Pegasas
Pegasas

10 priežasčių skaityti

10 priežasčių skaityti

Šiais laikais turime daugybę būdų leisti laisvą laiką. Žmonės keliauja, žaidžia boulingą, eina į kino teatrą, žiūri filmus ir serialus, žaidžia vaizdo žaidimus ir taip toliau. Ir, žinoma, skaito knygas. Tačiau kai yra tiek daug kitų veiklų, skaitymas gali atrodyti nuobodus. Ir vis dėlto skaityti verta. Štai 10 priežasčių kodėl:

  1. Vaizduotės ir kūrybingumo lavinimas

Kitaip nei žiūrint filmus, skaitydami žmonės nemato ir negirdi knygos veikėjų. Jie turi patys atgaivinti veikėjus savo vaizduotėje. Todėl skaitymas yra puikus būdas lavinti vaizduotę. 

Tai gali būti naudinga ir darbo rinkoje. Šiais laikais vis dažniau galima pamatyti darbo skelbimų, kuriuose darbdaviai nurodo laukiantys kūrybingų darbuotojų.

  1. Atminties gerinimas

Senstant daugelio žmonių atmintis vis silpnėja. Nemažai kas bijo Alzheimerio ligos. Tačiau skaitydami galite sulėtinti šį procesą! Skaitant reikia prisiminti, kas knygoje įvyko prieš tai, todėl dirba už atmintį ir dėmesį atsakingi smegenų centrai. Tai įrodo ne viena studija: mokslininkai sutaria, kad skaitantys, kryžiažodžius sprendžiantys ir kitomis panašiomis veiklomis užsiimantys žmonės senatvėje išlaiko daug geresnius atminties ir mąstymo įgūdžius negu to nedarantys. Ir kuo daugiau skaitoma per visą gyvenimą, tuo geriau!

  1. Susikaupimo ir susitelkimo ugdymas

Šiais laikais vis ryškėja dėmesio stokos ir negebėjimo susikaupti problema. Naršydami, žiūrėdami filmus ir žaisdami žaidimus nemankštiname smegenų ir retai būname atidūs. Tačiau skaitydami turime sutelkti dėmesį, kad nepamestume minties. Dažnai skaitydami laviname šiuos įgūdžius, todėl susikaupti tampa vis lengviau.

  1. Intelekto lavinimas

Sakyti, kad skaitydami tapsite protingesni yra klišė, tačiau tai tiesa. Pavyzdžiui, geresnius skaitymo įgūdžius turinčių vaikų intelekto testo rezultatai dažniausiai yra geresni už prasčiau skaitančių vaikų. Viena iš priežasčių yra ta, kad skaitymas lavina abstraktų mąstymą, todėl skaitantiems vaikams lengviau atlikti įvairias užduotis. Dėl to yra labai svarbu vaikystėje vaikams skaityti knygas ir skatinti jų domėjimąsi skaitymu. 

mergina skaito

  1. Didesnė empatija ir tolerancija

Ar norėtumėte būti geresniu žmogumi? Tuomet skaitykite! Skaitydami grožinę literatūrą žmonės susitapatina su veikėjais, supranta jų jausmus. O toks gebėjimas įsiskaityti ir suvokti kitų mintis yra svarbiausias empatijos elementas. Knygose taip pat aprašomi įvairiausių socialinių sluoksnių veikėjai, kuriuos skaitytojas gali geriau pažinti ir suprasti, todėl tapti tolerantiškesnis.

  1. Geresni rašymo ir žodiniai įgūdžiai

Jeigu dažnai tenka rašyti, tikrai praverstų ir skaityti! Knygose susiduriame su įvairiais stiliais, struktūromis, teksto vystymu. Tiesiogiai arba netiesiogiai tai analizuodami, patobuliname savo rašymo įgūdžius. Skaitymas taip pat padeda išsigryninti asmeninį rašymo stilių. Ir, žinoma, skaitant plečiasi jūsų žodynas! Šitaip patobulėja ne tik jūsų rašymo įgūdžiai, bet ir iškalba.

  1. Pasaulio pažinimas

Gali būti, kad jums niekada nepavyks apsilankyti Tibete. Tačiau visada galite ten nukeliauti skaitydami kelionių knygas. Knygos padeda pažinti įvairiausius dalykus ir šitaip visą pasaulį.

Skaitydami taip pat galite lavinti įvairiausius įgūdžius ir išmokti naujų. Pasimokykite iš aprašytų klaidų ir nebedarykite jų!

  1. Atsipalaidavimas

Daug žmonių skundžiasi patiriantys stresą. Viena iš priemonių sumažinti stresui ir įtampai yra skaitymas. Skaitydami jūs – ir jūsų smegenys – persikeliate į kitą pasaulį, toli nuo kasdienybės vargų ir rūpesčių. Šitaip galite pailsėti, o atsigavę vėl kibti į darbus su daugiau energijos.

  1. Galimybė pasiekti sėkmę

Ar kada nors domėjotės sėkmingų žmonių įpročiais? Daugelis jų pamini skaitymą, įskaitant Eloną Muską, Billą Gatesą, Oprah Winfrey ir kitus. Skaitymas gali padėti tapti sėkmingu dėl daug jau minėtų priežasčių: skaitydami lavinate kritinį mąstymą, ugdote socialinius įgūdžius ir įgyjate daugiau žinių. O skaitydami apie įvairiausius iššūkius įveikiančius veikėjus galite atrasti daugiau motyvacijos siekti savo tikslų. Tam ypač gali padėti asmeninio tobulėjimo knygos!

  1. Ilgesnis gyvenimas

Skaitymas tikrai naudingas sveikatai. Mokslininkai ištyrė, kad žmonės, skaitantys bent pusvalandį per dieną, gyveno vidutiniškai dvejus metus ilgiau nei neskaitantys. Taigi, jei norite ilgiau gyventi, skaitykite knygas!

 


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!