Pegasas
Pegasas

Tikra fronto linijos istorija karo liudininko akimis

Tikra fronto linijos istorija karo liudininko akimis

Puiki žinia visiems kokybiškos publicistikos mėgėjams, neabejingiems Ukrainos laisvės siekiams – autentiški ir dramatiški Lietuvos švedo Jono Öhmano patyrimai fronto linijoje – jau prekyboje!

„Šis Jono Öhmano „džiazas“ – ir apie Ukrainą, ir apie Lietuvą. Apie valstybingumą, pralaimintį prieš feodalinę korupciją, biurokratiją ir tingumą. Knyga autentiška, atvira ir nuoširdi, provokuojanti klausimus, kamuojančius ir patį autorių – gryną švedą, patyrusį su Lietuva audringą laisvės romaną, todėl taip tiksliai užčiuopiantį istorines paraleles.“ – kai taip knygą „Donbaso džiazas“ pristato garsi diplomatė, politikė ir 2009–2019 m. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, papildomos reklamos intriguojančiam leidiniui tarsi ir nebereikia, tiesa? Ir vis dėlto, nekantraujame apie jį papasakoti daugiau!

Jonas Öhmanas daugiau nei 15 metų gyvena Lietuvoje. Čia jis labiausiai pasižymėjo kultūros srityje kaip vertėjas ir filmų režisierius. Nuo 2014-ųjų vykdo veiklą Ukrainoje – per organizaciją „Blue / Yellow“ siunčia paramą į frontą Donbase. 2019-ųjų vasarį išimties tvarka, atsižvelgiant į jo nuopelnus Lietuvai, jam buvo suteikta Lietuvos pilietybė.

Knygos „Donbaso džiazas“ autoriui teko būti apšaudytam rusų separatistų, paragauti mirties baimės ir būti persekiojamam juodo nevilties šešėlio. Bet taip pat teko ragauti ryžto bei ištvermės vaisius ir giliai suvokti, kas yra tikroji laisvės kova ir kaip ji turi vykti. Ukrainoje per savo išgyvenimus, karo „marazmo“ prizmę ir bendravimą su ten kovojančiais žmonėmis autorius pradėjo suprasti, ką reiškia „hibridinis karas“. Tai – visiškas džiazas.

Talentingai ir kinematografiškai parašyta Jono Öhmano knyga – tarsi signalas, kad mes Lietuvoje, norime to ar ne, privalome tą džiazą ne tik išgirsti, bet ir išmokti jį groti. Autorius publicisto balsu pasakoja apie pažintį su Lietuva, vadindamas ją audringu laisvės romanu ir „džiazuoja“ apie savo nuotykį Ukrainoje ir paramą šiai šaliai.

„Kai Rusija staigiai okupavo Krymą ir įsibrovė į Rytų Ukrainą, supratau, kad kituose sąrašuose būsime mes, Baltijos šalys. To niekada nebus, pasakiau sau, ir kartu su draugais ėmėme gabenti paramą Ukrainos kariams Donbase. Džiazas yra laisvės iliuzija, vergijos pažadai, melodija be vardo, ašaros be pavadinimo, juokas be garso, apmąstymai po mirties, jausmai iš paskos...“ – tiki autorius, kurio lauktą knygą kviečiame atsiversti ir jus!


Meniu
Turite klausimų? Susisiekite su mumis
Jūsų krepšelis tuščias!Jūsų krepšelis tuščias!