Pegasas
Pegasas

Skaitymas – ir malonumas, ir iššūkis

Skaitymas – ir malonumas, ir iššūkis

Knygų skaitymas kiekvienam žmogui gali reikšti skirtingus dalykus. Vienam tai didelis malonumas, kitam – galimybė pasisemti naujų žinių, susipažinti su istorija, žymių žmonių biografija, tradicijomis. Knygos turi tiek daug paslapčių ir naudos, kad visko išvardinti tiesiog neįmanoma. 

Pegasas.lt knygyno komanda pastebi, jog žmonės vis dažniau knygų skaitymą įvardiją kaip pomėgį, malonumą, galimybę atitrūkti nuo rūpesčių, kasdienybės. 

Tai tikras malonumas ir vaikams, ir suaugusiems. Knygos vaikams bei suaugusiųjų literatūra gali būti puikus pasirinkimas atostogaujant, po sunkios darbo dienos, per pietų pertrauką. Nesvarbu, kur ir kada skaitote, svarbiausia, jog atrandate tam laiko ir jaučiate  malonumą. 

skaitymas - iššūkis

Kokia skaitymo nauda?

Skaitantis žmogus turi platesnį žodyną, todėl lengviau komunikuoja, išreiškia savo mintis, emocijas, geriau supranta kitą žmogų, yra labiau empatiškas. Nepriklausomai nuo to, kokią literatūrą pasirenkate, skaitydami Jūs sužinote daug naujų dalykų, faktų. Geras istorinis romanas, tai galimybė pakeliauti po skirtingas šalis, kultūras, epochas, neišeinant iš namų. Populiarioji psichologija, saviugdos knygos gali padėti geriau pažinti save, atsikratyti baimių, nerimo, pasisemti motyvacijos, įkvėpimo. 

Tyrimais įrodyta, jog skaitymas mažina stresą, nerimą, gerina nuotaiką. O kur dar tas faktas, jog skaitydami mažinate Alzheimerio atsiradimo riziką, gerinate atmintį, koncentraciją, lavinate vaizduotę. Malonumas ir nauda viename? Tikrai įmanoma.

Dauguma pritars, jog skaitymas prie kavos puodelio, pliaže ar prieš miegą yra tikras malonumas. Tačiau šiandien norėtumėme šiek tiek pakalbėti apie tai, kodėl skaitymas gali būti iššūkis. 

3 priežastys, kodėl skaitymas šių laikų žmogui gali būti iššūkis

  1. Skaitymas per prievartą. Būna atvejų, kuomet paauglys, kuris niekada nėra skaitęs, yra priverstas perskaityti kūrinį mokykloje. Vargu, ar jis bus sužavėtas, kadangi pažintis su knyga turi prasidėti nuo pat mažų dienų. Pirma knyga turi būti ne per daug sudėtinga, įdomi. Jeigu skaitymas mokiniui tampa iššūkiu, patariame bandyti pradėti draugystę su knyga. Geriau vėliau nei niekada. Mokytojas ar tėvai gali padėti išrinkti vaikui/paaugliui tinkamą knygą, kuri galėtų palikti teigiamą įspūdį. Taip pat tokiems mokiniams patariama skaityti po truputį, neskubant. Svarbiausia – parodyti, jog knyga gali būti išties įdomi. 

  2. Laiko trūkumas. Šiandien, kuomet visi skubame dirbti, gyventi, neretai pamirštame tiesiog mėgautis - būti čia ir dabar. Kiekvieną minutę stengiamės išnaudoti gaudami apčiuopiamą naudą: pinigus, maistą, tvarką ir t.t. Tuo tarpu laikas sau, ramybės ir poilsio valanda su knyga gali suteikti kur kas daugiau naudos nei pusdienis skubėjimo. Svarbu prisiminti, jog per dieną skaitymui galite skirti tiek laiko, kiek Jums leidžia galimybės. Jeigu diena užimta, o jėgų ir noro trūksta, lai tai  būna ir dešimt minučių. Nereikia perskaityti visos knygos čia ir dabar. 

  3. Motyvacijos trūkumas. Kuomet gyvename išmaniųjų technologijų pasaulyje, vis sudėtingiau tampa skirti laiko sau. Kartais žmogus turi laisvą valandą ar net daugiau, tačiau ją panaudoja tiesiog naršydamas soc. tinkluose. Tai nėra blogai, tačiau visur turėtų būti harmonija, todėl mes siūlome tiesiog atrasti laiko ir knygai. Šiandien dažnas yra priklausomas nuo interneto, todėl sėdėti valandą ar ilgiau su knyga rankose jam gali būti tikras iššūkis. Prisiminkime, jog pokyčiai nevyksta per naktį, todėl neįvyks ir perskaičius pirmą knygos puslapį. Reikalingas nuoseklus darbas. Mes patariame kasdien skirti bent 15 minučių tik knygai. Net nepastebėsite, kaip norėsite laiko skaitymui atrasti vis daugiau ir daugiau.

Jeigu Jums knygų skaitymas yra tikras malonumas, linkime jo gyvenime turėti vis daugiau. Jeigu skaitymas yra tikras iššūkis, pabandykite paversti jį malonumu ir Jums tai tikrai pavyks. 


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!