Marginimas. Iš tekstilės istorijos

13,84 €
Loading

Įvairios marginimo technikos atsirado gilioje senovėje ir amžiams bėgant tobulėjo, virto savarankiška ir unikalia meno forma. Margintas audinys, kaip ir visa tekstilė, leidžia mums pajusti savo kultūrines šaknis ir seniai pamirštą praeitį. Margintas audinys saugo nebylų jį pagaminusio žmogaus atminimą.
Marginių raštai ir spalvos siejasi su senovinėmis ir mitologinėmis žiniomis. Įvairios kultūros į tekstilę sudeda skirtingas prasmes, jų atpažinimas susijęs su gaminimu ir naudojimu.
Marginimas, kaip ir dažymas bei audimas, yra esminės sudedamosios tekstilės dalys. Kaip ir dauguma žmogaus atradimų įvairūs marginimo būdai buvo atrasti netikėtai. Laikui bėgant atsitiktinumai atvėrė kelią menui. Senosios marginimo technikos neatsiejamos nuo dažymo natūraliais gamtiniais dažais. Iki XIX a. pab. audimo siūlams ir audiniams dažyti buvo naudojami tik natūralūs dažai. Didžioji ir vertingiausioji muziejuose saugomų tekstilės objektų dalis yra sukurta iki prasidedant sintetinių dažų erai.
Augalinis dažymas ar marginimas suartina su gamta. Suartina žmones, keičia jų patirtis, įkvėpia naujiems atradimams. Ir ši knyga yra ne daugiau, kaip mokytojo ir mokinio draugystės  ir daugybės jų pokalbių rezultatas. Mokytojas bendrauja su mokiniu, o šis įkvepia kitus. Besidominčiųjų ratas skleidžiasi it žiedas ir sunku beatsekti, nuo ko viskas prasidėjo, bet tai, kas iš tikrųjų sudomina, mūsų nepaleidžia ir įkvėpia tolesniems ieškojimams.
Natūralūs dažai – tai gamtos dovana. Išskirtinio išraiškingumo spalvos gaunamos iš įvairiausių augalų. Dažymas ir marginimas natūraliais dažais – tai daug atkaklumo, kantrybės, o seniau ir fizinės ištvermės reikalavęs darbas. Tai džiaugsmas, kurį teikia ne tik natūralių spalvų subtilumas, bet ir netikėto rezultato laukimas. Rezultatai užburia variacijų gausybe, žavi technikos ir estetikos vieningumu.
Tada ir pajunti tikrąją kūrybą.

Serija Kurkime kartu. Žuvytės ženklu žymimos rankdarbių knygos, skirtos visiems atradusiems ir atrasiantiems nepakartojamą įkvėpimo jausmą kurti sau ir kitiems.
Kiekvienoje knygoje rasite išsamių lengvai ir paprastai įgyvendinamų projektų aprašymų, gaminimo instrukcijų, dekoravimo technikų pamokų, naudingų praktinių patarimų ir gausybę įvairių idėjų, kaip pasigaminti įspūdingų dirbinių, dovanų, atnaujinti namų interjerą ir tuo pat metu smagiai ir įdomiai praleisti laiką.
Žuvytė kviečia kurti kartu ir išlaisvinti savo fantaziją. Tu tai gali!

Daugiau informacijos
EAN kodas 9785417010491
ISBN kodas 9785417010491
SKU 000000000002148612
Leidimo metai 2012-12-19
Originalo kalba Lietuvių
Viršelio tipas Minkštas
Puslapių skaičius 160
Spalvingumas Spalvotas
Formatas 25,8x22,8x0,9
Leidykla Mintis, AB
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą