Didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusi knyga, kurioje atvirai kalbama apie Prezidentės Dalios Grybauskaitės politinio gyvenimo užkulisius ir kasdieninį gyvenimą „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“ jau knygynuose PEGASAS.


Dešimt metų kartu su Prezidente dirbusi knygos autorė – Prezidentės Spaudos tarnybos vadovė ir vyriausioji patarėja viešųjų ryšių ir komunikacijos klausimais D. Ulbinaitė knygoje „Nustokim krūpčiot“ ne tik atveria politinio gyvenimo užkulisius, bet ir atskleidžia, kokia D. Grybauskaitė buvo kasdieniame gyvenime.

D. Ulbinaitė pasakoja, kad ne tik Prezidentė – Prezidentūroje niekas dienoraščio nerašė, todėl daug įvykių, datų ir detalių teko atkurti remiantis darbo užrašais, kolegų, aplinkybių liudininkų, ministrų, užsienio šalių vadovų, žurnalistų ir pačios Prezidentės pasakojimais bei prisiminimais.

„Dėliojau šią knygą ir tam, kad paanalizavę Prezidentės patirtis kiekvienas įgytume drąsos gyventi sąžiningiau, kad pradėtų sveikti pataikavimo, godumo ir baimių susargdintos smegenys, kad nesijaustume maži ir bejėgiai ir kad niekas mūsų istorijos rato nesuktų atgal“, – sako knygos autorė.

Knygos pavadinimu tapo garsusis Prezidentės posakis „Nustokit krūpčiot“. Ši frazė virto gyvenimo filosofija, vertybių pamatu, paskatinusiu daugelį politinių ir žmogiškųjų sprendimų, ne vieną įkvėpė pasitikėti savimi ir netgi imtis to, kas, regis, neįmanoma. Ant knygos viršelio Prezidentės ranka užrašytas „Nustokim krūpčiot“ yra kvietimas išdrįsti patiems imtis atsakomybės už save ir savo šalį.

Citatos iš knygos:

„Didžiausia Prezidentės bėda – kantrybė. Jaunystėje kantrybei ugdyti imdavosi perrinkti stiklinę grikių, skaičiuodavo iki dešimties ar net šešias dienas laikydavosi tylos įžado, tačiau išrinktai Prezidente D. Grybauskaitei šios priemonės tapo ne itin veiksmingos. Megzti ji nemėgsta, meditacija nepadeda, tad kantrybės ji stengėsi mokytis iš Vokietijos kanclerės Angelos Merkel: „Kiekvienas dairomės tų savybių, kurių trūksta pačiam. Pavyzdžiui, man kantrumo trūksta, man – greit! tuoj pat! – ir visus statau ant kojų. Tad su pavydu stebėjau Merkel. Ji labai kantri, man toli iki jos.“

„Ir beveik visiems buvo neaišku, kas gi yra toji Prezidentės D. Grybauskaitės reikalaujama politinė kultūra. Kodėl reikia atsistatydinti tik dėl įtarimų ir kodėl nemokamų maudynių Druskininkuose būti negali? Kas blogo skambinti teismo pirmininkui pasiteirauti, koks bus sprendimas partijos kolegos byloje, ir kodėl reikia iš anksto derinti ministrų „teikimus ir atleidimus“? Kodėl reikia vengti viešai aiškintis santykius ir kas čia blogo skristi verslininkų užsakytu lėktuvu? Kodėl mama negali laimėti tavo vadovaujamos ministerijos įstaigų viešųjų pirkimų konkurso, o žodžio laisvė ir Konstitucija turi būti neliečiamos? Kas draudžia įdarbinti gimines savivaldybės valdomoje įmonėje, kas blogo priimti nutarimą pagal partinio mero „zadanijas“, kodėl negalima balsuoti neįsigilinus? Kodėl turi su kuo nors tartis, jeigu turi balsų daugumą, ir kodėl negalima su užsienio valstybių atstovais susitikti paslapčiomis. Koks skirtumas, kokiais pinigais papildyta partinės buhalterijos kasa, kas blogo turėti pareigas, bet nieko neveikti? Ir apskritai – kam politikui užsienio kalbos?“. 

Nuotraukų galerija: