Jūsų krepšelis 0

Kevalas - Ian McEwan

Knyga dalyvauja akcijoje

Kevalas

The Nutshell Ian McEwan

Kaina: 11,35

Kuriame knygyne yra?

Iš anglų k. vertė Paulė Budraitė
240 p., aplankas virš.
22x15x2,6 cm
Leidykla: Jotema, 2017
ISBN 9789955136552
Prekės kodas 9789955136552

Trudė išdavė savo vyrą Džoną. Ji vis dar gyvena sutuoktinio name — nušiurusioje neįkainojamoje Londono pilaitėje, — bet Džono čia nėra. Ji susimetusi su Džono broliu, banalybių meistru Klodu; jiedu kurpia planą. Tačiau jų sąmokslą stebi liudininkas — smalsuolis devynių mėnesių jos įsčių gyventojas.

 

Iš neįprastos perspektyvos pasakojamą „Kevalo“ istoriją apie žmogžudystę ir apgaulę sukūrė pasaulinio lygio meistras.

 

Būti įspraustam riešuto kevale, dviejuose coliuose dramblio kaulo, smėlio grūdelyje išvysti visą pasaulį... Kodėl gi ne, jeigu visa literatūra, visas menas, visos žmonijos pastangos yra tik taškelis visų įmanomybių visatoje.

 

Atsiliepimai

 

„Kevalas“ — tai sfera, Venecijos stiklo prespapjė... Tai sąmoningai vėlyvas, prikišamai elegiškas šedevras, koduojantis viską, ką McEwanas išmoko ir išmano apie šio pobūdžio meną.

* The Guardian

 

„Kevale“ McEwanas pasirodo kaip penkiakovininkas pačiame jėgų žydėjime, vienodai gerai atliekantis keletą labai skirtingų užduočių. Šiuolaikinė literatūros kultūra retai kada apdovanoja aukso medaliais komediją, bet šio gyvo, vyriško, žvitraus pasirodymo pražiopsoti negalima.

* Sunday Times (London)

 

Kūrybiškas lošimas, kuris neabejotinai atsiperka. Šis sąmojingas ir lengvai tragiškas kerintis romanas — odė žmonijos grožiui, egoizmui ir neišsenkančiam ilgesiui.

* Mail on Sunday

 

Šiame žiauriai protingame romane vyksta žymiai daugiau, nei iš pirmo žvilgsnio kliudo akis. Ir žaismingas, ir mirtinai rimtas, žavintis ir pykdantis McEwano kūrinys sunkiausiai iš visų kitų jo tekstų telpa į kokius nors konkrečius rėmus, todėl dar įdomesnis.

* The Times (London)

 

Ir kas galėjo pamanyti, kad McEwanas gebėtų suplakti aukštosios ir populiariosios literatūros žanrus ir sukurti tokį įmantrų maloniai skaitomą mutinį?

* The Independent

Ian McEwan

Įtakingiausių Didžiosios Britanijos dienraščių apžvalgininkai pastaruoju metu sutartinai Ianą McEwaną tituluoja geriausiu šių laikų britų rašytoju. Šis klasikinio literatūrinio išsilavinimo rašytojas (g. 1948 m.), prestižinių literatūros stipendijų laureatas, pripažinimą pelnė santūriu, taupiu žvilgsniu medituodamas makabriškąją žmogaus sielos pusę. Recenzijose mirga panašūs vertinimai: „Tiksli, įžvalgi jo proza skrodžia švariai kaip skalpelis“. Tačiau 2001-ųjų rugsėjo vienuoliktosios paveiktas romanistas nutaria, užuot gilinęsis į tamsiąsias žmogaus sąmonės gelmes, rašyti apie laimę. Atsitiktinę, trapią, netvarią laimės prigimtį, jo nuomone, geriausiai gali įvertinti ne rašytojai, bet gydytojai, kurių akyse žmonių laimė pernelyg dažnai byra į šipulius, tačiau jie, operuodami ar kitaip padėdami žmogui, dažnai geba vėl atverti duris į laimę. Dvejus metus, rengdamasis rašyti „Šeštadienį“, McEwanas praleido neurochirurgijos klinikose, tapo chirurgo „šešėliu“, kad perprastų šios profesijos subtilybes.
Ianas McEwanas yra parašęs du apsakymų rinkinius – „Pirmoji meilė, paskutinės apeigos“ ir „Tarp paklodžių“, bei devynis romanus: „Cemento sodas“, „Nepažįstamųjų paguoda“, „Juodi šunys“, „Svajotojas“, „Tvari meilė“, „Amsterdamas“, „Atpirkimas“ ir kitus. Už romaną „Amsterdamas“ 1998 m. Ianui McEwanui skirta Bookerio premija. Romanas „Šeštadienis“ 2006 m. buvo nominuotas Bookerio premijai.
Atsiliepimų apie šią prekę nėra.

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Šiame sąraše pateikiami duomenys yra atnaujinami vieną kartą per parą, todėl klientams visada rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti. Visų knygynų kontaktus rasite tituliniame puslapyje esančiame žemėlapyje.
Vilnius
Ozo g. 25, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Saltoniškių g. 9, Didysis Pegasas. PC PANORAMA
Kaunas
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
 
Klaipėda
Taikos pr. 61, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Taikos pr. 139, PC BIG

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: