Pegasas
Pegasas

Kodėl knygos naudingos vaikams?

Kodėl knygos naudingos vaikams?

Kaip gera prisiminti nerūpestingas vaikystės dienas, kuomet svarbiausia buvo apsispręsti, kokį žaidimą žaisti, ką įdomaus nuveikti ir kokius ledus suvalgyti. Gaudynės, slėpynės, palapinė, namai, mokykla, šokinėjimas per gumytę, futbolas, o gal tiesiog „nieko neveikimas“ lauke. Žaidimai kieme iki kol tėvai dešimtą kartą pašauks vardu ir primins, jog laikas valgyti. O kokią vaikystę prisimenate Jūs?

Keičiantis laikams, keičiasi vaikų laisvalaikis

Nors leisti laiką lauke nuo ryto iki vakaro gali būti linksma, tačiau vargu ar labai naudinga. Galime džiaugtis, jog šiais laikais yra išrasta be galo daug žaidimų, sukurta veiklų, interaktyvių užsiėmimų, yra įvairiausių būrelių ir pamokų vaikams. Gamtą galima tyrinėti su žiūronais, vabaliuką ar drugelį stebėti specialioje dėžutėje, naudotis mikroskopu ir t.t. Įdomias veiklas galima būtų vardinti ir vardinti, bet pakalbėkime šiandien apie ypač svarbų dalyką vaikams – knygas.

vaikai skaito

Knyga tik skaitymui?

Pegasas.lt internetinė parduotuvė yra gyvas įrodymas to, jog knygos skirtos ne tik skaitymui. Kūdikiams skirtos žaislinės ir lytėjimo knygelės padeda susipažinti su pasauliu, išmokti pirmų žodžių, garsų, paliesti kailio imitaciją (paglostyti kačiuką, šuniuką), medžio kamieną, jūros kempinę ir daug kitokių įdomių paviršių. 

Garsinės ir muzikinės knygelės leidžia ne tik linksmai, bet ir naudingai praleisti laiką. Padeda tarčiai, atminčiai lavinti. Kalėdinės, lietuvių liaudies,  lopšinės, abėcėlė, pianinas ir daug kitokių grojančių knygų laukia ne tik mažų, bet ir didelių muzikos ir knygų gerbėjų. 

Užduočių knygelės padeda lavinti rašymo, skaitymo įgūdžius. Lavėja rankos judesiai, gebėjimas susikaupti, loginis mąstymas, nuovokumas ir daug kitų dalykų.  Na, ir aišku, linksmai praleistas laikas, galimybė pasidžiaugti savo pasiekimais ir vis daugiau naujai išmoktų dalykų. 

Poezija vaikams padeda ugdyti rimo ir ritmo pojūtį, plėsti žodyną, lavinti vaizduotę, smulkioji tautosaka supažindina su lietuvių kultūros paveldu, meniškos iliustracijos ugdo estetikos pojūtį. 

Knygos internetu

Apsilankykite Pegasas.lt internetinėje parduotuvėje ir išrinkite savo atžalai kažką įdomaus ir vertingo arba leiskite vaikui išsirinkti pačiam. Vyresni vaikai maloniai dalyvauja knygų pirkimo procese ir tokiu būdu mokosi priimti sprendimus, išsirinkti, labiau pažinti save, savo norus. 

Kodėl knygos naudingos vaikams?

Kiekviena knyga, tai nauja patirtis vaikui. Spalvindami gyvūnus, vaikai įsivaizduoja esantys zoologijos sode, klausydamiesi dainų, jie vaidina dainininkus ir lavina balsą, klausą. Rašymo, piešimo ir pratybų knygos padeda lavinti rankos judesius, paruošia mokyklai. 

Kokia knyga bebūtų, ji suteikia galimybę kurti, plėsti vaizduotę, svajoti, grožėtis. Knygos, tai skirtingi ir ištikimi draugai, kurie kviečia pakeliauti po pasaulį, skirtingas kultūras, pažinti įvairius žmonių charakterius, priimti juos tokius, kokie jie yra. Knygos moko nuolankumo, tolerancijos, na, o lietuvių liaudies pasakų išmintis yra aukso vertės kiekvienam vaikui. Vertybės, gėrio ir blogio kova, santykiai, atradimai, praradimai, emocijos ir daug daug visko slypi knygų puslapiuose. 

Kaip visa tai gauti? Tereikia atverti, paliesti, panagrinėti piešinius, paskaityti, pamąstyti. To, ką perskaitei, neįmanoma ištrinti. Tai ilgalaikė nauda, todėl draugystę su knygomis rekomenduojama pradėti nuo pat mažų dienų. 

Kaip jau aptarėme, kiekviena knygų kategorija turi savų privalumų ir  kiekviena knyga turi vis kitokios naudos. Tiesa, perkant knygą, nereikėtų galvoti tik apie tai, kokią naudą ji duos, juk renkantis draugus, nežinome, kokių gerų neapčiuopiamų dovanų jie mums paruoš. Reikia tiesiog mėgautis procesu ir į jį įtraukti vaikus. Na, o tai, jog knygos naudingos vaikams – nenuginčijamas faktas. 


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!