Europos Sąjungos literatūros premija apdovanotas katalonų rašytojos Irene Solà romanas „Aš dainuoju, o kalnas šoka“. Kūrinį lietuviškai prakalbino Valdas V. Petrauskas.

Šios knygos puslapiai nukelia į apdainuotus ir legendomis apipintus Pirėnus – jie knibžda, kruta, gyvena savo kasdieną. Grybai, stirna, lokys, debesys, viduramžių raganos ir vandenės – visa kalnų gyvybė šioje knygoje turi balsą. Žmonės taip pat. Pagrindiniai knygos veikėjai – valstietis poetas Domenekas su žmona Zijone, gražia, ryžtinga miestiete – yra įsikūrę Matavakese, aukštikalnių kaimo sodyboje. Susilaukę dviejų atžalų, Mijos ir Ilario, jie gyvena ramias savo dienas nedidelėje kalniečių bendruomenėje. Tik amžina gyvenimo ir mirties kaita neaplenkia ir žmonių. Neaplenkia jų ir pats gyvenimas – meilė, draugystė ir netekties skausmas. Tai magiškas kūrinys, kuriame pinasi mitologija ir gyvenimo tikrovė.

„Skaityti šią knygą – tai kaip gaivų vasaros rytą vos brėkštant saulei nerti nuogam į miškuose pasislėpusį kalnų upelį, iš jo vandenį geriant stirnai.“, - sako knygos viršelio autorė Kotryna Šeibokaitė-Ša.