Našta. Mitas apie Atlantą ir Heraklį

9,81 €
Loading
LAISVAS ŽMOGUS NIEKUOMET NEMĄSTO APIE PABĖGIMĄ
 
Senovės graikų mitologijoje Atlantas, vienas iš titanais vadinamų dievų, vadovauja maištui prieš naujuosius Olimpo dievus ir taip užsitraukia jų nemalonę: pergalę iškovoję Olimpo dievai Atlantą pasmerkia amžinai laikyti dangaus skliautą netoli hesperidžių sodo. Tačiau šiame sode garsusis didvyris Heraklis turi įvykdyti vieną iš savo didžiųjų žygdarbių: pavogti sode nokstančių obuolių. Pamatęs Atlantą jis pasisiūlo laikinai palaikyti dangaus skliautą, jei tik titanas sutiktų atnešti jam vaisių. Žinodamas, kad Heraklis vienintelis galėtų pakelti jo naštą, ir vildamasis pasimėgauti nors trumpa laisve, Atlantas sutinka. Prasideda nelengva jųdviejų užduotis.
Su būdingu sąmoju ir išraiškos jėga J. Winterson Atlanto istoriją perkelia į XXI amžių. Tuo pat metu rašytoja kelia ir savus sunkiai išsprendžiamus klausimus apie laisvės ir neišvengiamybės ribas, apie galimybę būti savo paties likimo kalviu.
J. Winterson pasakojimas paremtas vaizduote, tačiau ne mažiau įtaigiai ir taikliai atspindi šiandieninį gyvenimą. Žavi ir autorės sugebėjimas atverti netikėtą pasaulio regėjimo perspektyvą atskleidžiant kitokią žinomų dalykų tiesą.
 
Daugiau informacijos
EAN kodas 9789955245445
SKU 000000000001102944
ISBN kodas 9789955245445
Spalvingumas Nespalvotas
Leidimo metai 2007-05-01
Puslapių skaičius 184
Viršelio tipas Kietas
Originalo kalba Anglų
Pav. originalo kalba WEIGHT: THE MYTH OF ATLAS AND HERACLES
Formatas 13,5x20,3x1,5
Leidykla Alma littera
Vertėjas Kristina Gudelytė - Lasman

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą