Pegasas
Pegasas

Skaitymas - laisvalaikio praleidimo būdas, padedantis tobulinti save

Skaitymas - laisvalaikio praleidimo būdas, padedantis tobulinti save

Laikas su knyga yra ne tik malonus, bet ir naudingas užsiėmimas. Nors skaitydami atsipalaiduojame, kartu įdarbiname protą, padedame jam išlikti aštriam ir guviam. Pasirinkdami šį laisvalaikio būdą mažiname galimybę susirgti Alzheimer'io liga. Skaitymas – viena lengviausiai prieinamų galimybių mokytis, tobulėti ir pasisemti įkvėpimo. Kviečiame susipažinti su savęs tobulinimo galimybėmis, kurias teikia ši veikla.

Dėmesio koncentracija

Skaitymas padeda tobulinti vieną svarbiausių įgūdžių – dėmesio koncentraciją. Ne veltui dažnas pradedantysis skaitytojas skundžiasi nuklystančiomis mintimis. Susitelkimas tik į vieną užduotį yra puiki proto treniruotė. Reguliariai skiriant laiko skaitymui, susikaupti kas kartą taps vis lengviau. Taigi, paprasčiau taps ne tik skaityti. Gebėjimas nesiblaškyti padės tapti produktyvesniems. Šį vertingą įgūdį galėsite pritaikyti tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.

skaito

Kūrybiškumas

Skaitymas padeda tiek vaikams, tiek suaugusiems į savo kasdienybę pažvelgti kūrybiškiau. Knygos supažindina su naujomis idėjomis, padeda suprasti iki tol nepažįstamus reiškinius, skirtingas perspektyvas. Skaitymas gali tapti puikiu motyvacijos šaltiniu – nesvarbu ar pasirinksite knygą skirtą asmeniniam tobulėjimui, grožinę literatūrą ar biografiją. Apjungę knygose aptiktas idėjas su savomis, galite rasti inovatyvių sprendimų pritaikomų įvairiose srityse.

Emocinė sveikata

Skaitymas padeda susitapatinti su skirtingais žmonėmis viename pasaulyje, net ir gyvenusiais skirtingais laikmečiais. Pavyzdžiui, pasirinkę klasikinė literatūrą, veikiausiai suprasite, kad žmogaus vidiniai išgyvenimai ir emocinės problemos yra gana universalios. Literatūra, skatindama bendrumo jausmą, mažina atskirtį nuo išorinio pasaulio. Skaitydami apie tai, kaip knygų personažai ar negrožinių savipagalbos knygų autoriai įveikė emocinius sunkumus, galite ir patys surasti papildomų resursų saviesiems įveikti.

Žinios

Net ir skaitant grožinę literatūrą galima daug išmokti ir sužinoti. Pavyzdžiui, istoriniai romanai suteiks žinių apie skirtingų šalių kultūrą ir politiką, net jei tai ir nėra tiesiogiai susiję su siužetu. Grožinės literatūros rašytojai dažniausiai įdeda daug darbo kurdami knygos pasaulį, skirtingų asmenybių, profesijų ir pomėgių personažus. Kiekviena knyga yra galimybė ne tik maloniai praleisti laiką, bet ir sužinoti ką nors naujo. Skaitydami plečiate savo interesų lauką, o įdomios, jums patikusios mintys ir idėjos gali tapti galimybe užmegzti turiningą pokalbį.

Pažintiniai gebėjimai

Skaitant palengva plečiasi žodynas, tampa lengviau sklandžiai kalbėti ir rašyti. Tai įgūdžiai, vertingi bet kuriame gyvenimo etape – vaikystėje ar suaugus. Ši veikla taip pat teigiamai veikia smegenis, skatindama jų aktyvumą ir papildomų jungčių kūrimąsi. Kaip anksčiau minėta, reguliarus skaitymas mažina tikimybę susirgti Alzheimer'io liga, padeda išsaugoti atmintį ir pažintinius gebėjimus vyresniame amžiuje. 

Empatija

Skaitymas stiprina empatiją. Knygų pagalba galime nugyventi gyvenimą iš kitos lyties, tautybės, tikėjimo, politinių pažiūrų asmens perspektyvos. Grožinės literatūros kūrinių, kuriuose nagrinėjami vidiniai išgyvenimai, skaitymas padeda lengviau susitapatinti su kitais žmonėmis. Skirtingi kūriniai gali padėti suprasti kitas kultūras, gyvenimo aplinkybes. Kitaip tariant, skaitymas gali paversti jus geresniu žmogumi – labiau užjaučiančiu, gebančiu suprasti, užmegzti ir palaikyti ryšį su kitais.

Pagalba įveikiant stresą

Skaitymas – vienas paprasčiausių metodų įveikti stresą. Laikas su knyga dienos pabaigoje padės sulėtinti tempą, nurimti, atsipalaiduoti ir pagerins miego kokybę. Streso valdymas yra labai svarbus siekiant asmeninio tobulėjimo. Tik išmokę dorotis su įtampomis ir atsipalaiduoti galime kokybiškai mokytis, mąstyti ir palaikyti stabilią emocinę būklę.

Pavertę skaitymą kasdieniu įpročiu, atrasite daugybę progų asmeniniam augimui. Nėra taip svarbu, kokią konkrečią knygą pasirinksite, jei tik mėgausitės procesu. Kviečiame bandyti, atrasti ir tobulėti kartu su knyga.


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!