Pegasas
Pegasas

Patarimai mokantis kalbų

Patarimai mokantis kalbų

Ar kas drįstų paneigti kalbų mokymosi naudą. Visų pirma, kalbų mokymasis yra labai naudingas smegenims: bent dvi kalbas mokantys žmonės turi geresnius mąstymo įgūdžius ir didesnes galimybes išvengti demencijos. Mokamos užsienio kalbos taip pat yra labai didelis privalumas darbo rinkoje. Kalbos leidžia pažinti kitas kultūras, bendrauti su daugiau žmonių ir pažvelgti į pasaulį iš naujų perspektyvų.

Tačiau išmokti naują kalbą – ne vienos dienos darbas. Daugumai žmonių sunku skirti mokymuisi pakankamai laiko ir jie greitai pasiduoda. Štai keli patarimai, kurie gali padėti mokantis kalbų.

Nusistatykite tikslus

Nustatyti tikslai padeda nepasiduoti. Mokydamiesi kalbų žmonės dažnai pasiduoda po kelių savaičių arba mėnesių, kai dingsta pradinis entuziazmas, o darbo vis dar labai daug. Motyvacija taip pat gali dingti, kai esate pakankamai pažengę ir pažanga sulėtėja. 

Tikslai gali būti įvairūs. Pavyzdžiui, galite užsiregistruoti kalbos egzaminui: tada jausite pareigą jam gerai pasiruošti. Taip pat galite užsirašyti į kalbos kursus arba pamokas. O gal susiplanuokite kelionę į šalį, kurioje kalbama ta kalba? Tai bus ir apdovanojimas, ir motyvacija kalbos neapleisti! Arba tiesiog pasiryžkite kiekvieną dieną skirti kalbai bent šiek tiek laiko. Net ir dešimt minučių gali suteikti puikius rezultatus: tiesiog darykite tai kasdien!

mokosi

Įsiminkite svarbiausius žodžius

Nors žodžių skaičius kiekvienoje kalboje kone begalinis, paprastiems pokalbiams užtenka vos poros šimtų. Galite pradėti nuo 100 populiariausių žodžių sąrašo, o tada sąrašą plėsti. Kai įsiminsite dažniausius žodžius, galėsite suprasti nemažą dalį kalbos – o tai labai padės mokantis toliau. Kad būtų lengviau, naudokite įvairias priemones: asociacijas, mokymosi korteles ar įvairias programėles.

Tobulinkite įvairius kalbinius įgūdžius

Dauguma žmonių nemėgsta mokytis gramatikos taisyklių. Deja, turint net ir patį plačiausią žodyną bus sunku susišnekėti visai nežinant kalbos taisyklių. Ir atvirkščiai: negalima mokytis vien gramatikos, būtinai reikia plėsti ir žodyną. Todėl verta investuoti į kalbų mokymosi knygas, pavyzdžiui, vadovėlius ir žodynus. Rekomenduojame įsigyti tokias knygas Pegasas.lt, kadangi šiame elektroniniame knygyne yra platus priemonių (tokių kaip žodynų, vadovėlių, populiariausių frazių sąrašų) pasirinkimas mokantis įvairių kalbų. Šitaip visada po ranka turėsite svarbiausias gramatikos taisykles arba galėsite susirasti reikiamą žodį. Žinoma, galima naudotis ir interneto ištekliais, tačiau kartais internete sunkiau susirasti patikimą informaciją, ypač nemokant anglų kalbos.

Darykite mėgstamus dalykus

Mėgstate žiūrėti filmus, klausytis muzikos, skaityti knygas ar žaisti vaizdo žaidimus? Puiku, dabar belieka suderinti mėgstamą veiklą su kalbos mokymusi! Žiūrėkite filmus originalo kalba su subtitrais, įsijunkite kitą kalbą žaidimuose, susiraskite tekstų besimokama kalba. Įvairios programėlės, pavyzdžiui, Duolingo, taip pat gali būti labai smagus ir įtraukus būdas mokytis naujos kalbos.

Kalbėkite

Dauguma žmonių mokosi naują kalbą ne tik dėl knygų skaitymo originalo kalba. Kalbėjimo įgūdžiai yra labai svarbūs keliaujant, norint panaudoti kalbą darbe ir daugumoje kitų sričių. O norint patobulinti kalbėjimo įgūdžius, būtina kalbėti!

Pavyzdžiui, jeigu turite galimybę, bent trumpai pagyvenkite tarp gimtakalbių. Taip pat galima forumuose susirasti žmonių, kurie bendrautų su jumis jūsų besimokama kalba per vaizdo pokalbius. O galbūt jūsų mieste vyksta kalbų mokymosi renginys? Galiausiai, galite tiesiog garsiai kalbėtis su savimi. Nors kitas žmogus negalės pataisyti jūsų klaidų, tai vis tiek gera praktika!

Tai tik keli patarimai mokantis kalbų. Ne visi gali jums tikti. Svarbiausia atrasti tai, kas tinka jums, ir nepasiduoti. O jeigu mokytis dar nepradėjote, padarykite tai dabar! 

 


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!