- 50%
- 50%

Nereikšmingumo šventė

Ypatinga kaina 6,39 €
Įprasta kaina 12,79 €
Loading

Jau seniai supratome, kad nebeįmanoma nei apversti, nei pertvarkyti šio pasaulio, nei sustabdyti jo pražūtingo lėkimo pirmyn. Liko tik vienintelis būdas atsilaikyti: nežiūrėti į jį rimtai.

 

Keturi draugai – Alenas, Ramonas, Šarlis ir Kalibanas – savo dienas nerūpestingai leidžia Paryžiaus soduose ir vakarėliuose. Lengvabūdišku tonu ir nestokodami humoro jie aptaria įvairiausius dalykus: Aleno teoriją apie moters bambą kaip gundymo galios centrą, Šarlio įsivaizduojamą pjesę marionečių teatrui, Kalibano iš nuobodulio pramanytą kalbą, meilužes ir motinas, istoriją ir filosofiją, sapnus, žmogaus prigimtį ir draugystės svarbą. Galiausiai ironiškai juokdamasis Ramonas gyvenimo esme paskelbia nereikšmingumą.

 

Romane Nereikšmingumo šventė svarstomos pačios rimčiausios problemos ir tuo pat metu neištariamas nė vienas rimtas sakinys, kalbama apie šiuolaikinį pasaulį ir sykiu vengiama bet kokio realizmo. Šis kūrinys – tarsi visos autoriaus kūrybos apibendrinimas. Keistas apibendrinimas. Keistas epilogas. Keistas pajuokavimas apie dabartį, kuri prarado humoro jausmą.

 

Milano Kunderos kūrybinė galia kaip visuomet, taip ir šiame romane yra tokia pat nenumaldoma ir skvarbi.

The New York Times Book Review

 

Įžvalgus, žaismingas ir lengvas lyg plunksna romanas... Kaip ir pridera tokio kalibro autoriui, savo kūrybinį kelią jis užbaigia ne su trenksmu, o kikendamas.

The Wall Street Journal

 

Milan Kundera (Milanas Kundera, g. 1929) – pasaulinio garso čekų prozininkas, dramaturgas, poetas, eseistas, nuo 1975 metų gyvenantis Paryžiuje. Romanas Nereikšmingumo šventė – naujausias autoriaus kūrinys, Prancūzijoje pirmąkart išleistas 2014 metais.

Daugiau informacijos
EAN kodas 9789955239376
ISBN kodas 9789955239376
SKU 000000000002170509
Leidimo metai 2017-02-01
Originalo kalba Prancūzų
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 128
Spalvingumas Nespalvotas
Pav. originalo kalba La fête de l'insignifiance
Formatas 21x14,5x1,6
Leidykla Baltų lankų leidyba, UAB
Vertėjas Goda Bulybenko
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą