705
SKU 000000000001107254
ISBN kodas 4771558401705
Spalvingumas Spalvotas
Leidimo metai 2006-07-01
Puslapių skaičius 167
Viršelio tipas Kietas
Formatas 22,6x22,5x1,7
Leidykla Šviesa

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą