Jūsų krepšelis 0

Mažas lordas Fontlerojus - Frances Hodgson Burnett

Pažiūrėk, kas vidujePažiūrėk, kas viduje

Knyga dalyvauja akcijoje

Mažas lordas Fontlerojus

Little lord Fauntleroy Frances Hodgson Burnett

Kaina: 7,05

Išparduota

Iš anglų k. vertė St. Kalvaitis
256 p., nespalv., iliustr., kietas virš.
20,5x13x2,4 cm
Leidykla: Alma littera, 2015
ISBN 9786090117316
Prekės kodas 9786090117316

„Mažosios princesės“ ir „Paslaptingo sodo“ autorė šioje knygoje pasakoja apie septynmetį berniuką Sedriką, su savo mama kukliai gyvenantį Amerikoje. Sedrikas stebina aplinkinius atviraširdiškumu ir kilnumu. Vieną dieną berniuko gyvenimas staiga pasikeičia: rūstus senelis grafas nori išsivežti Sedriką į Angliją ir padaryti jį lordu...

Frances Hodgson Burnett

Frances Eliza Hodgson Burnett (1849–1924) – anglų rašytoja, dramaturgė. Labiausiai visiems žinoma dėl romanų vaikams „ Paslaptingas sodas“, „Mažoji princesė“ ir „Mažasis lordas Fontlerojus“.

Gimusi Anglijos Mančesterio mieste rašytoja būdama šešiolikos su šeima emigravo į Ameriką, Tenesio valstiją. Ten ji pradėjo rašyti norėdama uždirbti šeimai pinigų. Jau devyniolikmetės rašytojos istorijos buvo spausdinamos laikraščiuose. 1872 m. Frances Hodgson Burnett ištekėjo ir kurį laiką gyveno Paryžiuje, kur susilaukė dviejų sūnų. Tačiau galų gale grįžo į Ameriką (Vašingtoną) ir ėmė rašyti romanus.

1886 m. rašytoja išleido romaną „Mažasis lordas Fontlerojus“, skirtą vaikams. Šis kūrinys išgarsino autorę. Tiesa, jos romantinė kūryba suaugusiesiems taip pat buvo populiari.

Burrnett mėgo būti tarp žmonių ir gyveno prabangų gyvenimą. Nuo 1880 m. ji pradėjo dažnai lankytis Anglijoje, kur nusipirko namą. 1892 m. vyriausias rašytojos sūnus mirė nuo tuberkuliozės ir autorė nugrimzdo į gilią depresiją, vėliau išsiskyrė su vyru. 1990 m. ištekėjo dar kartą, tačiau santuoka truko vos metus.

Gyvenimo pabaigoje rašytoja apsistojo Long Ailande, kur ir mirė 1924 m.

Naujausi | Geriausi

gera
Gera tikrai, pamokanti knyga patariu paskaityti kas megsta klasika

0 Pritariu Nepritariu

Rašyk savo komentarą

Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *

Komentarai ir atsakomybė

Pirkėjas, kuris pirko šią prekę, taip pat įsigijo: