Nusilenkime Vaižganto Žemei...

24,35 €
Loading

Žurnalisto Vytauto Bagdono parengtas fotografijų albumas „Nusilenkime Vaižganto Žemei...“ skirtas lietuvių literatūros klasiko, visuomenės veikėjo, tautos švietėjo, „deimančiukų ieškotojo“ , kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto atminimui. Į šio žymaus žmogaus įvairiapusišką veiklą, gyvenimo ir kūrybos kelią pabandyta pažvelgti ne5prastai, o šalies muziejuose, archyvuose bei privačiose kolekcijose sukauptų dokumentinių fotografijų pagalba. Nespalvotose nuotraukose galima pamatyti Juozą Tumą vaikystės ir jaunystės metais, siekiantį mokslo aukštumų, viešintį gimtajame Svėdasų krašte, bendraujantį su artimaisiais ir giminėmis. Fotografijos skaitytojams parodo Vaižgantą kaip rašytoją, laikraštininką, literatūros mokslininką, visuomenės veikėją, įvairių draugijų atstovą, katalikų bažnyčios kunigą. Albume Vaižgantas visuomenei parodomas ne tiktai nuotraukose, bet ir karikatūrose, draugiškuose šaržuose. Šalia nuotraukų albume pateikiamos ir Vaižganto ranka rašytų laiškų, kūrinių rankraščių, visokių  užrašų , o taip pat ir jo testamento kopijos. Kai kurios archyvinės nuotraukos anksčiau  niekur nebuvo skelbtos, skaitytojai šiame albume jas išvys pirmą kartą.

       Kitoje albumo dalyje spalvotos nuotraukos, kurių spausdinama arti dviejų šimtų, pasakoja apie Juozo Tumo-Vaižganto gimtąjį Svėdasų kraštą, čia išlikusias iki šių dienų rašytojo labai mėgtas,  kūryboje aprašytas vietas, atskleidžia unikalų gamtos grožį, nepakartojamus peizažus. Fotografijų pagalba galima „nukeliauti“ į Vaižganto Tėviškę- etnografinį Malaišių kaimą,  aplankyti  Svėdasų krašto muziejų, įkurtą buvusioje Kunigiškių pradžios mokykloje, kur „mokslus ėjo“ ir Tumų Juozukas, pasigrožėti Juodonių piliakalnio, Valiulio kalnelio, paslaptingais Popšutės vaizdais. Ištisas ciklas reportažinių nuotraukų pasakoja apie Svėdasų krašte organizuojamus tradicinius renginius, skirtus žymiajam kraštiečiui („Vaižganto skaitymai“, respublikinis renginys „Vaižgantinės“, kasmetinės literatūrinės Vaižganto premijos įteikimo iškilmės ir kt.)

       Skaitytojams plačiau susipažinti su  nepailstančiojo Vaižganto asmenybe, jo veikla įvairiausiuose veiklos baruose, išlikusiais kultūrinio ir istorinio paveldo paminklais, atmintinomis vietomis padės prie fotonuotraukų pateikiami išsamūs tekstai. Albume spausdinama ir daugybė citatų iš  Vaižganto kūrybos bei pasisakymų.

        Fotografijų albumas „Nusilenkime Vaižganto Žemei...“ yra puiki dovana bet kam ir bet kuria proga. Leidinys turėtų užimti deramą vietą kiekvienoje bibliotekoje. Tai gali būti ir labai reikalinga vaizdinė mokymo priemonė moksleiviams, studentams, pedagogams, vertinga knyga istorikams, literatūros mokslininkams, kraštotyrininkams, muziejininkams ir, žinoma, visiems Vaižganto kūrybos gerbėjams. 

Daugiau informacijos
EAN kodas 9786099504506
ISBN kodas 9786099504506
SKU 000000000002143429
Leidimo metai 2009-02-23
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 152
Spalvingumas Dvispalvis
Pav. originalo kalba Nusilenkime Vaižganto Žemei...
Formatas 30,5x21,5x1,3
Leidykla Vytautas Bagdonas

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą