Pegasas
Pegasas

Skaitytojų tipai

Skaitytojų tipai

12 skirtingų skaitytojų tipų

Daug žmonių mėgsta skaityti. Tačiau visi skaito skirtingai. Pavyzdžiui, kai kurie į rankas mėgsta imti įvairiausių stilių ir žanrų knygas, o kitiems smagiau gilintis į vieną mėgstamiausią. Kokių skaitytojų būna ir koks esate jūs?

Siekiantys pabėgti iš kasdienybės

Kartais gyvenimas gali atrodyti sunkus ir pilkas. Tada norisi tiesiog pabėgti. Nemažai žmonių knygas būtent dėl to ir skaito. Nors fiziškai jie tebesėdi autobuse ar kambary, mintimis jie patiria daugybę nuotykių tolimuose kraštuose. Tokie skaitytojai labiausiai mėgsta grožinę literatūrą, bet skaito įvairius jos žanrus: romantiškas istorijas, dramas ir t.t.

Žinių kaupikai

O kiti skaitytojai, atvirkščiai, skaito ne siekdami iš pasaulio pabėgti, o kaip tik sužinoti apie jį kuo daugiau. Jie mėgsta negrožinę literatūrą, kadangi taip gali plėsti savo žinias. Tarp žinių kaupikų populiarūs tokie žanrai kaip asmeninio tobulėjimo knygos, biografijos ir akademinė literatūra.

Nuotykių ieškotojai

Nuotykių ieškotojai mėgsta bent trumpam atitrūkti nuo kasdienybės. Tačiau jie ieško būtent intrigų ir nuotykių. Kai kurie nuotykių ieškotojai labiausiai mėgsta fantastiką ir siaubo romanus, kiti detektyvus – svarbiausia, kad būtų pakankamai paslapčių, veiksmo ir netikėtų siužeto vingių!

Filmų gerbėjai

Kai kurie žmonės filmus žiūri tik perskaitę knygą, kuria filmas paremtas. O kai kurie pirma pažiūri filmą arba serialą ir tik tada, susižavėję istorija, griebiasi knygos. Arba šitaip bando užpildyti spragą laukdami naujo sezono. Kad ir nuo kurio galo pradėtumėte, perskaitę knygą greičiausiai nepasigailėsite!

Ištikimieji

Tokie skaitytojai nemėgsta naujovių. Mėgstamiausias knygas jie dažnai skaito iš naujo, o į nežinomas žiūri įtariai. Labai dažnai jie išsirenka vieną žanrą arba vieną autorių. Tarp ištikimųjų skaitytojų ypač populiari klasika. 

skaitymas

Naujovių mėgėjai

Kitaip nei ištikimieji, šie skaitytojai naujoves tikrai mėgsta. Naujovių mėgėjai dažnai skaito populiarias šiuolaikines knygas, domisi naujienomis knygų pasaulyje. Jie taip pat mėgsta eksperimentuoti, nebijo savitų istorijų ir stiliaus. Klasika nėra jų mėgstamas žanras – jiems daug artimesni modernieji autoriai.

Varnelių entuziastai

Turbūt visi yra matę „Knygų, kurias privalai perskaityti“ sąrašų. Varnelių entuziastai tokius sąrašus labai mėgsta, o dar labiau – perskaičius knygą iš sąrašo, užsidėti varnelę. Tarp jų populiarūs įvairūs skaitymo iššūkiai: pavyzdžiui, perskaityti konkretų knygų skaičių per metus arba išbandyti tam tikrus žanrus ir autorius. 

Nekantrieji

Ar jaučiate entuziazmą pradėdami naują knygą? Tačiau ar nėra buvę, kad beskaitant džiaugsmas išblėstų ir pradėtų dominti kita knyga? Nekantriesiems taip būna labai dažnai. Tokie žmonės labai mėgsta rinktis naujas knygas, skaityti aprašymus gale ar ant nugarėlės, bet jiems dažnai sunku knygą užbaigti. Jie taip pat mėgsta atsiversti knygos vidurį ar net galą. Bet nieko tokio, jei neužbaigiate atsibodusios knygos! Svarbiausia skaityti tai, kas patinka.

Neįsipareigojantys

Kai kurie skaitytojai niekada neskaito dviejų knygų vienu metu. O kiti vienai knygai įsipareigoti nemėgsta. Toks skaitytojas ryte gali skaityti istorinį romaną, per pietus knygą apie sveikatą, o vakare – poeziją. Tačiau tai nereiškia, kad knygų jis neužbaigs: tokie skaitytojai tiesiog mėgsta įvairovę. 

Bibliofilai

Bibliofilas – tai knygų mylėtojas. Toks žmogus vertina ne tik gerą istoriją, bet ir pačią knygą. Jie mėgsta gražias knygas – ir ne tik jas skaityti, bet ir liesti, vartyti, rinkti. Tokie žmonės knygas dažnai kolekcionuoja ir didžiuojasi savo pilnomis lentynomis. Bibliofilai dažniausiai nemėgsta elektroninių knygų ir visada kovos už popierinių knygų išlikimą!

Skaitmeniniai skaitytojai

Toks skaitytojas yra bibliofilo priešingybė. Popierinės knygos jiems nėra didelė vertybė. Juk elektroninė skaityklė daug lengvesnė ir gali sutalpinti galybę istorijų. Arba galima klausytis audio knygų, kol dirbama, tvarkomasi ar vaikštoma. Elektroninės ir audio knygos dažnai patogesnės, pigesnės ir netgi ekologiškesnės, todėl jos puiki alternatyva popierinėms knygoms, net jeigu nesate prisiekęs skaitmeninis skaitytojas.

Priklausomi nuo skaitymo ir knygų

Kai kurie žmonės tiesiog negali neskaityti. Jie dažnai skaito visas knygas iš eilės, nuo romantikos iki kulinarinių knygų, o jeigu šalia literatūros nėra – galbūt tiks ir etiketė? Tačiau tai nėra blogybė – skaitymas atneša daug naudos!  

Tai ne vieninteliai skaitytojų tipai. Galite nepriklausyti nė vienam – arba keliems. Svarbiausia, kad skaitymas jums atneštų džiaugsmo.


Taip pat skaitykite

Visos naujienos
Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!