Pegasas
Pegasas

Kaip vaikų mėgstami personažai padeda pamėgti skaitymą

Kaip vaikų mėgstami personažai padeda pamėgti skaitymą

Skaitymas turi tiek daug privalumų, ypač vaikams. Skaitydami vaikai gerina savo kalbos, bendravimo, kritinio mąstymo įgūdžius, įgyja įvairių žinių, geriau pažįsta pasaulį bei lavina vaizduotę. Skaitymas yra ir malonumas. Tačiau kai šiais laikais yra tiek įvairiausių veiklų, daugybė žaidimų, filmų ir filmukų, skaitymas gali pasirodyti nuobodus ar sunkus – juk skaitant reikia sukaupti daugiau dėmesio. Tačiau vienas iš būdų sudominti vaikus skaityti yra per vaikų mėgstamus personažus. Kaip tai padaryti?

Pažiūrėję animacinį filmuką, pabandykite skaityti ir knygą

Dauguma vaikų mėgsta filmus ir animacinius filmukus. Į kai kuriuos filmus vaikai labai įsijaučia, nori juos žiūrėti dar ir dar, turėti filmo veikėjų žaisliukų, spalvinimo knygučių ir... gal net skaityti knygą, susijusią su filmu ar filmuku. 

Pavyzdžiui, yra daug animacinių filmukų, paremtų pasakomis. Jeigu vaikui patiko „Sniego karalienė“, „Coliukė“ ar „Bjaurusis ančiukas“, pabandykite įsigyti ir skaityti H. Ch. Anderseno pasakas. Galima skaityti garsiai, o galima paskatinti skaityti patiems. Vaikai atpažins siužetus ir veikėjus, todėl mieliau pasiners į pasakų skaitymą. Jeigu vaikui patiko filmukai apie „Mažylį ir Karlsoną“ arba „Pepę Ilgakojinę“, pabandykite skaityti ir puikias A. Lindgren knygas, kuriomis jie buvo paremti.

Yra ir daug Disnėjaus filmų, paremtų knygomis. Galima paminėti „Piterį Peną“, „Mikę Pūkuotuką“. Yra ir filmais paremtų knygų, pavyzdžiui, „Liūtas karalius“. Pradėti galite nuo tokių, o po to pereiti ir prie kitokių, galbūt vertingesnių knygų. Dažnai tereikia žengti pirmą žingsnį!   

Galima bandyti ir atvirkštinę strategiją: pirma paraginti vaiką paskaityti knygą, o tada žiūrėti pagal knygą paremtą filmą. Tai bus paskata skaityti, o filmas – tarsi prizas.

mergaitės skaito

Kakės Makės pasaulis

Minint mėgstamus vaikų personažus, tiesiog negalima nepaminėti Kakės Makės. Ši veikėja pirmiausiai ir atsirado knygelėse (pirmoji knyga buvo „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“). Tada ji nepaprastai išpopuliarėjo ir šiandien yra parduodama daugybė su Kake Make susijusių žaislų ir produktų. Galbūt ją yra matęs ir Jūsų vaikas? Jeigu veikėja patinka, bet dar nesate skaitę Kakės Makės knygų, pabandykite! Knygelės tinka patiems mažiausiesiems, net nuo 4 metų. O dar skaityti nemokančiam vaikui galėtumėte skaityti Jūs patys, kartu parodydami spalvingus paveiksliukus. Istorijos smagios, bet pamokančios – pavyzdžiui, skatinančios susitvarkyti. Yra ir Kakės Makės enciklopedijų, abėcėlių, garsinių knygelių, daugybė žaislų ir šiaip mielų kasdieniškų daikčiukų, kurie gali vaikui padėti pamilti Kakę Makę ir jos istorijas.

Filmai ir knygos, sudominantys vyresniuosius

Vyresnius vaikus ir paauglius taip pat galima sudominti skaityti panašiomis taktikomis. Tačiau greičiausiai ne „Mike Pūkuotuku“ ar „Pepe Ilgakojine“. Paaugliams dažnai patinka „Hario Poterio“ filmai – o ir knygos nuolat atsiduria paauglių mėgstamiausių serijų sąrašo viršuje. Taip pat gan populiarus „Hobitas“ ir „Žiedų valdovas“, o tarp merginų: „Bado žaidynės“ ir „Saulėlydžio“ saga. 

Kiti patarimai

Norint paskatinti vaiką skaityti, taip pat galima susieti knygas su kitais vaikui artimais ar pažįstamais dalykais. Galbūt vaikui labai patinka tam tikra sporto rūšis, pavyzdžiui, krepšinis? Paieškokite knygos su krepšiniu. O gal rasite istoriją, susijusią su įvykiu Jūsų šeimos ar vaiko gyvenime? Dar geriau. Taip pat yra gerai aptarti ir su gyvenimu susieti jau perskaitytas knygas ir rodyti pavyzdį skaitant patiems. 

Elektroniniame knygyne Pegasas.lt yra labai platus literatūros vaikams ir paaugliams pasirinkimas. Yra įvairiausių autorių ir žanrų, todėl čia kiekvienas ras mėgstamų knygų.


Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!