Visi mūsų tviskantys dangūs

Romaną „Visi mūsų tviskantys dangūs“ iš anglų kalbos vertė Povilas Gasiulis, „Metų vertėjo krėslo“ premijos laureatas. Išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

 

Darvinas, Šiaurės Australija, 1942-ieji. Japonų bombos griauna gimtąjį jaunosios Molės Huk miestą. Našlaite likusi Molė, miestiečių vadinama duobkasėle, mėgina išsigelbėti. Su Dangumi kalbančios merginos daiktamaišyje – širdies formos akmuo ir žemėlapis, o kelionės tikslas – atsiskyrėlis raganius Ilgašvarkis Bobas, Molės įsitikinimu, užkeikė jos šeimą. Kartu su Mole keliauja du keistuoliai – aštrialiežuvė aktorė Greta ir japonų karo lakūnas Jukijas, o jiems ant kulnų lipa bjaurusis Obris, merginos dėdė.
Trijulei lemta susidurti su neįtikėtino grožio, neaprėpiama Šiaurės Teritorija ir išgyventi iki tol neįsivaizduojamais būdais.


Ši daugiasluosnė knyga kupina žodžių žaismų ir aliuzijų, originaliai ir įtraukiančiai pasakojanti apie dovanas, kartais nukrintančias iš dangaus, apie prakeiksmus, kuriuos patys prisišaukiame ir širdies gilumoje palaidotas paslaptis. Tai ir savitas meilės laiškas Australijai, meilės ir netikėtų pavojų, tamsos ir šviesos kupina odisėja ir odė gebėjimui pažvelgti aukštyn.


Trentas Daltonas – vienas garsiausių Australijos žurnalistų, šiuo metu – „The Weekend Australian Magazine“ bendradarbis. Už žurnalistinę veiklą du kartus apdovanotas „Walkley Award“ premija, tris kartus – „Kennedy Award“, keturis kartus buvo nominuotas nacionaliniu Metų žurnalistu (News Awards Features Journalist of the Year), 2011 m. tapo Kvinslendo metų žurnalistu. 2018 m. pasirodžius debiutiniam autoriaus romanui „Berniukas nuryja visatą“, (lietuviškai išleista 2019), T. Daltonas kritikų išsyk imtas lyginti su tokiais žymiais Australijos rašytojais kaip Timas Wintonas ir Robertas Drewe, o jo kūrinys pavadintas Australijos literatūros klasika. Ne vienas JAV ir Didžiosios Britanijos kritikas yra pripažinęs, kad šis kūrinys vertas pačių aukščiausių literatūrinių apdovanojimų, tokių kaip Man Booker International ar Pulitzerio premijos, tačiau Australijos rašytojai, deja, neįtraukiami į šių apdovanojimų nominantų sąrašus.


Ne ką menkesnį ažiotažą sukėlė ir 2020-ųjų pačioje rudens pradžioje Australijoje pasirodęs antrasis autoriaus romanas „Visi mūsų tviskantys dangūs“ – tai hipnotizuojantis, pakylėjantis romanas apie įvykius ir netikėtai užsimezgančias draugystes Australijoje Antrojo pasaulinio karo metu.


Nuoširdus, netikėtas kūrinys, veriantis širdį ir teikiantis vilties – mažų mažiausiai išsyk pavadintinas klasika.
Rašytojas Venero Armanno

Tai pats tyriausias ir drąsiausias pasakojimas apie ilgesį, viltį ir meilę neįsivaizduojamai sunkiomis aplinkybėmis.
Aktorė Asher Keddie


Mitinio, kerinčio ir kone haliucinacinio grožio knyga.
Rašytoja Kristina Olsson

Visi mūsų tviskantys dangūs

Visi mūsų tviskantys dangūs