Jūsų krepšelis 0

Kvepalai. Vieno žudiko istorija. Pegaso kolekcija - Patrick Suskind

Pažiūrėk, kas vidujePažiūrėk, kas viduje

Knyga dalyvauja akcijoje

Kvepalai. Vieno žudiko istorija. Pegaso kolekcija

Das Parfum. Die Geschichte eines Mörders Patrick Suskind

Kaina: 11,99

Kuriame knygyne yra?

Iš vokiečių k. vertė Vilija Gerulaitienė
240 p., kietas virš.
21,5x14,3x2,2 cm
Leidykla: Alma littera, 2015
ISBN 9786090120156
Prekės kodas 9786090120156

Žuvų turguje gimusiam kūdikiui nebuvo lemta gyventi, tačiau atmatų dėžėje jį aptiko ir išgelbėjo prekeiviai. Žanui Batistui Grenujui skirtas gyvenimas nebuvo lengvas ir dosnus. Berniukas gimė be kūno kvapo, namų ir ateities, o sulaukęs trejų dar nemokėjo nei vaikščioti, nei kalbėti. Tačiau Žanas Batistas Grenujis turėjo neįtikėtinai fenomenalią uoslę, kuri lėmė tapti genialiausiu XVIII a. Prancūzijos parfumeriu.

Romanas „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ išverstas į beveik 50 pasaulio kalbų, jo nupirkta daugiau kaip 15 mln. egzempliorių, o 2006 m. pagal knygą pastatytas filmas laimėjo per dešimtį įvairių prizų ir nominacijų.

„Kvepalai. Maži, dideli, spalvoti, matiniai buteliukai ant lentynų. Užtenka pažvelgti į vitriną, jų ten šimtai, bet ar pagalvojom, kad tarp tokios daugybės rūšių, pavadinimų iš tikro nėra genialių kvepalų. Žanas Batistas Grenujis vienintelis žinojo, kad tobulų kvepalų nėra ir vienintelis mokėjo juos sukurti. Ir sukūrė, daugybę tobulų kvapų. Gali tapti nepastebimas, mylimas ar nekenčiamiausias pasaulyje, tam tik reikia tinkamų žiedų, žolelių, gal net žmogaus plaukų. Taip, romanas nėra labai švelnus, skaidrus, rožinis, kvepiantis. Taip negali būti, nes parodomas tikras pasaulis. XVIII a. Prancūzija: skurdas, purvas, smarvė, neapykanta, žiaurumas – hiperbolizuojami, tačiau išlaikyta stebėtina pusiausvyra tarp šių bjaurių dalykų ir tobulumo, švarumo, tikrojo grožio. Žanas Batistas Grenujis – tai herojus, į kurį sutelpa protas ir beprotybė, tobulumas ir banalybė, švelnumas ir žiaurumas. Siužetas atrodo gan fantastiškai, tačiau romano autorius sugeba taip įtaigiai pasakoti, kad esi priverstas kartkartėm apsižvalgyti aplink, o gal tas parfumeris sukinėjasi čia pat… Kvepalų gaminimo subtilybės, neeilinis mąstymas, netikėti pasakojimo posūkiai, gyvenimai – Patrickas Süskindas į literatūros pasaulį įnešė labai originalų kūrinį. Kūrinį, kuris jau daugelį metų yra vienas skaitomiausių pasaulyje. Vienatvė, meilė, baimė, genialumas, tobulybė, laimė. Ir dar daugiau. Šiame kūrinyje telpa viskas.“

Knygos vertėja V. Gerulaitienė

 

Patrick Suskind

Patrikas Süskindas, vienas populiariausių šių dienų vokiečių rašytojų, gimė 1949 m. Ambache žurnalisto ir rašytojo Vilhelmo Emanuelio Süskindo šeimoje. Studijavo istoriją Miunchene. 1981 m. debiutavo kaip pjesės teatrui Kontrabosas autorius. Jo istorinis romanas Kvepalai (1985) sulaukė pasaulinio pripažinimo, devynerius metus išsilaikė bestselerių sąrašuose, išverstas į 42 kalbas, 2006 m. laukiama jo ekranizacijos premjeros. Kartu su žymiu režisieriumi Helmutu Diegliu rašo scenarijus televizijos serialams ir kino filmams. Populiarūs ir jo apsakymai Balandis (1987), Pono Zumerio istorija (1991), Trys istorijos (1995). Apie autoriaus gyvenimą žinoma nedaug, jis vengia viešumos ir literatūrinio šurmulio, atsisakė įvairių premijų, yra davęs vos keletą interviu.

Naujausi | Geriausi

Jolanta
Priklauso knygu TOP 10-ui!

+1 Pritariu Nepritariu

Regina
Pirmiausia porą kartų mačiau filmą, pastatytą pagal šį kūrinį. Filmas paliko gilų įspūdį. Po to nusipirkau knygą ir iš karto perskaičiau. Tai knyga, kuria verta papildyti namų biblioteką!

0 Pritariu Nepritariu

Jolanta
Viena geriausiu ir ispudingiausiu mano skaitytu knygu!

0 Pritariu Nepritariu

HM
O man visai nepatiko, nesąmonių rašinys kažkoks, pilna netikslumų ( pvz. kaip jis galėjo išsaugoti tą kvepalų buteliuką būdamas kalėjime, ką jo neapieškojo). Gal kas mėgsta fantastiką, tam patiks, be to reikia labai geros vaizduojamosios atminties. Skaitant iki kokio 80 puslapio žiauriai nuobodu, paskui šioks toks veiksmas vyksta.

+1 Pritariu Nepritariu

nnn
Privalai mesti visus darbus ir pradėti skaityti šią istoriją...patikėk, ji tavęs nepaleis...skubėsi vėl ir vėl atversti knygą...

+4 Pritariu Nepritariu

Donis
nuostabi bei idomi istorija, puikus rasymo stilius, beskaitant pradedi is tikruju uzuosti kvapus kurie aprasyti.
Tas pats filmas irgi gerai pastatytas.

-1 Pritariu Nepritariu

Jolanta
Nerealiai ispudinga ir sukrecianti knyga!

-2 Pritariu Nepritariu

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Šiame sąraše pateikiami duomenys yra atnaujinami vieną kartą per parą, todėl klientams visada rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti. Visų knygynų kontaktus rasite tituliniame puslapyje esančiame žemėlapyje.
Vilnius
Ozo g. 25, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Saltoniškių g. 9, Didysis Pegasas. PC PANORAMA
Upės g. 9, 1 aukštas, PC CUP
Pylimo g. 53/2
Vikingų g. 3, Prekybos slėnis „Nordika“
Kaunas
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
K.Baršausko g. 66A, PC MOLAS
Laisvės al. 75
Laisvės al. 81, Kauno centrinis knygynas
Vytauto pr. 24, Kauno autobusų stotis
Klaipėda
Taikos pr. 61, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Taikos pr. 139, PC BIG
Šiauliai
Aido g. 8, PC AKROPOLIS
 
Panevėžys
Savitiškio g. 61, PC RYO
Marijampolė
Bažnyčios g. 13
Utena
Aušros g. 21 / A.Baranausko g. 44, PC AUŠRA
Kėdainiai
J. Basanavičiaus g. 47D
Telšiai
Respublikos g. 20
Šilutė
Lietuvininkų g. 42
Mažeikiai
Žemaitijos g.38, PC RIMI
Rokiškis
Nepriklausomybės a. 27
Prienai
Vytauto g. 30
Šakiai
V. Kudirkos g. 35

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: