Pegasas
Pegasas

Kaip išsirinkti knygą nuotoliniu būdu

Kaip išsirinkti knygą nuotoliniu būdu

Šiandien vis daugiau prekių galime įsigyti internetu. Maistas, drabužiai, kosmetika, kvepalai, žaislai, prekės namams. Knygos – ne išimtis. Pirkdami internetu, turime puikią galimybę sutaupyti laiko, išvengti stovėjimo kamščiuose, eilėse. Kaip išsirinkti knygą nuotoliniu būdu? Pegasas.lt pasidalins patarimais, kurie šią užduoti palengvins.

Pradėkime nuo to, jog knygos pasirinkimas neturi būti svarbiausias tikslas. Nebūtina apsilankius internetinėje parduotuvėje įsigyti knygą per pirmas penkias minutes. Užeikite į svetainę, panaršykite, paskaitykite knygų aprašymus, susipažinkite su naujienomis, populiariausiomis knygomis. Galite užsisakyti iš karto labiausiai patikusią knygą arba dėti vieną po kitos į krepšelį. Neskubinkite įvykių. Tačiau, jeigu matote, jog Jūsų norima knyga siūloma už ypatingą kainą, verčiau paskubėkite, nes priešingu atveju galite prarasti puikią progą sutaupyti.

renkasi knygą

Pateiksime Jums patarimus, kurie, tikime, padės išsirinkti knygą internetu.

  1. Atsakykite sau į klausimą, ko būtent Jūs norite. Tai nereiškia, jog turite įvardinti knygos žanrą ar autorių. Tiesiog pasvarstykite, kodėl perkate dar vieną knygą. Norite papildyti savo namų bibliotekos asortimentą? O gal norisi kažko naujo ir visai kitokio? Kažko lengvo? Jūsų aistra – detektyvai, bet norisi šalia turėti poezijos rinkinį? Kad visas šis procesas būtų lengvesnis, turite pasirinkti: grožinė ar negrožinė literatūra Jus domina. 
  2. Grožinė ir negrožinė literatūra. Jeigu pasirinkote grožinę literatūrą, tuomet apsvarstykite, kokia kategorija Jums galėtų patikti: detektyvai, klasika, romanai ir t.t. Ką mėgstate skaityti, ko Jūsų namų bibliotekoje trūksta? Na, o jeigu pasirinkote negrožinę literatūrą, tai tikriausiai žinojote, ko tiksliai norite. Kulinarinės knygos, kalbų mokymasis, menai, gyvenimo būdas? 
  3. Filtrai. Pasirinkę kategoriją, galėsite pažymėti ir kitus Jums aktualius filtrus (kainą, autorių, kolekciją, tikslinę grupę ir t.t.). Tokiu būdu pasirinkimas taps vis labiau išgrynintas ir atitiks Jūsų poreikius. 
  4. Nežinau, ko noriu. Būna juk ir taip, jog sunku suprasti, ko būtent norime. Tuomet visada patariame peržiūrėti skaitytojų top 50 knygų sąrašą. Taip pat galite pažiūrėti ir naujausių ar rekomenduojamų knygų sąrašą. Tai labai praverčia ir ieškant dovanos žmogui, kuris „viską turi“. Taip pat galima pasinaudoti intuicija, tiesiog peržiūrėkite knygų viršelius, paskaitykite trumpus aprašymus ir pirmyn – griebkite pirmą patikusią. Pažadame, jog šioje loterijoje laimi visi. Kartais ne tai, ko tikėjosi, o kartais žymiai daugiau, nei tikėjosi. 
 • Knygos vaikams ir jaunimui. Jeigu ieškote knygų vaikui, atsižvelkite į rekomenduojamą amžių. Knygos kūdikiams, mažiesiems iki 6 metų, vyresniems vaikams, jaunimui. Rinktis reikėtų ne tik pagal amžių, bet ir pagal tai, kuo vaikas domisi. Pasakos, įdomios istorijos, o gal mokslinės enciklopedijos? Pegasas.lt rasite visko.
 1. Mėgstamas autorius. Jeigu turite savo mėgstamą rašytoją, tai didelė tikimybė, jog trečia ar dešimta to paties autoriaus knyga Jums taip pat patiks. Dažnai žmonės būna itin ištikimi savo favoritams, kurių kūrinių stengiasi nepraleisti. 
 2. Kiek laiko galite skirti skaitymui? Suprantama, jog tai priklauso nuo daugelių dalykų. Ir jeigu vakar galėjote skaityti porą valandų, tai galbūt šiandien ir rytoj turėsite tam vos 15 minučių. Kodėl tai svarbu? Yra knygų, kurių turinys sudėtingesnis ir reikalauja nuoseklaus skaitymo, pavyzdžiui, geriausia būtų perskaityti daug iš karto. Priešingu atveju tiesiog pametama pagrindinė mintis ir skaityti tampa per daug sudėtinga. Tuo tarpu, jeigu tai yra lengvesni romanai, įkvepiančios istorijos ar kitokie skaitiniai, viskas paprasčiau. Tiesiog pasvarstykite, kas Jums labiau tiktų ir kiek laiko galėsite skirti šiam malonumui.

Knygos pasirinkimas ne visada būna lengvas, kartais užtrunka, o kartais tampa spontaniškas. Kaip bebūtų, tikimės, jog šie patarimai padės lengviau pasirinkti Jums tinkančią knygą. 


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!