Pegasas
Pegasas

Kokią naudą vaikams teikia dienoraščiai?

Kokią naudą vaikams teikia dienoraščiai?

Dienoraščius rašo ir vaikai, ir suaugusieji. Ir tai ne tik smagus hobis: dienoraščio rašymas turi daugybę privalumų, o vaikams gal dar daugiau nei suaugusiesiems. Tad kokia yra dienoraščių nauda ir kaip paskatinti vaiką rašyti dienoraštį?

Rašant dienoraštį praktikuojamas raštas

Tai ypač aktualu pradinukams, kurie dar tik mokosi rašyti. Rašydami ne tik per pamokas, bet ir namie, vaikai gali greičiau įvaldyti raštą ir pagerinti savo dailyraštį. O greičiau įvaldytas raštas leis greičiau atlikti užduotis mokykloje ir galbūt net sužibėti dailyraščio konkursuose. 

Lavinami kalbiniai ir rašymo įgūdžiai

Dienoraščio rašymas taip pat padeda vaikams lavinti kalbinius įgūdžius. Juk rašant dienoraštį vaikui reikia prisiminti ir panaudoti įvairiausių žodžių. Ir tokiu būdu, išreikšdami savo mintis dienoraštyje, vaikai mokosi geriau reikšti mintis ir kalbėdami, ir rašydami kitokius tekstus.

Šitaip vaikai pagerina ir mokyklai reikalingus įgūdžius – juk mokykloje tenka rašyti daug rašinėlių. Dienoraštį rašantiems vaikams rašinėliai sekasi geriau negu nerašantiems, nes rašymas jau būna pažįstamas, įprastas procesas. Tai įrodė ir mokslininkai: ištyrę trijų tūkstančių 8–11 metų vaikų įpročius ir įgūdžius, jie nustatė, kad dienoraščius rašantys vaikai dvigubai dažniau turi pagal savo amžių geresnius rašymo įgūdžius negu dienoraščių nerašantys. 

Rašydami dienoraščius vaikai lavina kūrybiškumą

Dienoraščiai taip pat naudingi kūrybiškumui. Mokykloje vaikai turi rašyti pagal konkrečias temas arba konkrečias tekstų formas. Tačiau dienoraštyje jie gali rašyti ką nori ir kaip nori. Šitaip vaikas jaučia laisvę, gali vystyti savo idėjas ir taip leidžia skleisti savo kūrybiniam potencialui ir vaizduotei. Galima ir piešti, įklijuoti įvairių iškarpų. O tai labai naudinga daugeliu atžvilgių: vaiko emocinei sveikatai ir laimei, per įvairias pamokas ir suaugus. Šiais laikais darbo rinkoje kūrybingumas taip pat yra labai vertinamas įgūdis.

rašo dienoraštį

Vaikas geriau pažįsta save

Dienoraštis skirtas tik sau – daugiau niekas neturėtų jo pamatyti. Dienoraštyje išliejamos įvairios mintys: ir sunkesni išgyvenimai, ir džiaugsmai. Aprašydamas savo nepasitenkinimus, vaikas dar kartą juos apmąsto, įvertina, todėl kitą kartą gali nebekartoti tų pačių klaidų arba geriau reaguoti į iškilusią nemalonią situaciją. O gerų dalykų užrašymas leidžia vaikui pasijusti dėkingesniam ir laimingesniam. Trumpai tariant, rašydamas dienoraštį vaikas tampa emociškai atsparesnis, geriau pažįsta save ir tobulėja.

Išlieka prisiminimai

Rašydamas dienoraštį, vaikas įamžina vaikystės įvykius bei patirtus jausmus. Vėliau skaitant dienoraštį, galima įvertinti kilusius jausmus, pasidžiaugti pasiekimais arba kiek daug nuo to laiko nuveikta. Be to, gali būti labai smagu turėti galimybę suaugus pavartyti dienoraštį ir prisiminti vaikystę!

Kaip paskatinti vaiką rašyti dienoraštį?

Kai kurie vaikai norą rašyti dienoraštį išreiškia patys. O kitus gali tekti truputį paskatinti. Tada gali nutikti taip, kad vaikas nuspręs, jog rašyti dienoraštį jam labai patinka!

Vienas iš būdų yra skaityti dienoraščio forma parašytas knygas. Tarp jaunesnių vaikų labai populiarus Jeffo Kinney „Nevykėlio dienoraštis“. O vyresniems labai tinkama ir naudinga knyga yra Anos Frank „Dienoraštis“.

Taip pat galite vaikui padovanoti dienoraštį. Rinkdami dienoraštį dovanai, atsižvelkite į dizainą: mergaitėms gali patikti gėlėtas viršelis, bet berniukams – greičiausiai ne. Geriausia dienoraštį rinkti pagal vaiko pomėgius. O jeigu yra galimybė – leisti išsirinkti pačiam. 

Pegasas.lt yra didelis dienoraščių pasirinkimas ir patys įvairiausi dizainai įvairiomis kainomis. Pavyzdžiui, yra dienoraščių su spynelėmis, kurios leis vaikui jaustis saugiau ir paskatins dar laisviau reikšti mintis. Yra ir rinkinių, tarp kurių yra dienoraščių su derančiais rašikliais, kad rašyti būtų dar smagiau. Belieka išsirinkti ir džiaugtis rašymu!

 


Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!