Pogrindis

6,31 €
Loading

Pogrindis – ketvirtoji angliškai rašančio Antano Šileikos knyga, kurios pasakojimas, kaip ir ankstesnių jo knygų, susijęs su Lietuva arba lietuvių likimais. Naujausias romanas grindžiamas tikrais istoriniais įvykiais ir iš dalies autoriaus šeimos istorija. Angliškame knygos viršelyje rašoma, kad tai: „Tragiško meilės trikampio istorija, įvykusi pamirštoje pasaulio vietoje slaptojo karo metu.“ Tai vienas iš „tų vis dar retai Kanadoje pasirodančių romanų, kurie pasakoja apie mažai žinomą gyvenimą už buvusios Geležinės uždangos“.

Interviu Toronte gyvenančiai lenkų rašytojai ir radijo žurnalistei Evai Stachniak Antanas Šileika yra užsiminęs, kad Kanados skaitytojai, kuriems visų pirma ir buvo adresuota naujausia knyga, beveik nieko nežino ir nesupranta apie tai, kas dėjosi Europoje po Antrojo pasaulinio karo, greičiausiai jie net neskiria lietuvių nuo rusų, latvių, estų, baltarusių ir kitų buvusios Sovietų Sąjungos tautų, o gėrio ir blogio kovos paveikslą linkę įsivaizduoti kaip filme „Gelbstint eilinį Rajaną“. Rašytojo nuomone, arčiau tikrovės yra Andrzejaus Wayda'os juostos „Katynė“ pradžioje pavaizduota situacija, kai „civiliai bėga nuo dviejų užpuolikų“.

Rašant Pogrindį, kurio herojaus prototipu buvo pasirinktas žymus partizaninio karo dalyvis Juozas Lukša-Daumantas, autoriui teko improvizuoti, keisti kai kuriuos istorinius faktus, ar net patriotizmo ir meilės savo kraštui mastą ir stilistiką, siekiant, kad knyga būtų suprantama ir paveiki tėvynės sąvoką kitaip sveriančiam ir nieko panašaus nė iš tolo nepatyrusiam užjūrių skaitytojui.

Nors lietuviškas romano leidimas dar tik pakeliui į spaustuvę, jau nupirktos teisės jį ekranizuoti ir šiuo metu kuriamas pirmasis būsimo filmo scenarijaus variantas – jį rašo rumunų kilmės australas Josifas Demianas ir japonas Arthuras Tanaka, dalyvaujant Alvydui Šlepikui ir režisieriui Tomui Donelai, kuris prisipažino, kad kūrinys jį taip sukrėtęs, jog nekurti filmo tiesiog neįmanoma. Režisierius tikisi, kad padedant rašytojui ir tarptautinei kūrybinei komandai dramatišką Lietuvos pokario ir pasipriešinimo istoriją pagaliau pavyks papasakoti taip, kad ją suprastų ir teisingai įvertintų ne tik lietuviai, bet ir likusi pasaulio dalis.

Partnerių šiam filmui bus ieškoma Europoje, JAV ir Australijoje, kur pastaruoju metu gyvena ir dirba režisierius Tomas Donela. Filmo projektą visapusiškai palaiko Čikagoje įsikūrusi Amerikos lietuvių organizacija „National Lithuanian American Hall of Fame“, kuri lapkričio 3 d. Balzeko lietuvių kultūros muziejuje, Čikagoje, rengiasi pristatyti knygą ir filmo idėją dalyvaujant rašytojui Antanui Šileikai ir režisieriui Tomui Donela

Daugiau informacijos
EAN kodas 9789955343707
ISBN kodas 9789955343707
SKU 000000000002147027
Leidimo metai 2012-11-01
Viršelio tipas Minkštas
Puslapių skaičius 288
Spalvingumas Nespalvotas
Pav. originalo kalba Underground
Formatas 21x14x3
Leidykla Versus aureus, UAB leidykla
Vertėjas Irma Šlekytė

Parašykite savo atsiliepimą

Pasirinkite įvertinimą
Kontaktiniai duomenys
Registruokite klaidą