Kiekvieno Undinės Radzevičiūtės kūrinio pasirodymas skaitytojų ir kritikų sutinkamas kaip literatūrinis įvykis. Originalus rašymo stilius, savita, estetiškai išbaigta struktūra, koncentruota mintis – dėl šių kūrybos ypatumų rašytoja išskiriama kaip viena originaliausių ir savičiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų.


Pasaulis aplink yra tik tam, kad tau dar gyvam esant išsidalintų tavo tylą ir tavo laiką


Naujausia, aštunta, Europos Sąjungos literatūros premijos laureatės knyga „Minaretas ir 7“ – apie tai, kaip rašytoją veikia ir keičia triukšmas ir tyla, vieta, konfliktai, kančia, kitų parašyti ir jo paties rašomi tekstai ir herojai. Ir apie tai, kas atsitinka, kai rašytojas susiduria pats su savimi.


Noriu parašyti, kad jokios įtakos man niekas niekada nedarė. Tik įspūdį! Bet nerašau

Pagrindinė knygos veikėja rašytoja, iškankinta triukšmo, gauna apdovanojimą – galimybę vienuolika mėnesių praleisti barokiniuose rūmuose Bamberge. Ji tikisi parašyti knygą apie ekscentrišką maniaką, tikisi tylos savo rožiniame Bambergo rūmų kambaryje su keturiais gipsiniais berniukais ant lubų. Bet gyvenimas nėra tobulas. Rūmuose tėra dvi studijos, o vienintelis jos kaimynas už sienos – triukšmingas šešiasdešimtmetis rašytojas iš Irako. Dviejų žmonių susidūrimas kartais yra kaip tekstas, o bet kuri jo pusė bet kurią akimirką gali tapti antagonistu.


Mes draugaujame daugiau nei penkiolika metų dar ir todėl, kad dažnai vienas kitam sakome komplimentus


Undinė Radzevičiūtė baigė meno istorijos, teorijos ir kritikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, dešimtmetį dirbo reklamos agentūrose, vėliau pradėjo rašytojos karjerą. Unikalaus stiliaus rašytojos knygos – „Strekaza“, „Frankburgas“, „Baden Badeno nebus“, „180“, „Žuvys ir drakonai“, „Kraujas mėlynas“, „Grožio ir blogio biblioteka“ – nuo literatūros tradicijos nutolusi literatūra, puikiai vertinama ir kritikų – Radzevičiūtės knygos 4 kartus pateko į kūrybingiausių metų knygų sąrašus, 2 kartus – į geriausių metų knygų sąrašus, 2015 m. knyga „Žuvys ir drakonai“ įvertinta prestižine Europos sąjungos literatūros premija, Lietuvių PEN centro išrinkta viena geriausių dešimtmečio knygų.


Rašytojos kūryba išversta į daugiau kaip 10 Europos kalbų, romanas „Kraujas mėlynas“ Austrijoje išrinktas geriausia 2019 m. birželio knyga, o 2020 m. pasirodęs autorės romanas „Grožio ir blogio biblioteka“ pateko į 2020-ųjų Metų knygos rinkimų konkurso penketuką ir tapo 15min.lt rengiamo geriausios lietuvių autoriaus Metų knygos rinkimų konkurso laureate. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (LLTI) šį U. Radzevičiūtės romaną išrinko Kūrybiškiausia 2020 m. knyga.


Vienoje iš „Grožio ir blogio bibliotekos“ apžvalgų literatūros kritikė Jūratė Čerškutė rašė: „Pirmą kartą skaitydama „Grožio ir blogio biblioteką“ brūkštelėjau sau, kad tai romanas apie grožį ir meną, grožį ir bjaurumą, viltį ir (ne)tikėjimą, moralę ir nusikaltimą, galiausiai apie tai, kiek mūsų dabartis panaši į praeitį. Antrą kartą skaitydama supratau, kad išties tai romanas apie literatūrą, grožinę.“ Kodėl itin svarbu prisiminti ankstesniąją autorės knygą, skaitytojai supras atsivertę pirmuosius romano „Minaretas ir 7“ puslapius.

Minaretas ir 7

Raudonas žmogus / Juodas žmogus