Pegasas
Pegasas

Kaip perskaityti daug knygų neturint laiko?

Kaip perskaityti daug knygų neturint laiko?

Knygos – žinių šaltinis ir turininga pramoga. Kiekviena nauja knyga traukia dėmesį, visas norisi skaityti, tačiau stinga laiko? Sausį pasižadate, kad įveiksite daugiau puslapių nei pernai, bet pažadą sulaužote? Tikrai yra būdų, kaip perskaityti daugiau, net jeigu dienotvarkė mirga nuo planų. 

Skaitykite prikaustančius detektyvus

„Visą naktį skaičiau“ – girdėta frazė? Taip dažniausiai kalbama apie detektyvus, trilerius. Žinoma, daug kas priklauso nuo autoriaus, tačiau didelė dalis detektyvų “suvalgomi” gana lengvai ir greitai. Nuo pat pirmų puslapių kuriama intriga, pareigūnų darbas aprašomas taip, tarsi skaitytojas būtų kartu ir prisidėtų prie bylos tyrimo. 

Prisilietę prie Jo Nesbo kūrybos pajusite norą imti tęsinį po tęsinio, nes parūps, kaip klostosi dramatiškas inspektoriaus Hario Hūlės gyvenimas. 

Paėmę į rankas bet kurį Chris Carter detektyvą versite puslapį po puslapio, nes rūpės atskleisti paslaptis ne mažiau nei galvosūkius sprendžiantiems tyrėjams. 

Taigi, jeigu norite visiškai pasinerti į knygą ir suryti ją ne per mėnesį, o per keletą dienų, detektyvai ir trileriai yra geriausias maistas

daug knygų

Nusistatykite laiką – išsiugdykite įprotį

Įsidarbinote naujoje įstaigoje? Priešingai nei ankstesniame darbe, kolegos čia geria rytinę kavą? Tikėtina, kad neilgai trukus rytinis kavos puodelis darbe taps įpročiu. 

Ką šis pavyzdys turi bendro su knygomis? O, net labai daug! Tai analogija. Jei pasiimsite knygą vakare prieš miegą, antrą vakarą jau bus lengviau atsiversti ir tęsti. O po kurio laiko tikriausiai išvystysite įprotį. Nepaskaičius prieš miegą atrodys, kad kažko trūksta. Jei būsite tiek užsiėmę, kad vieną vakarą praleisite be knygos, kitą vakarą nekantraudami versite naujus puslapius. 

Apgalvokite įpročius

Jeigu norite perskaityti daugiau, tikrai verta skirti laiko kiekvieną dieną. Tačiau taip dažnai žmonės teigia visai neturintys laiko... Visas tas kasdienis skubėjimas kelia stresą ir, rodos, nepalieka jokios laisvesnės minutės. Kita vertus, galbūt pakanka iš šono pažvelgti į savo dienos ritmą ir įpročius? 

Bene paprasčiausias ir tiesiausias klausimas – kiek laiko praleidžiate naršydami telefone? Kiek kartų per dieną tikrinate socialinius tinklus? 

O kas, jeigu vietoje telefono prieš miegą pasiimtumėte knygą? Galima užtikrinti, kad ne tik daugiau perskaitysite, bet ir lengviau užmigsite. Ir tai vos vienas pavyzdys. Principas paprastas: tam tikrą veiklą, įprotį, kurio nauda abejotina, verta iškeisti į knygą. 

Laikykite knygas šalia

Dar vienas patarimas – apsupti save knygomis. Ne, tai nereiškia, kad prie lovos būtina laikyti šimtus jų. Tačiau nenugrūskite į tamsiausią tolimiausio kambario kampą. 

Darbe per pietų pertrauką turite laiko ne tik pavalgyti? Galite nusinešti knygą į darbą. Keliaujate traukiniu? Pasiimkite knygą. Einate į paplūdimį? Knyga krepšyje neužims daug vietos.

Skaitymas – ne lenktynės

Noras perskaityti daugiau tikrai sveikintinas. Vis dėlto atsiranda grėsmė. Grėsmė įsivelti į lenktynes su pačiu savimi ar su tais, kurie skelbiasi, kiek daug perskaito. Tikėtina, kad tuomet vedami azarto pradėsite rinktis kuo lengvesnes ir plonesnes knygas. Knygų skaitymas gali virsti knygelių skaitymu. Todėl ne visada reikėtų orientuotis į skaičių. Kartais (o gal net ne kartais) vertingiau priimti naują kūrinį kaip lėtą malonumą, kurio netrikdo joks skubėjimas, jokios asmeninės statistikos. Juk, pavyzdžiui, klasikinė literatūra nėra tarsi greitasis maistas. Tai veikiau rafinuota vakarienė jaukiame restorane. 

Perskaityti daug knygų neturint laiko – skamba kaip burtai. Tačiau tai tikrai įmanoma. Bet kartu svarbu nepamiršti, jog tai malonumas. Verta mėgautis ne dėl skaičiaus.


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Kodėl verta žaisti stalo žaidimus
Naudingi patarimai

Kodėl verta žaisti stalo žaidimus

19/06/2022
Kaip išsirinkti gerą knygą?
Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti gerą knygą?

17/06/2022
Skaitytojų tipai
Naudingi patarimai

Skaitytojų tipai

24/05/2022
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!