PEGASAS rekomenduoja! Leiskitės į nuotykius kartus su italų rašytojos Elsos Morante knyga „Artūro sala“. Moderniąja klasika tapęs romanas, išleistas Italijoje 1957 metais, įvertintas prestižiškiausiu Italijos literatūros apdovanojimu – Premio Strega.

Tai istorija apie paauglį, vardu Artūras. Ilgas savo dienas berniukas leidžia dykinėdamas ir klajodamas po kaimą ir paplūdimius savo gimtojoje Pročidos saloje. Artūro pasaulėžiūra, suformuota knygų, kuria idiliškus vaizdinius apie jo tėvus. Tai trunka iki tol, kol tėvas namo parsiveda jauną, ne daug už Artūrą vyresnę nuotaką. Tuomet berniukas pradeda išgyventi nepatirtų jausmų antplūdį – nuo pavydo iki meilės.

Tai daugiasluoksnė ir realistiška šeiminė drama, kurios epicentre – virtinė jausmų niekada vietoje nestovinčiame gyvenime. Tai pamokanti istorija apie vienatvę ir jausmus. Patiks rimtesnės literatūros skaitytojams, besidomintiems apdovanotais autoriais.

Knygą „Artūro sala“, kurią į lietuvių kalbą išvertė Lina Tilindytė, galite įsigyti visuose PEGASO knygynuose ir internetiniame knygyne pegasas.lt.