Kryptis – Rytai

7,59 €
Loading

Knygoje sudėti pasakojimai apie keturių lietuvių keliones po kadaise buvusią bendrą šalį: 2009 m. – po Baikalo apylinkes, 2010 m. – po Ukrainą, Moldovą ir Padniestrę bei 2011 m. po Gruziją. Autorius ne tik aprašo asmeninius įspūdžius, bet ir pateikia konkrečios informacijos apie lankomą šalį, dėmesio vertus objektus, rašo apie vietinių žmonių papročius, elgesį.

Kelionė gali būti tik geografinės vietos pakeitimas, ieškant malonaus, šilto ir saugaus poilsio, bet gali būti ir ekstremalus savęs išbandymas, tikintis naujų įspūdžių, lankant sunkiau pasiekiamas pasaulio vietas, kaupiant įspūdžius apie skirtingų šalių geografiją, kultūrą, psichologiją, politinę, ekonominę ir socialinę padėtį. Kelionių patirtis padeda geriau suprasti pasaulio įvairovę ir struktūrą, įvertinti savitumus ir savo vietą pasaulyje. Tokioms kelionėms skirta Vidmanto Šmigelsko knyga. Jis renkasi rytų kryptį.

Rytuose – kadaise didelė bendra šalis, subyrėjusi į daugybę atskirų valstybių, tapo tolima ir neretai mažai kam patrauklia kelionių kryptimi. Po santvarkų pasikeitimo, tikros informacijos apie buvusias broliškas šalis beveik neturime, knygų lietuvių kalba apie jas irgi vargiai besurasime, nors jos buvo ir yra ten pat – su turtingomis kultūromis, nepaprasta gamta ir mums artima istorine praeitimi. Galbūt bendrumų yra daugiau nei skirtumų?

Tai ir bando išsiaiškinti knygoje aprašomų kelionių dalyviai. Pasirinkta kryptis reikalauja ne tik entuziazmo, bet ir kruopštaus pasirengimo ruošiant maršrutus, gilinantis į tų šalių situaciją.

Knygą sudaro trys skyriai: Iš Rusijos – be pykčio (Maskva–Krasnojarskas, Severobaikalskas–Nižnij Angarskas–Ulan Udė, Turka–Ust Barguzinas–Svetoj Nos–Olchonas Irkutskas, Sliudenka, Baikalas–Ulan Ude, Krasnojarskas); Kelionė į Koktebelį (Karpatai–Moldova–Padniestrė–Odesa–Krymas); Gruzijos chamelionas: tarp Europos ir Azijos (Tbilisis–Sighnaghi–Alazani slėnis–Lagodekhi–Tušetija–Stepantsminda–Goris, Boržomis–Svanetija–Batumis, Tbilisis).

Daugiau informacijos http://www.mintis.eu/kelions-ir-apie-jas/910-kryptis-rytai.html

Daugiau informacijos
EAN kodas 9785417010613
ISBN kodas 9785417010613
SKU 000000000002152861
Leidimo metai 2013-09-19
Originalo kalba Lietuvių
Viršelio tipas Minkštas
Puslapių skaičius 188
Spalvingumas Spalvotas
Formatas 23,3x14,5x1,3
Leidykla Mintis, AB

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą