SKAITOM IR UŽSKAITOM! Visus KNYGŲ MUGĖS pasiūlymus rasi čia >>>
Pegasas


Pegasas

PEGASAS rekomenduoja: „Netekęs teisės būti žmogumi”

PEGASAS rekomenduoja: „Netekęs teisės būti žmogumi”

PEGASAS rekomenduoja vieno svarbiausių XX a. japonų rašytojo Osamu Dazai romaną „Netekęs teisės būti žmogumi“. Šis kūrinys jau seniai yra Japonijos literatūros klasika, o šiandien tampa populiarus visame pasaulyje bei yra pirmoji Dazai knyga, išleista lietuvių kalba.

Autobiografinių elementų turinčiame romane autorius iš neutralios stebėtojo perspektyvos pasakoja apie užribio žmogaus tragišką gyvenimo istoriją. Pagrindinis veikėjas Jodzo Oba nuo pat mažens susiduria su sunkumais bandant prisitaikyti prie visuomenės normų. Negebėdamas pritapti sociume bei užmegzti ryšių su kitais, Jodzo Oba prisiima juokdario vaidmenį siekdamas visuomenės palankumo. Tokie oportunistiški vaidmenys nuveda į pagrindinio veikėjo destrukciją, tačiau galbūt tampa pamoka visuomenei?

Osamu Dazai kūrinys gvildena amžinąsias žmogaus egzistencijos problemas. Neatsitiktinai romanas laikomas alegorija į to meto japonų visuomenės savidestrukcines nuotaikas. Vis dėlto knyga išlieka aktuali ir šiuolaikiniam skaitytojui dėl universalios problematikos, nuolat atsikartojančios su kiekviena nauja žmonių karta.

Romaną „Netekęs teisės būti žmogumi“, kurią į lietuvių kalbą išvertė Saulė Budrytė, galite įsigyti visuose PEGASO knygynuose ir internetiniame knygyne pegasas.lt.

Netekęs teisės būti žmogumi


Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!