Pegasas
Pegasas

Skaitymas saviugdai: kaip išsirinkti tinkamą knygą?

Skaitymas saviugdai: kaip išsirinkti tinkamą knygą?

Žmogus nuo pat pirmų dienų mokosi naujų dalykų, tai natūralus procesas. Suaugę ir net pagyvenę žmonės nenustoja mokytis. Vieni tai daro daugiau ir sąmoningai, kiti – tiek, kiek moko pats gyvenimas. 

Daug žmonių sąmoningai renkasi mokytis visą gyvenimą, todėl saviugda jiems nėra svetimas dalykas. Tai galimybė tobulėti, geriau pažinti save, savo norus ir išmokti naujų dalykų, galbūt net pakeisti gyvenimo būdą. Poreikis mokytis ir augti yra užkoduotas mūsų genuose. Tai žmogui suteikia pasitikėjimo savimi, leidžia pažinti savo stipriąsias puses, esant norui, keisti savo profesiją, veiklą, sėkmingai dirbti. Tobulėti ir mokytis gali bet kokios profesijos ir bet kokio amžiaus žmogus. Saviugdos būdų yra įvairiausių, vienas jų – knygų skaitymas.

žmogus skaito

Saviugdos knygos – kokios jos?

Pegasas.lt turi itin platų knygų pasirinkimą. Grožinė ir negrožinė literatūra – kiekvienam pagal pomėgius ir poreikius. Itin dažnai perkamos saviugdos knygos. Pristatysime populiariausių saviugdos knygų trejetuką.

  1. Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia.“ Viena iš labiausiai pripažintų ir skaitomiausių visų laikų saviugdos knygų, padėjusi milijonams žmonių pakeisti gyvenimą. Pristato ir aiškina būdus, kaip sutelkti savo mintis ir pašalinti pasąmonėje glūdinčias kliūtis, neleidžiančias mums gyventi sveikai, turtingai ir laimingai. Praktiška, pilna išbandytų pratimų ir įkvepiančių gyvenimo istorijų knyga, kurią skaito ir vertina vis daugiau žmonių visame pasaulyje.

  2. Gary Chapman „Penkios meilės kalbos. Kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą“. Apie tai, kaip mylėti, jaustis mylimam ir sustiprinti santykius. Penkios meilės kalbos – penkios paslaptys, kurios padės mokytis mylėti.
     
  3. Morgan Housel „Pinigų psichologija.“ Amžinos pamokos apie turtą, godumą ir laimę. Kaip bebūtų, visgi pinigai užima labai svarbią vietą mūsų kasdienybėje, todėl su jais reikia tinkamai elgtis. Knygoje „Pinigų psichologija“ pripažintas autorius Morganas Houselis dalijasi 19 trumpų istorijų, nagrinėjančių dažnai keistą žmonių santykį su pinigais, ir moko geriau suprasti vieną svarbiausių dalykų gyvenime.

Kaip išsirinkti?

Platus pasirinkimas leidžia atrasti sau tinkančių ir patinkančių knygų, tačiau kartais jas išsirinkti tampa tikru iššūkiu. Mes siūlome visų pirma užduoti sau klausimą – „kas man įdomiausia ir aktualiausia?“ Galbūt santykiai, finansai, verslo sėkmė, o gal vidinės harmonijos paieškos, pasitelkiant naujus būdus? 

Literatūra apie tarpusavio santykius padės labiau pažinti save, savo partnerį ar bet kokį kitą artimą žmogų, suprasti jo elgesį. Tokios knygos moko ne griežtų taisyklių, bet empatijos ir supratingumo, o praktiniai pavyzdžiai ir istorijos padeda teoriją suvokti praktiškai. Knygos apie tai, kaip kurti santykius, kaip juos palaikyti ir puoselėti ir daug kitų dalykų laukia skaitytojų.

Populiarioji psichologija leis Jums geriau suprasti šių laikų ypač ryškias problemas: depresiją, nerimą, priklausomybes ir viso to sprendimo būdus. Manipuliacija, asmenybė, charakteris, įpročiai ir dar daugiau slypi populiariosios psichologijos literatūroje.

Protas, kūnas ir dvasia, Rytų išmintis, meditacija, būrimas ir pranašystės – kas patinka Jums? 

Pegasas.lt knygynas visada pataria: jeigu nežinote, kokią knygą rinktis, peržiūrėkite geriausiai įvertintų arba populiariausių knygų sąrašą ir tikrai nenusivilsite. Itin didelio populiarumo knygos susilaukia ne šiaip sau. Svarbu, jog tema būtų Jums bent kiek aktuali ir įdomi. 

Siūlome Jums daug naujų patirčių ir nesibaigiančios saviugdos kelionės, kuri reikalinga žmogui it žuviai vanduo. Skirkite laiko sau. Sužinoti, suprasti, pažinti, išmokti, suvokti, išbandyti, judėti į priekį. Pegasas padės Jums visos kelionės metu. 


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!