Logikos menas. Kaip aiškiai mąstyti nelogiškame pasaulyje

17,49 €
Loading
KAIP AIŠKIAI MĄSTYTI NELOGIŠKAME PASAULYJE

Mūsų gyvenime ypač svarbų vaidmenį atlieka emocijos. Jomis vadovaujamasi ir kuriant žiniasklaidos antraštes, ir socialiniuose tinkluose, jos tapo kone lemiamu veiksniu pažįstant pasaulį. Tačiau stiprūs jausmai gerokai apsunkina galimybę įžvelgti tikrovę, slypinčią anapus retorikos. „Logikos menas“ atskleidžia, kaip matematinė logika leidžia aiškiau viską permatyti ir suprasti, kada mus norima suklaidinti. Tai labai svarbu melagingų naujienų (angl. fake news) persunktame ir dažnai alogiškame pasaulyje.

Eugenia Cheng pasakoja apie vidinį logikos veikimą ir paaiškina, kodėl alogiškumai yra tokie gyvybiškai svarbūs tam, kaip mes mąstome ir bendraujame. Autorė parodo, kaip, pasitelkiant kartu ir logiką, ir alogiškumą, susivokti aklo prisirišimo, teisuoliškumo ir manipuliacijų kupinoje tikrovėje. Tai įžvalgi, naudinga ir linksma knyga, būtina kiekvienam siekiančiajam aiškiau mąstyti.

Eugenia Cheng – garsi matematikė, Čikagos meno instituto mokslininkė, Šefildo universiteto mokslinės tarybos garbės narė.
 
Apmaudu, kad šią knygą perskaitys ne kiekvienas, tačiau, pasak Cheng, ji privaloma bent jau tiems, kurie geba pasitelkti atjautą ir logiką siekdami produktyvios diskusijos su to negebančiais oponentais. Šiuo požiūriu matematika galėtų reikšmingai prisidėti kuriant geresnę visuomenę, sėkmingesnius žmonių santykius ir palengvinant tarpusavio supratimą. 
Guardian
Daugiau informacijos
EAN kodas 9786094800856
ISBN kodas 9786094800856
SKU 000000000002181082
Leidimo metai 2019-06-11
Originalo kalba Anglų
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 360
Spalvingumas Nespalvotas
Pav. originalo kalba The Art of Logic
Formatas 21,7x14,5x3,5
Leidykla Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Vertėjas Vytautas Grenda

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą