Nepakeliama būties lengvybė

14,59 €
Loading

Ką tad turėtume pasirinkti? Sunkumą ar lengvybę? Klausimas be atsako.
Aišku viena: priešybė sunkumas–lengvybė yra slaptingiausia ir daugiausia reikšmių turinti priešybė.

1968-ųjų Prahoje nepataisomo mergišiaus daktaro Tomo ir praeities persekiojamos fotografės Terezos meilė gimsta iš šešių atsitiktinumų. Jai tai būtinybė, jam – nelaukta našta. Tomas blaškosi tarp meilės Terezai ir daugybės meilužių. Terezą kausto pavydas, naktimis išvirstantis į tamsiausius sapnus. Vienintelė gyvenanti lengvybėje atrodo laisvamanė dailininkė Sabina, Tomo meilužė, kuri myli jį tokį, koks jis yra.
Pasaulyje, kuris susideda iš neatšaukiamų pasirinkimų ir atsitiktinių įvykių, kuriame viskas vyksta vienąkart – o kas nutinka tik vieną kartą, tas tarsi niekad neatsitinka, – egzistavimas, rodos, praranda savo svorį. Veikėjams nieko kito nebelieka – tik susitaikyti su nepakeliama būties lengvybe.

Romane Nepakeliama būties lengvybė Milanas Kundera, sujungdamas Prahos pavasario laikų Čekoslovakijos koloritą, sovietų invazijos baisumus, Nietzsche’s filosofiją ir keleto mums skausmingai artimų veikėjų likimus, regis, pajėgia aprėpti visas įmanomas žmogiškosios egzistencijos formas.

Tamsus ir genialus literatūrinis laimėjimas.
Ian McEwan

Politiškas ir filosofiškas, erotiškas ir dvasingas, juokingas ir gilus.
The Wall Street Journal

Nedaug tėra šiuolaikinių rašytojų, kurie, kaip Kundera, sėkmingai suderino šaltą, elegantišką, formalų objektyvumą su šiltomis, intymiomis, netobulomis suaugusiųjų meilės realijomis. Kunderos veikėjai gal ir don žuanai, bet jie drovūs ir linkę gailėtis; jo vaizduojamos moterys intensyviai kūniškos būtybės, bet jos tiek pat ekscentriškai intelektualios ir užsispyrėliškai nepriklausomos kiek ir romano vyrai.
Edmund White, The Nation

Milan Kundera (Milanas Kundera, gim. 1929 m.) – pasaulinio garso čekų prozininkas, dramaturgas, poetas, eseistas. Nepakeliama būties lengvybė laikomas garsiausiu rašytojo romanu ir vienu reikšmingiausių XX a. klasikos kūrinių. 2001 m. Kundera už savo kūrybą gavo Didžiąją Prancūzijos Akademijos literatūros premiją.

Daugiau informacijos
EAN kodas 9789955239215
ISBN kodas 9789955239215
SKU 000000000002168927
Leidimo metai 2016-09-20
Originalo kalba Čekų
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 292
Spalvingumas Nespalvotas
Pav. originalo kalba Nesnesitelná lehkost bytí
Formatas 21x14,5x2,8
Leidykla Baltų lankų leidyba, UAB
Vertėjas Almis Grybauskas
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą