Peru spalvos

18,29 €
Loading

Kelionė per Peru su šia knyga primena kondoro skrydį per erdves ir laiką – nuo Ramiojo vandenyno pakrantės per Andų kalnus iki Amazonijos miškų, nuo ankstyvųjų kultūrų iki Inkų imperijos, ispanų konkistadorų ir dabartinio šalies veido. Verčiant knygos puslapius prieš skaitytojų akis skleidžiasi platūs slėniai, gilūs tarpekliai, sraunios upės, milžiniškos kopos, akmeniniai inkų miestai, molio piramidės, dykumų paviršiuje paliktos mįslės..


Visuose Peru kampeliuose stebina ryškios spalvos, skirtingi čiabuvių veidų bruožai, įvairios kalbos, vis kitokie drabužių raštai. Po marga kasdienybe slepiasi gili istorija – čia savo pėdsakus paliko dešimtys senųjų kultūrų, pastačiusių daug didingų miestų, tvirtovių, piramidžių, kalnus raižančių kelių. Nuo šiaurės iki pietų, nuo rytų iki vakarų šalis nusėta kas kelis kilometrus dunksančių griuvėsių. Peru viduryje per amžius didingi stūkso Andų kalnai, kuriuose telkšo aukščiausias pasaulyje Titikakos ežeras, rytuose žaliuoja Amazonijos miškai, palei Ramųjį vandenyną driekiasi smėlynai ir dykumos, pribraižytos milžiniškų gyvūnų figūrų, matomų tik iš paukščio skrydžio. Šioje žemėje glūdi bemaž visų Pietų Amerikos kultūrų ištakos. Į tokią šalį duris atveria ši knyga. Kiekvienas jos skyrius – tai langas į Peru istoriją, kultūrą, gamtą, meną, žmones.

Apie autorius

Kristina Stalnionytė – kelionių žurnalistė, fotografė bei knygų „Kelias į Santjago de Kompostelą“ ir „Šuarų žemė“ autorė, daugiau kaip du mėnesius praleido įvairiausiuose Peru kampeliuose.
Ši šalis – jos aistra ir svajonė jau dešimt metų. Ją žavi etninis Peru margumynas ir senųjų kultūrų palikti pėdsakai. Kristina įsitikinusi, kad giliai suprasti Peru galima tik atkeliavus čia su meile: įkvėpus vėjo, paglosčius lamą, prisiglaudus prie šimtamečių  akmenų, pažvelgus į čiabuvių akis. Tuomet Peru atskleidžia tikrąjį savo veidą, o atvykėlį sutinka šiltai ir svetingai.

Rytas Šalna – geografas, kelionių gidas, leidėjas, pažintinių knygų bei mokyklinių vadovėlių autorius.
Gidu dirbo daugiau kaip keturiasdešimtyje pasaulio valstybių. Peru buvo pirmoji egzotinė valstybė, kurią Rytas aplankė už Europos ribų. Šalis padarė jam tokį stiprų įspūdį, jog tai peraugo į pasiryžimą parašyti apie ją knygą. Autorius teigia, kad gamtos kontrastų ir kultūrinio palikimo prasme Peru yra viena unikaliausių šalių mūsų planetoje. Pamatyti inkų paveldą, čiabuvių gyvenimą, dykumas, Andus, Titikaką ir Amazonės džiungles turėtų būti kiekvieno tikro keliautojo gyvenimo svajonė..

Daugiau informacijos
EAN kodas 9786094420924
ISBN kodas 9786094420924
SKU 000000000002166299
Leidimo metai 2016-03-01
Viršelio tipas Minkštas
Puslapių skaičius 240
Spalvingumas Spalvotas
Formatas 23,5x16,5x1,2
Leidykla Didakta UAB

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą