Pegasas
Pegasas

Kaip išsirinkti darbo knygą?

Kaip išsirinkti darbo knygą?

Darbo knyga yra svarbus kiekvieno savo laiką planuojančio žmogaus palydovas. Tai pirkinys, kuris bus naudojamas ištisus metus ar net ilgiau, todėl verta skirti laiko ir pastangų renkantis išties kokybišką ir džiuginantį gaminį. Kaip išsirinkti darbo knygą? Patartina atsižvelgti į keletą svarbiausių elementų, tokių kaip pageidaujama knygos struktūra, laikotarpis, dizainas ir poreikis papildomiems elementams. Vis daugiau pirkėjų vertina ir tvarumą – gamyboje naudojamas perdirbtas ar etiškai įsigytas medžiagas.

Išskirtinė ir taikliai parinkta darbo knyga taip pat gali tapti puikia dovana artimam žmogui. Tai originalus būdas kasdien priminti apie jūsų rūpestį. Žemiau išvardinti kriterijai padės išsirinkti tinkamiausią knygą ne tik sau, bet ir dovanai.

Datos ir laikotarpiai

Visų pirma svarbu įvertinti ar norėtumėte darbo knygos su jau sužymėtomis datomis ar tokios, kurioje dienas ir užrašus būtų galima planuoti individualiai. Pastaroji knygelė bus kur kas universalesnė. Jei jūsų prioritetų sąraše yra kūrybiškumas ir lankstumas, siūlome rinktis darbo knygą be datų. Tačiau, jei jūsų dienotvarkė ir poreikis užrašams yra daugmaž pastovūs, vertėtų atkreipti dėmesį į knygas su pažymėtomis dienomis. Tokiu atveju reikėtų įvertinti numatomų užrašų apimtį ir rinktis darbo knygą, kurioje atskiras lapas yra skirtas kiekvienai dienai arba pora visai savaitei. 

Dažniausiai darbo knygos kuriamos metų laikotarpiui – jų pasirinkimas bus pats plačiausias. Tačiau taip pat galima rinktis ir produktą, kuris apimtų 18 mėnesių. Tokia darbo knyga pravers norint pradėti ją pildyti nelaukiant naujų metų pradžios. Mokiniui ar mokytojui puikiai tiks užrašinės, kurios skirtos mokslo metams. Tokiose darbo knygose paprastai yra pakankamai erdvės ne tik darbams, bet ir pomėgiams ar įsimintinoms akimirkoms fiksuoti.

darbo knyga

Dizainas ir medžiagos

Darbo knyga yra lengvai pastebimas aksesuaras, todėl gali tapti savininko asmenybės atspindžiu ar savotišku pareiškimu aplinkiniams. Klasikos mėgėjams ar verslo atstovams veikiausiai patiks ramių atspalvių darbo knygos, tikros ar dirbtinės (PU) odos viršeliais. Juodos spalvos užrašinė šiuo atžvilgiu bus pati universaliausia. Renkantis solidų gaminį verta atsižvelgti į viršelio kokybę – atsparumą trinčiai ir plyšimams. Taip pat įvertinti popieriaus storį ir gamybai naudojamas medžiagas – ar popierius yra perdirbtas, ar jo kilmė yra iš sertifikuotų miško šaltinių. Prie tvarumo skatinimo galima prisidėti įsigyjant Lietuvoje ar mažų verslų pagamintas užrašines.

Dairantis ryškesnio aksesuaro, galima rinktis iš daugybės skirtingų sprendimų - darbo knygų su užrašais,rytietiško, švelnaus romantiško, minimalistinio ar skandinaviško dizaino motyvais. Taip pat svarbu įvertinti ir patogiausią užrašinės formatą. Ar norėtumėte, kad ji lengvai tilptų nedidelėje rankinėje ar kišenėje? Dairykitės mažo formato (A6) knygelių. Galbūt patogiausias standartinis, maždaug sąsiuvinio dydžio (A5, B5), formatas? O jei norisi dieną planuoti valandų tikslumu ar itin detaliai, reikėtų dairytis didesnio (A4) formato darbo knygos.

Taip pat įvertinkite ir įrišimo tipą. Darbo knygą su spirale bus lengviau laikyti atverstą, tačiau tokiu atveju kils didesnė pažeidimo ar suplėšymo rizika. Tvirtai, kaip knyga, įrišta užrašinė saugesnė, tačiau mažiau lanksti. Prireikus negalėsite išplėšti norimo puslapio.

Papildomi elementai 

Darbo knyga gali būti ne tik priemonė susitikimams ir planams žymėtis, bet ir skatinti motyvaciją, tobulėjimą, tapti kasdien nuotaiką keliančiu palydovu. Galima rinktis knygą, kurią puoštų originalios iliustracijos arba įkvepiančios citatos. Užrašinės taip pat gali būti papildytos patarimais, kaip užsibrėžti ir siekti tikslų įgyvendinimo. Darbo knyga pat gali padėti ugdyti dėkingumo ar laimės akimirkų fiksavimo įpročius, suteikiant erdvės kasdien žymėtis ne tik darbus, bet ir jausmus ar įspūdžius.

Taip pat galite rasti ir produktų, kurie būtų papildyti originaliomis detalėmis. Pavyzdžiui, darbo knygą parduodamą su maišeliu, apsaugančių darbo knygą nuo ištepimo. Užrašinės gali būti papildytos vokais ar kišenėlėmis dokumentams.

Svarbiausias patarimas, svarstant kaip išsirinkti darbo knygą – įvertinti išskirtinius savo ar dovanos gavėjo poreikius. Linkime surasti produktą, kuris padėtų ne tik planuoti laiką, bet ir teiktų kasdienį įkvėpimą bei estetinį pasigėrėjimą.


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!