Pegasas
Pegasas

Kodėl verta žaisti stalo žaidimus

Kodėl verta žaisti stalo žaidimus

7 priežastys, kodėl verta žaisti stalo žaidimus

Šiandien, kažkam ištarus „žaidimai“, dažnai pirma įsivaizduojame telefono arba kompiuterinius žaidimus. Tačiau nors tokie žaidimai tikrai populiarūs ir smagūs, mokslininkai perspėja apie jų galimą žalą: jie gali pakenkti akims, sukelti priklausomybę ir net kenkti psichologinei vaikų sveikatai. Yra puiki alternatyva – stalo žaidimai. Kodėl verta juos žaisti?

Tai puikiai praleistas laikas kartu su šeima ir draugais

Kitaip nei kompiuteriniai žaidimai, kurie dažniausiai žaidžiami būnant vieniems, stalo žaidimai skatina leisti laiką kartu su šeima ir draugais. Ypač smagu būna vaikams ir tėvams: šitaip ne tik linksmai praleidžiamas laikas kartu, bet ir sutvirtinamas šeimos ryšys. Vaikai pasijaučia mylimi ir saugūs, todėl auga jų pasitikėjimas savimi. O tėvai geriau pažįsta vaikus, kas jiems patinka ir ne. Pažadas vėliau kartu pažaisti taip pat yra gera priemonė paskatinti vaiką atlikti savo darbus.

Stalo žaidimų vakaras taip pat puiki idėja norint pabūti su draugais. Į žaidimą įtraukiami visi susirinkusieji, žaidžiant veiklos tikrai netrūksta, yra bendraujama tarpusavyje ir labai smagu!

Lavina mąstymą

Stalo žaidimai smegenims yra tarsi gera mankšta. Pavyzdžiui, vieni žaidimai ugdo atmintį. Kiti skatina loginį arba strateginį mąstymą. Šitaip stalo žaidimai padeda išvengti kognityvinių gebėjimų silpnėjimo, su kuriuo susiduria daug senolių. Mokslininkai pastebėjo, kad stalo žaidimus žaidžiantys senjorai išlaikė geresnę atmintį ir geresnius mąstymo įgūdžius negu stalo žaidimų nežaidžiantys.

stalo žaidimas

Tai puikus būdas atsipalaiduoti

Šiais laikais nemažai žmonių skundžiasi patiriantys daug streso. O žaidžiant stalo žaidimus streso jausmas sumažinamas. Taip yra dėl to, kad žaidimai dažnai skatina juoktis, o juokas mažina stresą. Žaidžiant žaidimus išsiskiria laimės hormonai ir žmogus pasijaučia laimingesnis. Pagaliau, žaidžiant galima atitrūkti nuo kasdienių problemų, o vėliau grįžti prie jų su daugiau energijos. Šitaip stalo žaidimai ne tik padeda atsipalaiduoti, bet ir sumažina riziką susirgti įvairiomis ligomis, ypač psichologinėmis, kurias taip pat dažnai paskatina patiriamas stresas.

Vaikams tai geras būdas mokytis 

Žaisdami stalo žaidimus, vaikai gali tobulinti daugybę įgūdžių. Šitaip tobulinama atmintis, kognityviniai, socialiniai ir emociniai įgūdžiai, be to, galima sužinoti naujų dalykų apie pasaulį. Pavyzdžiui, populiariuoju žaidimu „Monopoly“ galima ugdyti bazinius vaikų finansų valdymo įgūdžius. Vaikai supras, kad negalima leisti pinigų neapdairiai, kitaip įgyjamos skolos!

Išmokstama nusistatyti tikslus ir jų laikytis

Gebėjimas priimti sprendimus ir atkakliai siekti nusistatytų tikslų yra labai reikalingas norint pasiekti sėkmę. Jeigu norite laimėti stalo žaidimą, negalite žaisti bet kaip. Jums reikia turėti strategiją ir jos laikytis. Žaidžiant žaidimus galima išmokti tokių įgūdžių ramioje, jaukioje aplinkoje, o po to juos pritaikyti ir realiame gyvenime.

Tai nėra brangi pramoga

Pirkdami stalo žaidimą mokate tik kartą, o žaisti galėsite kiek tik panorėję. Jeigu investuosite į gerą žaidimą, su juo galėsite praleisti ne vieną smagų vakarą. Palyginus su bilietais į kiną visai šeimai, stalo žaidimai gali būti daug pigesnė pramoga. 

Atitrūkstama nuo ekranų

Šiais laikais žmonės praleidžia itin daug laiko žiūrėdami į ekranus: kompiuterių, televizorių, telefonų... Tai nėra sveika akims. O stalo žaidimai leidžia nuo ekranų pabėgti. Todėl žaisdami stalo žaidimus ne tik gerinsite smegenų veiklą ir atsipalaiduosite, bet ir leisite pailsėti savo akims. 

Yra daug įvairių stalo žaidimų: strateginių, lavinančių atmintį, nuotykinių, žodinių ir t.t. Siūlome stalo žaidimų pasidairyti Pegasas.lt. Šiame elektroniniame knygyne yra labai platus stalo žaidimų pasirinkimas ir kiekvienas kažką išsirinks!


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!